Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności7 maja 202508:40

Zatrzymano sprawcę podpalenia z Pszczyńskiej

Zatrzymano sprawcę podpalenia z Pszczyńskiej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

- W sobotni wieczór w jednej z klatek schodowych przy ulicy Pszczyńskiej w Raciborzu doszło do podpalenia. Dzięki szybkiej reakcji służb nikt nie odniósł obrażeń, a sprawca został błyskawicznie zatrzymany. 31-latek usłyszał już zarzuty. Grozi mu do 5 lat więzienia - informuje KPP.

- W sobotę, po godzinie 21.00 dyżurny raciborskiej komendy otrzymał zgłoszenie o pożarze klatki schodowej w jednym z budynków przy ulicy Pszczyńskiej. Na miejsce natychmiast skierowano patrol prewencji oraz Państwową Straż Pożarną, która ugasiła ogień. Na szczęście w wyniku zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń - informuje policja.

Policjanci szybko ustalili tożsamość sprawcy i zatrzymali 31-letniego mężczyznę w jego mieszkaniu. W momencie interwencji próbował uciec przez okno, jednak na dole czekali już na niego policjanci. Mężczyzna był agresywny i pobudzony.

Jak ustalili raciborscy mundurowi, w dniu zdarzenia groził pozbawieniem życia dwóm osobom mieszkającym w podpalonej klatce. Dodatkowo przyznał się do wcześniejszej kradzieży dwóch tablic rejestracyjnych z pojazdu marki Audi. Straty spowodowane pożarem oszacowano na blisko 30 tysięcy złotych. 31-latek został objęty dozorem policyjnym. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Autor: KPP Racibórz, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności18 sierpnia 202511:51

Konferencja PiS w sprawie KPO. Michał Woś: Każdy dzień rządów Tuska to dzień stracony [WIDEO]

Konferencja PiS w sprawie KPO. Michał Woś: Każdy dzień rządów Tuska to dzień stracony [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
27
Racibórz:

18 sierpnia pod Starostwem Powiatowym w Raciborzu odbyła się konferencja prasowa posła Michała Wosia, poświęcona tematyce Krajowego Planu Odbudowy i sposobowi wydatkowania unijnych środków. Polityk nie krył krytyki wobec działań obecnego rządu, wskazując, że pieniądze z KPO trafiają do projektów, które – jak podkreślił – trudno uznać za zgodne z celami funduszu.

red.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 15.08.2025
13 sierpnia 202522:19

Nasz Racibórz 15.08.2025

Nasz Racibórz 08.08.2025
7 sierpnia 202522:29

Nasz Racibórz 08.08.2025

Nasz Racibórz 01.08.2025
1 sierpnia 202518:54

Nasz Racibórz 01.08.2025

Nasz Racibórz 25.07.2025
25 lipca 202509:25

Nasz Racibórz 25.07.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.