Reklama

Najnowsze wiadomości

Strony Partnerskie6 grudnia 201211:13

Bałkany to dla Rafako bardzo ważny rynek

Reklama
Racibórz:

Rafako już po raz piąty uczestniczyło w Międzynarodowej Konferencji „Elektrownie 2012” odbywającej się w Serbii. Tematem przewodnim była „Efektywność energetyczna i efektywne wykorzystywanie zasobów w elektrowniach”.

Konferencja Międzynarodowa Elektrownie 2012 to impreza cykliczna, odbywająca się co dwa lata, w różnych miejscowościach Serbii. RAFAKO S.A. uczestniczy w niej regularnie, przygotowując własne referaty oraz stoisko wystawiennicze. Tegoroczna konferencja odbywała się na przełomie października i listopada, w mieście Zlatibor, w południowej Serbii, a tematem przewodnim była „Efektywność energetyczna i efektywne wykorzystywanie zasobów w elektrowniach”.

W sympozjum brały udział wszystkie elektrownie z Serbii oraz państw ościennych, czyli Bośni i Hercegowiny, Macedonii, Bułgarii. Ponadto swój udział zaznaczyły wszystkie liczące się w branży firmy europejskie, jak np. ALSTOM Boiler Deutschland GmbH, Germany, Babcock Borsig Steinmüller GmbH, Oberhausen, Germany, Doosan Power SystemsGmbH, Vattenfall Europe Power Consult GmbH, Germany, CMI Energy, Switzerland, Bilfinger Power Systems GmbH, Siemens d.o.o., ZK-TERMOCHEM Praha oraz wiele firm miejscowych na czele z Uniwerytetem w Belgradzie oraz firmy montażowe z Serbii takie jak: Termoelektro, Feromont, VIA OCEL. LM Metalmont.

RAFAKO S.A., podobnie jak w ubiegłych latach, było jednym ze sponsorów konferencji oraz przygotowało własne stoisko wystawiennicze. Ponadto, w części plenarnej w pierwszy dzień konferencji, referat pod tytułem: “2x900MW Supercritical Units for Opole Power Plant, Poland” wygłosił Krzysztof Burek, wiceprezes zarządu RAFAKO S.A.

Serbia, jak zresztą całe Bałkany, to bardzo ważny rynek dla RAFAKO. - W ostatnich 10 latach tylko w samej energetyce serbskiej zostały poczynione inwestycje w wysokości prawie 2 mld EUR praktycznie tylko na modernizację. Obecnie przygotowywane są inwestycje w ochronę środowiska (nie ma jeszcze ani jednej IOS w Serbii, BiH czy też Macedonii) jak również ogłaszane są przetargi na nowe bloki energetyczne. Dlatego też RAFAKO S.A. zdecydowało się na założenie firmy-córki w Belgradzie – mówi Sławomir Muszyński, szef biura RAFAKO S.A. w Serbii. Jak dodaje, raciborska spółka stara się brać udział we wszystkich tego typu przedsięwzięciach na Bałkanach, gdyż spotykają się tam liczące się w branży firmy i potencjalni klienci. - To dla nas bardzo ważny obszar, gdyż na terenie byłej Jugosławii zbudowaliśmy 12 kotłów, które obecnie modernizujemy. Ponadto, tylko od 2000 roku, zmodernizowaliśmy 10 elektrofiltrów w różnych krajach byłej Jugosławii – podsumowuje S. Muszyński.

adk

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Tagi:
Zobacz film z RTK

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 25.11.2022
25 listopada 202209:38

Nasz Racibórz 25.11.2022

Nasz Racibórz 18.11.2022
23 listopada 202216:14

Nasz Racibórz 18.11.2022

Nasz Racibórz 11.11.2022
16 listopada 202221:26

Nasz Racibórz 11.11.2022

Nasz Racibórz 04.11.2022
8 listopada 202219:20

Nasz Racibórz 04.11.2022

Zobacz wszystkie
© 2022 Studio Margomedia Sp. z o.o.