Reklama

Najnowsze wiadomości

Strony Partnerskie30 marca 201707:46

Wędkarze z Koła Racibórz-Miasto sprzątali łowiska na Ostrogu

Wędkarze z Koła Racibórz-Miasto sprzątali łowiska na Ostrogu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz: 25 marca Zarząd Koła PZW Nr 45 Racibórz-Miasto zorganizował sprzątanie obrzeży łowisk nr 635 Ostróg i nr 657 Ostróg "Staw nr 5 _ NO KILL", w ramach akcji "Stop śmieciom nad wodami naszego koła" i "Łowię w czystości - nie śmiecę". Na apel Zarządu Koła odpowiedziało 17 spośród 870 wędkarzy zrzeszonych w Kole Racibórz-Miasto.

Organizatorów ucieszył wzrost liczby wędkarzy Koła, biorących udział w tej akcji w porównaniu z sprzątaniem łowiska w roku 2016. Jest to jednak dalej dość niechlubny rekord frekwencji.

W sprzątaniu uczestniczyło wielu wędkarzy, którym leży na sercu porządek nad brzegami naszych łowisk. Zebraliśmy 66 worków 120-litrowych, co daje 7 920 litrów odpadów będących produktem wędkarko-turystycznego pobytu nad wodą osób wędkujących i biwakujących. Organizatorzy chcieliby, żeby ta wieloletnia tradycja "Wiosennego sprzątania" przyniosła pożądane efekty w postaci czystych brzegów i przejrzystej wody tych łowisk przez cały sezon wędkarski 2017 r. i aby wędkarze z Koła nie pozostawiali po sobie śmieci, tylko je zabierali ze sobą po zakończeniu łowienia, zgodnie z zasadami "Miałeś siłę przynieść pełne? Miej siłę zabrać puste - są lżejsze" oraz "Myślę i nie śmiecę".

Porównując rok do roku obserwuje sie również spadek ilości śmieci pozostawianych przez osoby wędkujące i biwakujące nad tymi łowiskami, co może świadczyć o wzrastającej świadomości ekologicznej wśród braci wędkarskiej i odpoczywającej nad naszymi łowiskami w myśl zasady "Nie śmiecę - gdy wypoczywam".

Ponadto przygotowano i odnowiono do wędkowania 15 stanowisk wędkarskich na łowisku nr 635 Ostróg woda nr 2.

Wszystkim wędkarzom, którzy włączyli się do sprzątania obrzeży łowisk nr 635 Ostróg i nr 657 Ostróg "Staw nr 5 _ NO KILL" orgaizatorzy dziękują za przybycie i aktywny udział w promowaniu akcji: "Stop śmieciom nad wodami naszego koła" oraz "Pomyśl i nie śmieć!". Uczestnicy sprzątania zgodnie z Regulaminem Organizacyjnym Koła Polskiego Związku Wędkarskiego zostają zwolnieni z wniesienia ekwiwalentu za niewykonanie pracy na rzecz Koła w 2017 r.

Autor: Koło PZW Nr 45 Racibórz-Miasto,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Tagi:

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności1 sierpnia 202519:25

Powrót na szczyt: krzyże i kapsuła czasu znów na wieżach kościoła Matki Bożej

Powrót na szczyt: krzyże i kapsuła czasu znów na wieżach kościoła Matki Bożej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Zimą odkryto kapsułę czasu, latem wróciła na swoje miejsce – wraz z odnowionymi krzyżami i ozłoconymi kulami wieńczy dziś wieżę południową kościoła parafialnego. Wydarzenie uwiecznił Mirosław Kościelniak z Muzeum w Raciborzu.

fot. parafia MB, Muzeum w Raciborzu/Mirosław Kościelniak
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 01.08.2025
1 sierpnia 202518:54

Nasz Racibórz 01.08.2025

Nasz Racibórz 25.07.2025
25 lipca 202509:25

Nasz Racibórz 25.07.2025

Nasz Racibórz 13.07.2025
18 lipca 202510:12

Nasz Racibórz 13.07.2025

Nasz Racibórz 11.07.2025
10 lipca 202521:57

Nasz Racibórz 11.07.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.