Reklama

Najnowsze wiadomości

Strony Partnerskie5 kwietnia 201711:27

O niskiej emisji w Częstochowie

O niskiej emisji w Częstochowie  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Region:

Na Wydziale Infrastruktury i Środowiska Politechniki Częstochowskiej odbyła się konferencja antysmogowa „Niska emisja - zagrożenia i wyzwania". Jej organizatorem była uczelnia, a patronat nad konferencją objął rektor prof. dr hab. inż. Norbert Szczygiol, Polska Izba Ekologii, prezydent Częstochowy, Krzysztof Matyjaszczyk oraz poseł Tomasz Jaskóła. W konferencji uczestniczyła Agnieszka Kostempska, zastępca Prezesa Funduszu. 

W trakcie spotkania poruszono jeden z najbardziej palących problemów dotykających wszystkich mieszkańców, czyli zagrożenie wynikające z nadmiernej niskiej emisji.

W trakcie minionej zimy mieliśmy wielokrotnie do czynienia z przekroczeniami norm dotyczącymi emisji szkodliwych substancji szczególnie z przydomowych pieców.

Jak poradzić sobie z tym problemem, jakimi narzędziami prawnymi można wpływać na zmniejszenie smogu, jak finansować projekty i jak wesprzeć samorządy w tym trudnym zadaniu - o tym dyskutowali uczestnicy konferencji.

Autor: WFOŚiGW w Katowicach,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 19.12.2026
19 czerwca 202608:55

Nasz Racibórz 19.12.2026

Nasz Racibórz 12.06.2026
11 czerwca 202620:34

Nasz Racibórz 12.06.2026

Nasz Racibórz 05.06.2026
5 czerwca 202616:09

Nasz Racibórz 05.06.2026

Nasz Racibórz 29.05.2026
28 maja 202620:39

Nasz Racibórz 29.05.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.