Reklama

Najnowsze wiadomości

Strony Partnerskie20 lutego 201612:16

Pacjentom ma być łatwiej jeśli szpital przejmie opiekę nocną. Szykuje się zakup karetki

Pacjentom ma być łatwiej jeśli szpital przejmie opiekę nocną. Szykuje się zakup karetki - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Dyrekcja szpitala przy Gamowskiej przymierza się do walki o kontrakt na nocną opiekę dla mieszkańców powiatu raciborskiego. Teraz muszą korzystać z przychodni przy Ocickiej, skąd wielu pacjentów i tak trafia na Gamowską.

Przy Gamowskiej są ratownicy medyczni, dyżurujący lekarze na oddziałach, izba przyjęć, sale zabiegowe - jednym słowem lecznica jest w stanie świadczyć usługi kompleksowo. Wielu pacjentów przychodzi tu po pomoc, ale są odsyłani na Ocicką, bo to właśnie Centrum Zdrowia sp. z o.o. ma kontrakt na świadczenie nocnej opieki. Nieraz ze skierowaniem wracają potem na Gamowską. NFZ zapowiada nowy konkurs i szpital chce po raz kolejny walczyć o nocną opiekę. Zdaniem dyrektora Ryszarda Rudnika, atutem lecznicy ma być właśnie kompleksowość. Liczy, że dla NFZ będzie to ważki argument. 

Dyrektor Ryszard Rudnik zapowiada też, że w tym roku szpital planuje szereg inwestycji, m.in. zakup karetki. - Myślę, że gdy wpłyną pieniądze z nadwykonań, rozpoczniemy procedurę zakupu. W zeszłym roku, a także dwa lata temu kupiliśmy po jednej karetce. Jest to jednak sprzęt, który zużywa się dosyć szybko - skwitował dyrektor Rudnik.

tb

Autor: ,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Tagi:

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności28 października 202514:14

Emeryci świętowali w restauracji Raciborska. Dla seniorów zaśpiewał finalista The Voice Kids [FOTO i WIDEO]

Emeryci świętowali w restauracji Raciborska. Dla seniorów zaśpiewał finalista The Voice Kids [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Raciborzu zorganizował doroczne obchody Dnia Seniora. Wydarzenie odbyło się w gościnnych progach restauracji Raciborska przy Rynku i zgromadziło licznie przybyłych członków związku, przedstawicieli władz samorządowych oraz zaproszonych gości. Spotkanie, jak co roku, stało się okazją do wspólnego świętowania, podsumowania działalności organizacji oraz uhonorowania zasłużonych seniorów.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 24.10.2025
23 października 202521:20

Nasz Racibórz 24.10.2025

Nasz Racibórz 17.10.2025
16 października 202521:58

Nasz Racibórz 17.10.2025

Nasz Racibórz 10.10.2025
10 października 202508:24

Nasz Racibórz 10.10.2025

Nasz Racibórz 03.10.2025
2 października 202517:23

Nasz Racibórz 03.10.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.