Reklama

Najnowsze wiadomości

Strony Partnerskie12 grudnia 201720:05

Eko pomysły na walkę ze smogiem. I LO z Raciborza najlepsze na Śląsku

Eko pomysły na walkę ze smogiem. I LO z Raciborza najlepsze na Śląsku  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Konkurs zorganizowano w ramach tegorocznej odsłony lekcji obywatelskich. W finałowej potyczce zmierzyli się uczniowie i autorzy projektów z sześciu szkół ponadgimnazjalnych z: Lublińca, Katowic, Cieszyna, Rybnika i Raciborza. Na konkurs wpłynęło 26 pomysłów na projekty ekologiczne przygotowane przez uczniów biorących udział w lekcjach obywatelskich. FOTO i WIDEO

„To budujące, że ten projekt spotkał się z tak dużym odzewem i że młodzi ludzie zaangażowali się w stworzenie projektów, które mogą pomóc w walce o czyste powietrze. To szczególnie istotne w przypadku budżetów obywatelskich, gdzie ludzie z energią i świeżym spojrzeniem, niezależnie od wieku, mogą zgłaszać i realizować pożyteczne projekty. Życzę wam, by i wasze pomysły się kiedyś urzeczywistniły” – zwrócił się do młodych ludzi dyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego Maciej Gramatyka.

Komisja konkursowa miała spore wyzwanie już po pierwszym etapie konkursu, typując sześć najlepszych prac do finału. Pod uwagę brano nie tylko poprawność merytoryczną zaproponowanych projektów, ich oryginalność i „lokalność”, ale również kreatywność i walory wizualne przygotowanych prezentacji. Uczniowie zaprezentowali kampanie promocyjne zachęcające do głosowania na ich projekty. Finaliści wzięli też udział w quizie wiedzy o województwie, samorządzie i partycypacji społecznej.

Ostatecznie pierwsze miejsce i 3 tys. zł zdobyli uczniowie z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Raciborzu, drugie miejsce i 2 tys. zł uczniowie z Katowickiego Centrum Edukacji Zawodowej im. Powstańców Śląskich, a trzecie i nagrodę pieniężną w wysokości 1,5 tys. zł przedstawiciele Zespołu Szkół Ogólnokształcąco-Technicznych w Lublińcu. Wyróżnienia i nagrody w wysokości 1 tys. zł trafiły do uczniów z Technikum nr 15 im. Tomasza Klenczera w Katowicach, Zespołu Szkół nr 2 w Rybniku i I Liceum Ogólnokształcącego im. Antoniego Osuchowskiego w Cieszynie.

#slaskie.pl

Autor: slaskie.pl, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Zobacz film

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 19.12.2026
19 czerwca 202608:55

Nasz Racibórz 19.12.2026

Nasz Racibórz 12.06.2026
11 czerwca 202620:34

Nasz Racibórz 12.06.2026

Nasz Racibórz 05.06.2026
5 czerwca 202616:09

Nasz Racibórz 05.06.2026

Nasz Racibórz 29.05.2026
28 maja 202620:39

Nasz Racibórz 29.05.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.