Najnowsze wiadomości

Strony Partnerskie14 września 201412:34

Wernisaż wystawy Arbores Vitae – Ostatnia taka puszcza

Wernisaż wystawy Arbores Vitae – Ostatnia taka puszcza  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Wernisaż wystawy „Arbores Vitae – Ostatnia taka puszcza” zorganizowanej w ramach kampanii „Różnorodność – potęga życia” odbył się w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie. W uroczystości wzięli udział m.in. prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach Gabriela Lenartowicz, burmistrz Mikołowa Marek Balcer, dyrektor Biblioteki Śląskiej prof. Jan Malicki oraz organizatorzy projektu „Arbores Vitae” Sylvie i Krzysztof Derdaccy z Europejskiego Centrum Ziemi. 

- Te fotografie pokazują najcenniejszą perłę przyrodniczą naszego kraju. Pokazują tę przyrodę na tle potencjału światowego – mówiła Gabriela Lenartowicz, prezes WFOŚiGW w Katowicach. Dodała że wystawa udowadnia, ze jesteśmy integralna częścią świata. Prezes katowickiego Funduszu życzyła organizatorom kontynuacji i rozwijania inicjatywy. Ekspozycja inicjuje nową działalność Śląskiego Ogrodu Botanicznego – wystawy wielkoformatowych fotografii. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach dofinansował kampanię kwotą 265 tysięcy złotych. 

Wystawa potrwa do 6 listopada.

Autor: WFOŚiGW,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Tagi:
Zobacz film z RTK
Plenerowa wystawa w Mikołowie
Opis:

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 19.12.2026
19 czerwca 202608:55

Nasz Racibórz 19.12.2026

Nasz Racibórz 12.06.2026
11 czerwca 202620:34

Nasz Racibórz 12.06.2026

Nasz Racibórz 05.06.2026
5 czerwca 202616:09

Nasz Racibórz 05.06.2026

Nasz Racibórz 29.05.2026
28 maja 202620:39

Nasz Racibórz 29.05.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.