Reklama

Najnowsze wiadomości

Strony Partnerskie6 lipca 201711:48

PEC Tychy bogatszy o 8,4 mln zł

PEC Tychy bogatszy o 8,4 mln zł  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Region:

Podpisana została kolejna umowa w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko w ramach Poddziałania 1.7.2 "Efektywna dystrybucja ciepła i chłodu na terenie konurbacji śląsko-dąbrowskiej". Tym razem beneficjentem zostało Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Tychach. 

26 maja 2017 r. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach otrzymał z Ministerstwa Energii dokument zatwierdzający wyniki pozytywnej oceny, przeprowadzonej w ramach Poddziałania 1.7.2 Efektywna dystrybucja ciepła i chłodu na terenie konurbacji śląsko-dąbrowskiej, dla 2 projektów pn.: „Przebudowa sieci przesyłowej Północ i Południe II w Tychach” oraz „Likwidacja grupowego węzła cieplnego B-3”, realizowanego w ramach PO IiŚ 2014-2020. Tym samym Instytucja Pośrednicząca potwierdziła możliwość zawarcia pierwszej umowy o dofinansowanie ze środków PO IiŚ 2014-2020, pomiędzy WFOŚiGW w Katowicach, a Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Tychach.

Ocena projektu w oparciu o kryteria formalne, merytoryczne I stopnia oraz merytoryczne II stopnia, dokonana przez Komisję Oceny Projektów, zakończona została 20.03.2017 roku.

Dotacja z Funduszu Spójności w wysokości 1 270 000 zł dla projektu „Przebudowa sieci przesyłowej Północ i Południe II w Tychach” zostanie przeznaczona na zmodernizowanie 0,72 km sieci ciepłowniczej. W wyniku prac modernizacyjnych nastąpi zmniejszenie zużycia energii końcowej o 2478,75 GJ/rok, natomiast szacowany roczny spadek emisji gazów cieplarnianych wyniesie 277,62 MG-CO2, a redukcja emisji pyłów oscylować będzie na poziomie 0,04 MG/rok. Całkowity koszt projektu wynosi 5 253 785,72 PLN. Zgodnie z harmonogramem, realizacja projektu planowana jest w latach 2017-2019.

Dotacja z Funduszu Spójności w wysokości 7 130 000 zł dla projektu - „Likwidacja grupowego węzła cieplnego B-3” zostanie przeznaczona na modernizację sieci ciepłowniczej na odcinku 4,72 km oraz instalacje 59 szt. indywidualnych węzłów cieplnych. W wyniku prac nastąpi zmniejszenie zużycia energii końcowej o 6962,10 GJ/rok, natomiast szacowany roczny spadek emisji gazów cieplarnianych wyniesie 779,75 MG-CO2, a redukcja emisji pyłów oscylować będzie na poziomie 0,1 MG/rok. Całkowity koszt projektu wynosi 13 654 157,67 PLN. Zgodnie z harmonogramem, realizacja projektu planowana jest w latach 2017-2019.

Autor: WFOŚiGW w Katowicach,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Tagi:

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 19.12.2026
19 czerwca 202608:55

Nasz Racibórz 19.12.2026

Nasz Racibórz 12.06.2026
11 czerwca 202620:34

Nasz Racibórz 12.06.2026

Nasz Racibórz 05.06.2026
5 czerwca 202616:09

Nasz Racibórz 05.06.2026

Nasz Racibórz 29.05.2026
28 maja 202620:39

Nasz Racibórz 29.05.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.