Najnowsze wiadomości

Strony Partnerskie11 maja 201413:02

Zgnieć PETa, czyli drobnostka a cieszy

Zgnieć PETa, czyli drobnostka a cieszy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Raciborski Urząd Miasta kupił na próbę i już zamontował przy dzwonach do segregacji 10 szt. zgniataczy butelek plastikowych. - To pilotażowy projekt, zapłaciliśmy za nie 1210 zł, jeśli się sprawdzą, kupimy kolejne - zapowiada rzeczniczka UM, Anita Tyszkiewicz-Zimałka.

Cel zakupu jest oczywisty - zgniatanie butelek sprawi, że w dzwonach na plastik zmieści się więcej odpadów. Choć teoretycznie segregując plastikowe butelki powinniśmy zgniatać je sami, nie zawsze to robimy. Tymczasem zbliża się lato, czas wzmożonego kupowania napojów w plastikach, więc tempo wypełniania dzwonów na pewno wzrośnie. Zgniatacze zmniejszą objętość odpadów, pozwolą więcej zmieścić wewnątrz dzwonów, aby butelki nie zalegały wokół koszy na segregację. Zgniatacze obecnie znajdują się w 10 lokalizacjach, między innymi na Batorego 6, Drzymały, Katowickiej, Pomnikowej, Dworskiej, Słowackiego, Chełmońskiego i Mickiewicza. Urzędnicy czekają na sygnały od mieszkańców, gdzie jeszcze powinno pojawić się urządzenie do zgniatania butelek. 

KB




Autor: Kamila Besz, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Tagi:

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 19.12.2026
19 czerwca 202608:55

Nasz Racibórz 19.12.2026

Nasz Racibórz 12.06.2026
11 czerwca 202620:34

Nasz Racibórz 12.06.2026

Nasz Racibórz 05.06.2026
5 czerwca 202616:09

Nasz Racibórz 05.06.2026

Nasz Racibórz 29.05.2026
28 maja 202620:39

Nasz Racibórz 29.05.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.