Reklama

Najnowsze wiadomości

Strony Partnerskie27 października 201418:56

W Katowicach otwarto ścieżkę edukacyjną Aleja drzew polskich

W Katowicach otwarto ścieżkę edukacyjną Aleja drzew polskich - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Region:

12. edycja programu edukacji ekologicznej "Święto Drzewa" została zainaugurowana w Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej w Katowicach. W uroczystości wzięła udział prezes WFOŚiGW w Katowicach Gabriela Lenartowicz, a także przedstawiciele Uniwersytetu Śląskiego, Lasów Państwowych oraz Klubu Gaja. Uczestnicy spotkania oficjalnie otworzyli "Aleję drzew polskich - miejską ścieżkę dydaktyczną" przygotowaną przez Centrum Studiów nad Człowiekiem i Środowiskiem Uniwersytetu Śląskiego. WFOŚiGW w Katowicach przeznaczył na ten cel dotację w wysokości 43 700 zł.

Ścieżka edukacyjna "Aleja drzew polskich" ma zwrócić uwagę na możliwość wykorzystania rodzimych gatunków roślin do tworzenia kompozycji architektonicznych w przestrzeni miejskiej uwypuklając ich cechy i możliwości dekoracyjne. Lokalizacja ścieżki w obrębie kampusu uniwersyteckiego gwarantuje duży ruch pieszy oraz stałe grono odbiorców, w tym studentów i pracowników, zarówno Uniwersytetu Śląskiego, jak i Uniwersytetu Ekonomicznego, a także czytelników korzystających z zasobów Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej. 

Podczas uroczystego otwarcia ścieżki edukacyjnej uczestnicy wydarzenia rozwieszali kolorowe eko-liście z hasłem "Każdy liść pochłania CO2" zrobione z materiałów z recyklingu z nadrukowanym hasłem akcji. Każdy liść posiada kod QR, który pozwala na połączenie się ze stroną www.chronklimat.pl, gdzie można będzie znaleźć porady na temat ekologicznego stylu życia. W latach 2012-2013 przy tzw. "Bulwarach Rawy" posadzono kilkanaście drzew, należących do 13 gatunków wchodzących w skład flory polskiej. Były to: brzoza brodawkowata, buk zwyczajny, dąb szypułkowy, grab pospolity, jarząb pospolity, jesion wyniosły, klon jawor, klon zwyczajny, lipa drobnolistna, lip szerokolistna, paklon, wiąz pospolity i wierzba iwa. 

12. edycja Święta Drzewa objęta jest honorowym patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. 25 lat Wolności. Poprzez działania na rzecz środowiska świętujemy w tym roku 25-lecie odzyskania swobód obywatelskich. Drzewa zasadzone z tej okazji w całej Polsce otrzymują imię "Drzewo Wolności".

eco

Autor: WFOŚiGW,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Tagi:

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 19.12.2026
19 czerwca 202608:55

Nasz Racibórz 19.12.2026

Nasz Racibórz 12.06.2026
11 czerwca 202620:34

Nasz Racibórz 12.06.2026

Nasz Racibórz 05.06.2026
5 czerwca 202616:09

Nasz Racibórz 05.06.2026

Nasz Racibórz 29.05.2026
28 maja 202620:39

Nasz Racibórz 29.05.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.