Reklama

Najnowsze wiadomości

Strony Partnerskie20 grudnia 201708:25

Miasto wyda ponad 5 milionów złotych na walkę z niską emisją

Miasto wyda ponad 5 milionów złotych na walkę z niską emisją - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Niska emisja, smog to sformułowania odmieniane przez wszystkie przypadki przez mieszkańców Raciborza. Wysokie stężenie pyłu zawieszonego jest bowiem przyczyną wielu poważnych chorób, zwłaszcza układu oddechowego.

Dlatego też od wielu lat Miasto Racibórz podejmuje działania, których celem jest redukcja zanieczyszczenia powietrza. Tylko w nadchodzacym roku miasto ma zamiar przeznaczyć na ten cel ponad 5,4 miliona złotych. Na realizację programu ograniczania niskiej emisji w domach jednorodzinnych przeznaczono ponad 4,3 miliona złotych. Na działania związane z redukcją niskiej Miasto chce wydać ponad 750 tysięcy zł. Ponadto środki w wysokości 150 tysięcy zł mają być przeznaczone na program ograniczenia niskiej emisji z obiektów niemieszkalnych i innych niekwalifikujących się do dofinansowania ze środków zewnętrznych. W projekcie budżetu znalazły się także środki na dotacje do technologii wykorzystujących odnawialne źródła energii.

fot. archiwum portalu

Autor: UM Racibórz,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 19.12.2026
19 czerwca 202608:55

Nasz Racibórz 19.12.2026

Nasz Racibórz 12.06.2026
11 czerwca 202620:34

Nasz Racibórz 12.06.2026

Nasz Racibórz 05.06.2026
5 czerwca 202616:09

Nasz Racibórz 05.06.2026

Nasz Racibórz 29.05.2026
28 maja 202620:39

Nasz Racibórz 29.05.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.