Reklama

Najnowsze wiadomości

Strony Partnerskie21 maja 201214:02

Rafako na Europejskim Kongresie

Reklama

14-16 maja w Katowicach odbył się IV Europejski Kongres Gospodarczy 2012, w którym uczestniczyli także przedstawiciele RAFAKO. Jest to największa impreza biznesowa w Europie Środkowej. W tym roku uczestniczyło w nim ok. 6000 osób, wśród których byli przedstawiciele rządu polskiego z prezydentem Bronisławem Komorowskim na czele.

W panelach dyskusyjnych udział wzięło blisko 900 prelegentów. Wśród nich nie zabrało również, Wiesława Różackiego, Prezesa Zarządu i Dyrektora Generalnego RAFAKO S.A. 

Drugiego dnia kongresu Wiesław Różacki jako ekspert wziął udział w w panelu dyskusyjnym pt. „Inwestycje w polskiej energetyce wytwórczej. Czy to wreszcie przełom?” 12 zaproszonych do dyskusji gości, wśród których obok prezesa RAFAKO byli Jakub Radulski, Prezes Zarządu Alstom Power, Matthias Jochem, Wiceprezes Hitachi Power Europe, Dariusz Lubera, Prezes Zarządu Tauron Polska Energia czy Paweł Skowroński, Wiceprezes Zarządu ds. Operacyjnych PGE.

Prowadzący konferencję Wojciech Kuśpik, Prezes Zarządu PTWP, inicjator kongresu oraz wydawca miesięcznik Nowy Przemysł i portalu Wnp.pl pytał zaproszonych gości o m.in. realność planów wobec wartości planowanych inwestycji, a także o modele finansowania projektów oraz ryzyko regulacyjne, wykonawcze, technologiczne i finansowe.

Zdaniem zaproszonych prelegentów w energetyce od kilkunastu miesięcy coraz bardziej widoczny jest przełom. Dostrzec go można, chociażby patrząc na podpisane niedawno kontrakty przez samo RAFAKO. - Do niedawna funkcjonowaliśmy głównie dzięki projektom zagranicznym, teraz zaczęliśmy realizować duże inwestycje w kraju – podkreślił podczas dyskusji W. Różacki. Szef RAFAKO wspomniał również, że największy kontrakt, jaki spółka podpisała w tym roku, na budowę dwóch bloków węglowych w Elektrowni Opole jest w fazie projektowania. - W tym roku też mają rozstrzygnąć się trzy inne przetargi, w których RAFAKO bierze udział. Mówię tu o Jaworznie, Ostrołęce i Elektrowni Północ- dodał prezes raciborskiej spółki.

Zapytany o ryzyka związane z realizacją inwestycji, prezes RAFKO odpowiedział krótko i treściwie, że wiążą się one z każdym przedsięwzięciem, ale trzeba umiejętnie sobie z nimi radzić.

Trzeciego dnia kongresu Wiesław Różacki wraz z pięcioma przedstawicielami innych wiodących firm na europejskim rynku odpowiadał na pytania związane z przemysłem i nowymi technologiami w energetyce. - Chociaż dla RAFAKO węgiel jest najważniejszy, musimy zdawać sobie sprawę, że świat zmierza w wielu innych kierunkach, co za tym idzie, musimy być otwarci na nowe technologie. Procesy przemian technologicznych bardzo się rozwijają i RAFAKO też musi wsiąść do tego pociągu- podkreślał W. Różacki.

RAFAKO od pierwszej edycji kongresu jest ważnym jego udziałowcem. - Uczestnictwo w tak prestiżowym kongresie to dla RAFAKO przede wszystkim ogromne źródło informacji o aktualnych, a także przyszłych projektach. To również doskonała okazja, aby spotkać się z najważniejszymi ludźmi z branży - podsumowuje Wiesław Różacki.

Justyna Korzeniak
Adventure Media s.c. Agencja Public Relations

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Tagi:

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności5 grudnia 202210:24

Droga z Pogrzebienia do Lubomi z szansą na remont

Droga z Pogrzebienia do Lubomi z szansą na remont - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
3
red., fot. arch. portalu/K. Kubik
Sport4 grudnia 202221:58

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh), fot. poglądowe/arch. portalu
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 25.11.2022
25 listopada 202209:38

Nasz Racibórz 25.11.2022

Nasz Racibórz 18.11.2022
23 listopada 202216:14

Nasz Racibórz 18.11.2022

Nasz Racibórz 11.11.2022
16 listopada 202221:26

Nasz Racibórz 11.11.2022

Nasz Racibórz 04.11.2022
8 listopada 202219:20

Nasz Racibórz 04.11.2022

Zobacz wszystkie
© 2022 Studio Margomedia Sp. z o.o.