Reklama

Najnowsze wiadomości

Strony Partnerskie17 kwietnia 201213:23

Zuzana czeka na swoją szansę

Zuzana czeka na swoją szansę - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama

Zuzana - kompozytorka, autorka tekstów, wokalistka czekająca na swoją szansę w polskim show-biznesie. RAFAKO współfinansowało jej pierwszą płytę. Niedawno jej piosenka otrzymała wyróżnienie w konkursie Moja piosenka na Euro.

Niezwykle utalentowana. Energiczna z oryginalną barwą głosu. Wielokrotnie słyszała, że takiego talentu mogą jej pozazdrość gwiazdy światowego formatu, jednak wciąż czeka na swoją szansę w polskim show-biznesie. Zuzana, a właściwie Zuzanna Szreder rodowita Raciborzanka od najmłodszych lat komponuje, pisze teksty piosenek oraz śpiewa. W 2003 roku wygrała konkurs talentów w niemieckiej telewizji. 

Na polskim rynku muzycznym zadebiutowała piosenką „W jedności Polska”. Utwór ten miał stać się hymnem polskich sportowców. -Wydawałoby się, że wszystko w tej kwestii jest już dopięte na ostatni guzik. Sportowcy polscy z Otylią Jędrzejczak na czele wielokrotnie apelowali, aby piosenka ta faktycznie im towarzyszyła. Jednak nie dostaliśmy ostatecznego potwierdzenia i tak naprawdę ciągle jeszcze na nie czekamy- mówi Dariusz Kampka, manager Zuzany.

Sama Zuzana nie czeka z założonymi rękami. Wielokrotnie próbowała swoich sił w programach muzycznych emitowanych przez największe stacje telewizyjne. - Zawsze słyszałam tylko, że mam ogromny talent i piękny głos. Niestety, na tym się kończyło. Nigdy nie udało mi się przejść eliminacji- przyznaje z żalem raciborska artystka. - Niestety polski show-biznes jest bezwzględny dla początkujących artystów. Naprawdę trudno jest wypłynąć na głęboką wodę, szczególnie jeśli ktoś chce robić coś własnego, oryginalnego, a nie narzuconego odgórnie- dodaje.

W końcu na talencie Zuzany poznali się organizatorzy konkursu Moja Piosenka na Euro. Odbył się on pod honorowym patronatem Elżbiety Zapendowskiej oraz Radosława Majdana. Zuzana zgłosiła tam swój utwór „W jedności Polska” i udało się. Otrzymała wyróżnienie, a co za tym idzie szansę zaprezentowania się na dużej scenie podczas Mistrzostw Euro 2012. - Nie ukrywam, jestem zadowolona z wyróżnienia. Zwłaszcza, że w konkursie startowało blisko 130 artystów. Wśród nich były takie gwiazdy jak zespół Wilki, Maryla Rodowicz, Pudelsi czy Feel – wspomina artystka.

Oprócz prób pokazania się na dużych scenach, Zuzana miała okazję kilkakrotnie zaprezentować się podczas imprez organizowanych przez RAFAKO. - Zaczęło się od tego, że mój manager Darek Kampka wysłał organizatorom propozycję koncertu. Najpierw zaproszono mnie na spotkanie opłatkowe, gdzie zaśpiewałam kolędy– opowiada wokalistka. - Podczas tego spotkania wykonanie Zuzany miał okazję usłyszeć Prezes RAFAKO, Wiesław Różacki. Był nią tak zachwycony, że nie szczędził słów uznania. Prezes powiedział wówczas, że jest ona jednym z znajwiększych talentów i jest przekonany, że kiedyś będzie o niej głośno - mówi D. Kampka. - Opinia pana prezesa jest dla nas niezwykle cenna, bo przecież on sam jest muzykiem- dodaje manager Raciborzanki.

Kilka miesięcy później Zuzanę ponownie zaproszono na koncert dla Rafakowców. Wtedy wystąpiła z okazji obchodów Dnia Energetyka w Pałacyku RAFAKO oraz w ośrodku wypoczynkowo- rekreacyjnym w Szymocicach. Podczas tej imprezy miała okazję zaprezentować słuchaczom swoje autorskie utwory.

