Reklama

Najnowsze wiadomości

Strony Partnerskie24 marca 202318:11

Podświetlany numer domu jest obowiązkowy. Dlaczego oświetlenie tabliczki z adresem jest takie ważne?

Podświetlany numer domu jest obowiązkowy. Dlaczego oświetlenie tabliczki z adresem jest takie ważne? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Polska:

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak ważnym elementem oznakowania budynku jest podświetlany numer domu. Takie rozwiązanie jest konieczne w sytuacji, gdy po zmroku numer domu nie jest dobrze widoczny z ulicy. Wtedy właściciel nieruchomości ma po prostu obowiązek zamontowania podświetlonej tabliczki z numerem domu lub oświetlenia numeru budynku w inny sposób. Dlaczego? Co grozi za niedopełnienie tego obowiązku?

Numer domu podświetlany – kiedy jest potrzebny?

Zgodnie z przepisami każdy właściciel nieruchomości musi umieścić na budynku widoczny z ulicy numer domu. Przy czym numer ten musi być widoczny nie tylko w dzień, ale także w nocy. Istnieją sytuacje, gdy słabe oświetlenie uliczne nie pozwala na identyfikację numeru domu i właśnie wtedy potrzebne jest bardziej zaawansowane rozwiązanie, którym jest podświetlany numer domu. Dlaczego jeszcze należy się na niego zdecydować?

Przede wszystkim za brak widocznego oznakowania budynku również w czasie nocy, właścicielowi nieruchomości grozi mandat i gara grzywny. Nie jest to jednak jedyny powód, dla którego warto dobrze oświetlić numer budynku. Oświetlenie numeru domu ułatwia także lokalizację domu służbom ratowniczym oraz dostawcom, którzy w ten sposób łatwiej odnajdą adres. A biorąc pod uwagę, że jesienią i zimą zmierzch zapada już w godzinach popołudniowych, podświetlany numer domu jest po prostu bardzo praktycznym i koniecznym rozwiązaniem.

Podświetlany numer domu – jak to działa w praktyce?

Podświetlany numer domu to rozwiązanie, które pozwala na wygodne odnalezienie adresu nawet w nocy. I jest to nic innego jak tabliczka z numerem domu, która jest podświetlana. Przy czym do wyboru mamy tutaj przede wszystkim dwa warte uwagi i nowoczesne rozwiązania:

  • numer domu podświetlany solarnie
  • podświetlany numer domu LED

Przy czym ciekawą i funkcjonalną opcją jest podświetlany numer domu LED z czujnikiem zmierzchu. W tego typu oznakowaniu budynku oświetlenie numeru jest realizowane za pomocą specjalnych modułów LED, które włączają się automatycznie w momencie zmierzchu i wyłączają się, gdy słońce wschodzi. Dzięki temu nie trzeba pamiętać o włączeniu i wyłączeniu oświetlenia numeru domu, co jest nie tylko wygodne, ale także ekonomiczne.

Warto tutaj nadmienić, że podświetlany numer domu może być wykonany w bardzo zróżnicowanej stylistyce. Są one dostępne w różnych kolorach i kształtach. Mogą to być tabliczki adresowe tylko z numerem domu lub tabliczki z kompletnym adresem, czyli podświetlany numer domu z nazwą ulicy, a nawet miejscowości. Ponadto podświetlane numery domu mogą mieć kształt bardziej podłużny lub prostokątny.

Podświetlany numer domu CUCUDO

Jeśli interesuje cię nowoczesny podświetlany numer domu, który będzie wyposażony w moduły LED i opcjonalnie w czujnik zmierzchu, to świetnym wyborem będą numery domu podświetlane oferowane przez CUCUDO. Są to wysokiej jakości tablice adresowe oferowane w różnych stylach i rozmiarach – w tym również podświetlane numery domu na ogrodzenie czy tablice adresowe LED o wzornictwie imitującym naturalne drewno.

