Reklama

Najnowsze wiadomości

Strony Partnerskie21 września 201508:51

Wyprawa - poprawa - uczniowie osiemnastki sprzątali świat

Wyprawa - poprawa - uczniowie osiemnastki sprzątali świat - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 18 im. Książąt Raciborskich w Raciborzu wzięli udział w sprzątaniu świata. Świata zasadniczo ograniczonego do obszaru wokół szkoły – osiedla przy ulicy Żorskiej, które sprzątali młodsi uczniowie oraz ulic Górnej, Chłopskiej, Ocickiej i Jana Pawła II, sprzątanych przez uczniów starszych klas.  

Hasłem akcji było „Wyprawa – poprawa”. Wyprawiły się zatem dzieci w świat, by go poprawiać. Sprzątanie odbywało się systemowo – zebrane śmieci były od razu segregowane i wrzucane do odpowiednich worków. Okolica po przejściu blisko pięciuset uczniów nabrała nowego blasku… posortowane śmieci trafiły pod kontenery na odpady, gdzie czekają na odbiór. Najmłodsi mieszkańcy Raciborza z ogromnym zapałem wzięli się za porządkowanie terenu w okolicy swojej szkoły. Szkoda, że ci starsi w ciągu roku do następnego wielkiego sprzątania zdążą znów nieźle naśmiecić.

Autor: Tomasz Hetman,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Tagi:

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności24 kwietnia 202617:18

Dworzec PKP w Raciborzu: Zatoczki nie będzie, ale prezydent wskazuje alternatywy

Dworzec PKP w Raciborzu: Zatoczki nie będzie, ale prezydent wskazuje alternatywy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
21
Racibórz:

Mieszkańcy liczyli na ułatwienia przy głównym wejściu do nowo wyremontowanego dworca, jednak władze miasta studzą zapał. Choć radny Marcin Fica w swojej interpelacji podnosił problem trudności z wysadzeniem pasażerów, prezydent Jacek Wojciechowicz odpowiada: „istnieje wiele innych możliwości”.

red.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport25 kwietnia 202623:25

XXIX sezon RLPS przeszedł do historii [FOTO]

XXIX sezon RLPS przeszedł do historii [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

25 kwietnia 2026 roku hala OSiR w Raciborzu stała się areną decydujących spotkań XXIX sezonu Raciborskiej Ligi Piłki Siatkowej. Zmagania najlepszych drużyn rozgrywek przyciągnęły liczne grono kibiców, którzy od pierwszych akcji mogli śledzić widowiskową i stojącą na wysokim poziomie rywalizację. Nie brakowało długich wymian, efektownych ataków oraz zaciętej walki o każdy punkt, co przełożyło się na sportowe widowisko godne finału sezonu.

opr. red., fot. Jan Ptak
Sport25 kwietnia 202623:35

Wyrównany mecz i walka do końca. Unia Racibórz dzieli punkty z Naprzodem Czyżowice [FOTO]

Wyrównany mecz i walka do końca. Unia Racibórz dzieli punkty z Naprzodem Czyżowice [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Emocje, walka w środku pola i wynik otwarty do ostatnich minut - tak można opisać spotkanie pomiędzy MKS Unią Racibórz a LKS Naprzodem Czyżowice. Mimo wielu prób z obu stron, ostatecznie żadna z drużyn nie zdołała przechylić szali zwycięstwa.

Oskar Tomeczek
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 24.04.2026
23 kwietnia 202619:31

Nasz Racibórz 24.04.2026

Nasz Racibórz 17.04.2026
16 kwietnia 202616:24

Nasz Racibórz 17.04.2026

Nasz Racibórz 10.04.2026
9 kwietnia 202622:37

Nasz Racibórz 10.04.2026

Nasz Racibórz 03.04.2026
2 kwietnia 202622:34

Nasz Racibórz 03.04.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.