Reklama

Najnowsze wiadomości

Strony Partnerskie12 czerwca 202317:08

Raciborscy pedagodzy w Budapeszcie

Raciborscy pedagodzy w Budapeszcie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Czerwcowa wizyta studyjna studentów ISE ANS w Budapeszcie dobiegła końca. Udało się poznać wiele nowych technik, metod, form nauczania, które będzie można wykorzystać w przyszłej pracy.

W atmosferze Starego Miasta Budy i Pesztu, jego zabytków jak: Parlament, Wzgórze Zamkowe, Baszta Rybacka, Plac Bohaterów poznawaliśmy, jak funkcjonują wybrane przedszkola oraz szkoły w stolicy Węgier.

Wizyta w przedszkolu pozwoliła na wspólne zajęcia ruchowe i muzyczne, przeżyliśmy Dzień Dziecka, poznając kolejne twórcze i aktywne metody pracy.  W Szkole Polskiej do której uczęszczają dzieci od przedszkola aż do szkoły średniej, gdzie uczą się języka polskiego jako języka obcego, istotnym jest, iż mogą z niego zdawać maturę. Na spotkaniu z dyrekcją, nauczycielami i uczniami wspólnie szukaliśmy Raciborza na mapie Polski, rozmawialiśmy, dyskutowaliśmy, co uczniom tej szkoły umożliwiało kontakt z żywym językiem polskim oraz naszą kulturą. 

Bardzo zainspirowało nas przedszkole prowadzone przez Dom Polski w Budapeszcie, zachwycały nas nowe środki dydaktyczne i instrumenty muzyczne. Każda odwiedzana placówka miała swoją misję i wizję funkcjonowania. Przedszkole stawiało sobie za cel propagowanie zadań biblioteki, czyli czytelnictwa zarówno wśród dzieci i ich rodziców. Szkoła Polska gromadziła uczniów i ich rodziny, które chciały poznać nasz język czy kulturę, a przedszkole w Domu Polskim prowadzone przez zakonnice stawiało na naukę języka polskiego od najmłodszych lat poprzez zabawę oraz wdrażanie wartości chrześcijańskich. Wszędzie spotykaliśmy się z ciepłą, życzliwą atmosferą, wieloma pytaniami na temat naszej uczelni i miasta.  

Wizyta studyjna przedstawicieli ANS w Raciborzu pozwoliła na poznanie różnic i podobieństw systemów oświatowych w Polsce i na Węgrzech, a z całą pewnością umożliwiła i poszerzyła zrozumienie wielu wartości międzykulturowych.

Autor: ANS, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności28 września 202312:54

Aby rodzina mogła być razem. Łóżka dla rodziców trafiły do raciborskiego szpitala

Aby rodzina mogła być razem. Łóżka dla rodziców trafiły do raciborskiego szpitala - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Fundacja Ronalda McDonalda przekazała dziś, 28.09., sześć łóżek dla oddziału pediatrycznego w Szpitalu Rejonowym w Raciborzu. Przekazane łóżka służyć będą poprawie wypoczynku rodziców czuwających przy dziecku w czasie jego hospitalizacji.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 22.09.2023
22 września 202308:23

Nasz Racibórz 22.09.2023

Nasz Racibórz 15.09.2023
15 września 202311:22

Nasz Racibórz 15.09.2023

Nasz Racibórz 08.09.2023
7 września 202320:25

Nasz Racibórz 08.09.2023

Nasz Racibórz 01.09.2023
31 sierpnia 202323:10

Nasz Racibórz 01.09.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.