Reklama

Najnowsze wiadomości

Strony Partnerskie12 października 201610:55

Bez zbiornika w Kotlarni drzewa zginą

Bez zbiornika w Kotlarni drzewa zginą - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Region:

Prasówka. Lasy na styku województw śląskiego i opolskiego cierpią z powodu niskiego poziomu wód gruntowych. Sytuację uratować może tylko nowy zbiornik. 

W Kuźni Raciborskiej, tuż za granicą województwa opolskiego, odbędzie się za dwa tygodnie dwudniowe specjalne posiedzenie połączonych komisji sejmowych ochrony środowiska oraz gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej. Główny temat to budowa zbiornika w Kotlarni (gmina Bierawa). Miejscowi samorządowcy będą próbowali przekonać członków sejmowych komisji do tej inwestycji. 

- Jest ona bardzo potrzebna zarówno dla województwa śląskiego, jak i opolskiego - podkreśla Paweł Macha, burmistrz Kuźni Raciborskiej. 

Zbiornik miałby powstać w wyrobisku po kopalni piasku. Problem w tym, że prowadzone tam od lat prace odkrywkowe przyczyniły się do i tak już niskiego poziomu wód gruntowych. Bardzo cierpi na tym cały kompleks leśny lasów wokół Kuźni Raciborskiej i gminy Bierawa. 

Czytaj więcej TUTAJ

Autor: www.nto.pl,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Tagi:

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 19.12.2026
19 czerwca 202608:55

Nasz Racibórz 19.12.2026

Nasz Racibórz 12.06.2026
11 czerwca 202620:34

Nasz Racibórz 12.06.2026

Nasz Racibórz 05.06.2026
5 czerwca 202616:09

Nasz Racibórz 05.06.2026

Nasz Racibórz 29.05.2026
28 maja 202620:39

Nasz Racibórz 29.05.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.