W 2010 roku RAFAKO współfinansowało jej debiutancką płytę. Zarząd firmy poprosił ją również o skomponowanie piosenki ekologicznej dla spółki. - Jak wiadomo firma jest przyjazna ekologii, środowisku dlatego napisałam i skomponowałam dla nich Sumienie na straży. Utwór bardzo się spodobał. Mam nadzieję, że znajdzie się na mojej drugiej płycie- mówi Zuzana.

Co dała raciborskiej wokalistce współpraca z RAFAKO? - Przede wszystkim dzięki współpracy z tak ogromną i prestiżową firmą jak RAFAKO miałam możliwość pokazania się szerszej publiczności. Niestety, o koncerty nie jest łatwo, szczególnie jeśli nie jest się osobą medialną, powszechnie znaną – przyznaje artystka. - Zawsze, gdy ktoś wychodzi z inicjatywą sprawia mi ogromną radość i daje wiele satysfakcji, bo znowu mam możliwość wystąpienia na scenie- dodaje Zuzana.

Justyna Korzeniak
Adventure Media s.c. Agencja Public Relations

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Tagi:

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności4 maja 202515:39

W Pogrzebieniu ruszyła 148. procesja upamiętniająca wielkie gradobicie z 1877 roku

W Pogrzebieniu ruszyła 148. procesja upamiętniająca wielkie gradobicie z 1877 roku - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Kornowac:

Dziś, 4 maja, mieszkańcy Pogrzebienia i okolic ruszyli konno, w powozach i wierzchem, i pieszo w corocznej procesji na cześć św. Floriana, mającej na celu ochronę przed klęskami naturalnymi.

red.
Reklama
Reklama
Aktualności4 maja 202512:08

Coco Jamboo, czyli LayZee aka Mr. President w Szymocicach [FOTO i WIDEO]

Coco Jamboo, czyli LayZee aka Mr. President w Szymocicach [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W szymocicką majówkę w AquaBrax nie mogło zabraknąć wspomnień z lat 90. Wszystko za sprawą 30. urodzin Radia90, które uświetnił występ LayZee aka Mr. President – artysty na zawsze kojarzonego z nieśmiertelnym hitem "Coco Jamboo".

Mirosław Kościelniak
Reklama
Aktualności5 maja 202511:39

Absolwenci I LO i Plastyka rozpoczęli matury [FOTO]

Absolwenci I LO i Plastyka rozpoczęli matury [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
fot. M. Basista/Fotoperla.eu
Reklama
Reklama
Reklama
Sport4 maja 202523:39

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Majówka na boiskach w regionie obfitowała w wiele ciekawych piłkarskich pojedynków. Grały ekipy od II ligi do C klasy Podokręgów Racibórz i Rybnik. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama
Aktualności4 maja 202521:49

Tyle słońca w całym mieście - Voltage zagościło na zamku

Tyle słońca w całym mieście - Voltage zagościło na zamku - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

W niedzielny wieczór, 4 maja, dziedziniec Zamku Piastowskiego w Raciborzu wypełniły dźwięki znanych i lubianych utworów. Odbył się tu koncert „Tyle słońca w całym mieście” z udziałem młodych artystów związanych ze Stowarzyszeniem VOLTAGE.

Jan Ptak
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Styl życia4 maja 202514:05

Zmęczenie, stres, bóle ciała? – w terapiach naturalnych odnajdziesz przyczynę problemów zdrowotnych

Zmęczenie, stres, bóle ciała? – w terapiach naturalnych odnajdziesz przyczynę problemów zdrowotnych - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Czy zdarza Ci się budzić zmęczonym, mimo że spałeś całą noc? Masz wrażenie, że Twój organizm działa na rezerwie, a kolejne infekcje, bóle głowy, napięcia mięśniowe czy problemy ze snem stają się codziennością?
Jeśli tak – nie jesteś sam. Ale co ważniejsze: możesz to zmienić.

Marek Plewczyński
Reklama
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 25.04.2025
24 kwietnia 202516:50

Nasz Racibórz 25.04.2025

Nasz Racibórz 18.04.2025
17 kwietnia 202522:23

Nasz Racibórz 18.04.2025

Nasz Racibórz 11.04.2025
14 kwietnia 202520:31

Nasz Racibórz 11.04.2025

Nasz Racibórz 04.04.2025
3 kwietnia 202518:29

Nasz Racibórz 04.04.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.