Reklama

Najnowsze wiadomości

Strony Partnerskie4 lipca 201215:43

Zebrali ponad 7 ton nakrętek

Zebrali ponad 7 ton nakrętek - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama

Eko-kurier 37. W UM Racibórz rozstrzygnięto 4 lipca kolejną już edycję konkursu "Zbieramy nakrętki plastikowe". 1. miejsce zajęło Przedszkole nr 26 z łącznym wynikiem 1698,95 kg. Wskaźnik na jednego ucznia wyniósł 14,09 kg. Łącznie najmłodsi zebrali ponad 7300 kilogramów plastikowych nakrętek.

Konkurs organizowany był przez Prezydenta Miasta Racibórz dla raciborskich przedszkolaków. Ogółem zebrano 7310,2 kg nakrętek. Średni wskaźnik na ucznia w porównaniu z rokiem ubiegłym wzrósł z 5,26 na 5,95 kg. W akcji zbierania nakrętek wzięło udział 14 placówek. 1. miejsce zajęło Przedszkole nr 26 z łącznym wynikiem 1698,95 kg. Wskaźnik na jednego ucznia wyniósł 14,09 kg. Na drugim miejscu znalazło się Przedszkole nr 15, przedszkolaki z tej placówki zebrały 1019,05 kg nakrętek (średnia na ucznia 10,19 kg). Na 3. miejscu uplasowało się Przedszkole nr 13 w wynikiem 1438,7 kg, 7,9 kg na ucznia. Kolejne miejsce zajęło Przedszkole Prywatne, na piątym miejscu znalazło się Przedszkole nr 16.

Zdzisława Sośnierz, przewodnicząca komisji podkreśliła, że udział w takiej akcji odgrywa ogromną rolę w edukacji ekologicznej najmłodszych. Przedszkolakom udało się łącznie zebrać ponad 7300 kg nakrętek. Zwycięskie placówki otrzymały nagrody pieniężne w wysokości od 800 do 400 zł. Nagrody odebrały dyrektorki placówek.

- Mamy świadomość tego, że nie tylko maluchy zbierają nakrętki. Pomagają im zapewne całe rodziny, jest to więc wspólna troska o środowisko - powiedziała Ludmiła Nowacka.

Sisi

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Tagi:

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności7 września 202512:30

Dożynki w Nędzy – tradycja i muzyka w centrum gminy

Dożynki w Nędzy – tradycja i muzyka w centrum gminy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Nędza:

W niedzielę 7 września Nędza świętuje dożynki, które gromadzą mieszkańców i gości, by wspólnie podziękować za plony i spędzić czas w radosnej atmosferze. Uroczystości rozpoczęły się od barwnego korowodu, a zakończą koncertem tanecznym.

Oskar Tomeczek
Aktualności7 września 202515:57

Dożynki w Krzanowicach – kolorowy i radosny korowód [FOTO i WIDEO]

Dożynki w Krzanowicach – kolorowy i radosny korowód [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzanowice:

Krzanowice obchodzą tegoroczne dożynki gminne w wyjątkowej, dwudniowej formule. Za mieszkańcami sobotnia zabawa taneczna i pokaz ognia i niedzielne uroczystości z korowodem i częścią oficjalną.

(waw)
Reklama
Aktualności7 września 202516:48

Dożynki gminy Rudnik w Ponięcicach - korowód i otwarcie świetlicy

Dożynki gminy Rudnik w Ponięcicach - korowód i otwarcie świetlicy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Rudnik:

W niedzielę 7 września Ponięcice w gminie Rudnik świętują dożynki gminne. Uroczystości rozpoczęły się o godz. 11:00 mszą plenerową, po której nastąpiło oficjalne otwarcie nowej świetlicy wiejskiej.

foto Qbik
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności8 września 202512:00

Dożynki w Krzanowicach już za nami – zdjęcia na bis!

Dożynki w Krzanowicach już za nami – zdjęcia na bis! - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzanowice:

Krzanowice przygotowały dwudniowy program dożynkowy, który przyciągnął licznych mieszkańców i gości.

Jan Ptak
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności8 września 202508:39

Piękni i Młodzi na finał gminnych dożynek w Pawłowie [FOTO]

Piękni i Młodzi na finał gminnych dożynek w Pawłowie [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Pietrowice Wielkie:

Pełne muzyki, barw i radości – takie były tegoroczne dożynki gminne w Pawłowie, które zgromadziły mieszkańców gminy Pietrowice Wielkie oraz licznych gości. Dwudniowe świętowanie zakończyło się wielkim koncertem zespołu Piękni i Młodzi.

Jan Ptak
Sport7 września 202522:55

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Sezon 2025/2026 na lokalnych boiskach nie zawodzi. Za nami kolejny weekend pełen piłkarskich emocji. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama
Sport7 września 202500:58

B klasa: Lokomotywa z Tuwima rozjechała Brzezie [FOTO]

B klasa: Lokomotywa z Tuwima rozjechała Brzezie [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W sobotę, 6 września, na boisku przy ul. Tuwima w Raciborzu rozegrano mecz IV kolejki B klasy Podokręgu Racibórz. Spotkanie derbowe pomiędzy LKS Ocice a LKS Brzezie miało być pełne emocji i sportowej walki. Ostatecznie dostarczyło kibicom wielu wrażeń, ale także sporej dawki rozczarowania, zwłaszcza w kontekście braku wyrównanej rywalizacji.

(greh)
Reklama
Aktualności8 września 202514:40

Dożynki w Nędzy – święto plonów z muzyką i tańcem na bis!

Dożynki w Nędzy – święto plonów z muzyką i tańcem na bis! - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
fot. TH (korowód), Oskar Tomeczek (festyn)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 05.09.2025
5 września 202507:46

Nasz Racibórz 05.09.2025

Nasz Racibórz 29.08.2025
28 sierpnia 202523:30

Nasz Racibórz 29.08.2025

Nasz Racibórz 22.08.2025
21 sierpnia 202521:10

Nasz Racibórz 22.08.2025

Nasz Racibórz 15.08.2025
13 sierpnia 202522:19

Nasz Racibórz 15.08.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.