Reklama

Najnowsze wiadomości

Strony Partnerskie23 marca 201617:35

Światowy Dzień Wody z Wodociągami w bibliotece

Światowy Dzień Wody z Wodociągami w bibliotece - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Z okazji Światowego Dnia Wody, raciborska biblioteka oraz Zakład Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. zaprosili przedszkolaków oraz uczniów klas I-III szkół podstawowych na pełne atrakcji zajęcia edukacyjne.

Spotkanie poprowadzili pracownicy Zakładu Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. w Raciborzu, którzy już na początku, dzięki specjalnie przygotowanej prezentacji multimedialnej, wytłumaczyli krok po kroku, "skąd się bierze woda w kranach". Nawiązali także do tematu przewodniego tegorocznych obchodów Światowego Dnia Wody "Woda i praca". Takie zajęcia to jednak nie tylko teoria i praktyka, ale przede wszystkim świetna zabawa! Dzieci mogły choć na chwilę poczuć się jak prawdziwy laborant - przymierzyć strój ochronny czy zbadać wodę pod kątem bakteriologicznym. ZWiK zadbał także o krzyżówki, kolorowanki i drobne upominki - bidony i odblaski. Nie zabrakło oczywiście degustacji wody. - Oferta zajęć spotkała się z ogromnym zainteresowaniem ze strony raciborskich przedszkoli i szkół. Tylko dzisiaj bibliotekę odwiedziło ponad 150 osób, a to jeszcze nie koniec! Z kolejnymi grupami spotkamy się po świętach - mówi Magdalena Pordzik-Paskuda z Działu Promocji MiPBP.

Autor: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Tagi:
Zobacz film

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności23 sierpnia 202520:00

Jesienne czary w Łubowicach – magiczny spektakl przy ruinach pałacu Eichendorffów

Jesienne czary w Łubowicach – magiczny spektakl przy ruinach pałacu Eichendorffów - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Rudnik:

Widowisko teatralne „Jesienne czary” na podstawie twórczości Josepha von Eichendorffa zgromadziło przy ruinach pałacu Eichendorffów w Łubowicach liczną publiczność.

(waw)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 22.08.2025
21 sierpnia 202521:10

Nasz Racibórz 22.08.2025

Nasz Racibórz 15.08.2025
13 sierpnia 202522:19

Nasz Racibórz 15.08.2025

Nasz Racibórz 08.08.2025
7 sierpnia 202522:29

Nasz Racibórz 08.08.2025

Nasz Racibórz 01.08.2025
1 sierpnia 202518:54

Nasz Racibórz 01.08.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.