Reklama

Najnowsze wiadomości

Strony Partnerskie11 lutego 201609:58

Rozbudowano instalację odpylania spalin w Żywcu

Rozbudowano instalację odpylania spalin w Żywcu  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Region:

Zakończono rozbudowę instalacji odpylania spalin w Kotłowni Rejonowej „Pod Grapą” w Żywcu. W uroczystym oddaniu do użytku zmodernizowanych urządzeń uczestniczyła Agnieszka Kostempska, Zastępca Prezesa Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.  

Fundusz dofinansował inwestycję kwotą pożyczki 1 098 497 zł. Koszt przedsięwzięcia wyniósł 1 667 800 zł. Unowocześniono instalację odpylania spalin kotłów opalanych węglem WR10, WR25/20-M, WR25. W efekcie emisja pyłu zmniejszy się o 1.625 kg/a. Prace rozpoczęto w kwietniu 2015 roku. – Dzięki dodatkowemu filtrowi workowemu znacznie wzrośnie sprawność odpylania całego układu. Warto przypomnieć, że od tego roku dopuszczalna zawartość pyłu w spalinach jest czterokrotnie niższa niż w latach ubiegłych – mówi Agnieszka Kostempska.

Paulina Gala

Autor: WFOŚiGW,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Tagi:

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 19.12.2026
19 czerwca 202608:55

Nasz Racibórz 19.12.2026

Nasz Racibórz 12.06.2026
11 czerwca 202620:34

Nasz Racibórz 12.06.2026

Nasz Racibórz 05.06.2026
5 czerwca 202616:09

Nasz Racibórz 05.06.2026

Nasz Racibórz 29.05.2026
28 maja 202620:39

Nasz Racibórz 29.05.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.