Autor: materiał partnerski,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności26 maja 202310:06

Raport 998. Kot na parapecie, kolizje i pożary. Czwartek strażaków

Raport 998. Kot na parapecie, kolizje i pożary. Czwartek strażaków - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

W trakcie czwartkowej służby strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP odnotowali dziewięć zdarzeń. Działania prowadzono w Babicach, Pawłowie i Raciborzu. Sprawdź szczegóły.

red.
Kultura i edukacja26 maja 202309:17

Dotknij Ligi Mistrzów w Bibliotece. Dariusz Szpakowski w Raciborzu [FOTO i WIDEO]

Dotknij Ligi Mistrzów w Bibliotece. Dariusz Szpakowski w Raciborzu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
4
Biblioteka Racibórz, fot. MiPBP, M. Kościelniak
Reklama
Aktualności27 maja 202318:18

Brzeska procesja w intencji rolników i ogrodników [FOTO i WIDEO]

Brzeska procesja w intencji rolników i ogrodników [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Konno, w bryczce i pieszo - parafianie z Raciborza-Brzezia wzięli dziś, 27.05., udział w dorocznej procesji na św. Urbana.

red.
Aktualności27 maja 202313:38

Gaming, breaking i hip-hop. Trwa festiwal na zamku [FOTO i WIDEO]

Gaming, breaking i hip-hop. Trwa festiwal na zamku [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Do jutra popołudnia na zamku w Raciborzu potrwa czwarta edycja Festiwalu Gamingowego. Przygotowano szereg atrakcji, a w krótkim spacerze wideo omawia je współorganizator Maciek Musioł.

red.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport27 maja 202321:49

Osiem goli w Chałupkach. Pawłów z kompletem punktów [FOTO]

Osiem goli w Chałupkach. Pawłów z kompletem punktów [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzyżanowice:

W sobotnie popołudnie na boisku w Chałupkach miejscowy Kolejarz podejmował LKS Pawłów. Sytuacja obu ekip w tabeli A klasy zdawała się sugerować, że faworytem były Chałupki. Przebieg spotkania, w którym nie brakowało ciekawych akcji, strzałów, bramkarskich parad oraz kilku kontrowersji pokazał, że niżej notowany nie zawsze musi być na przegranej pozycji.

(greh)
Aktualności28 maja 202311:14

Polsko-czeskie pielgrzymowanie na tworkowski Urbanek [FOTO i WIDEO]

Polsko-czeskie pielgrzymowanie na tworkowski Urbanek [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzyżanowice:

Tworków, Bolesław, Owsiszcze i czeska Hać – wierni tych czterech wspólnot pielgrzymowali dziś, w Zielone Świątki, na Urbanek.

red.
Reklama
Aktualności27 maja 202318:09

Przez pola bryczką i wierzchem. Procesja na św. Urbana w Kobyli [FOTO i WIDEO]

Przez pola bryczką i wierzchem. Procesja na św. Urbana w Kobyli [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Kornowac:

Tradycyjnie jak co roku dziś, 27 maja, w Kobyli w gminie Kornowac odbyła się procesja ku czci świętego Urbana z błogosławieństwem pól. Święty Urban jest patronem rolników, jak mawiają patronem od gradobicia i ognia.

red.
Aktualności27 maja 202313:56

Raciborski Bieg Bez Barier. Nie wynik jest tu najważniejszy [FOTO i WIDEO]

Raciborski Bieg Bez Barier. Nie wynik jest tu najważniejszy [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Wydarzenie zapoczątkowane przez śp. Jurka Wiśniewskiego okazuje się nadzwyczaj żywotne.

red., fot. w, Jan Ptak
Sport27 maja 202313:47

Zosia Paul i Mikołaj Miczek najlepsi podczas zawodów Umiem Pływać [FOTO i WIDEO]

Zosia Paul i Mikołaj Miczek najlepsi podczas zawodów Umiem Pływać [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Trzecią edycję pływackiej imprezy, organizowanej przez ratusz, SP 15 oraz MKS SMS Victoria Racibórz, można było śledzić dziś, 27.05., w H2Ostróg.

red.
Reklama
Reklama
Aktualności27 maja 202313:30

Kornowac - gmina na rowerowe rajzy i miejsce do kąpieli słonecznych [FOTO i WIDEO]

Kornowac - gmina na rowerowe rajzy i miejsce do kąpieli słonecznych [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Kornowac:

Blisko stu cyklistów wzięło dziś, 27.05., udział w polsko-czeskim rajdzie po gminie Kornowac. Jednym z przystanków była wieża widokowa w Pogrzebieniu, gdzie powstanie miejsce do zażywania kąpieli słonecznych.

red.
Reklama
Sport26 maja 202306:27

Weekendowy Niezbędnik Kibica

Weekendowy Niezbędnik Kibica - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh)
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 26.05.2023
26 maja 202309:55

Nasz Racibórz 26.05.2023

Nasz Racibórz 19.05.2023
19 maja 202307:46

Nasz Racibórz 19.05.2023

Nasz Racibórz 12.05.2023
11 maja 202319:06

Nasz Racibórz 12.05.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.