Ogrody na fotografiach w Mechaniku

Eko-kurier 34. Rozstrzygnięto konkurs fotograficzny pt. "Pamiętajcie o ogrodach", na który wpłynęło prawie 700 zdjęć od 110 uczestników. Przedstawiono zdjęcia z 27 miejscowości ziemi raciborskiej. - To właśnie wy poprzez fotografie utrwalacie przyrodę, która jest wyjątkowa - powiedział Adam Hajduk.
Dziś w Zespole Szkół Mechanicznych w Raciborzu wręczono nagrody w VIII Powiatowym Konkursie Ekologicznym organizowanym przez ZSM. Coraz częściej młodzi ludzie większość czasu spędzają przed komputerem, nie doceniają wartości jaką niesie ze sobą bezpośredni kontakt z naturą. Organizatorzy chcieli, by młodzi ludzie wyszli na zewnątrz i pokazali piękno przyrody. Głównym celem konkursu było ukazanie dbałości władz miasta i gmin jak i właścicieli prywatnych posesji o otoczenie, w którym żyjemy. Ważne było również podkreślenie korzystnego wpływu małych kompozycji roślinnych i dużych skupisk parkowych na psychikę ludzi.
Fotograf Andrzej Złoczowski, członek jury, podkreślił, że prace przysłane na konkurs były na bardzo wysokim poziomie. - Zdjęcia, które zajęły ex aequo 1. miejsce są naprawdę wyjątkowe. Pokazano ciekawe miejsca Rezerwatu Łężczok. Druga praca jest diametralnie inna. Na fotografiach pokazano walkę o własny ogród - powiedział Złoczowski. Nagrody zwycięzcom wręczali dyrektor ZSM Sławomir Janowski oraz starosta Adam Hajduk.
Wyniki konkursu:
1. miejsce Sebastian Składny, Sebastian Bańczyk IIb ZSM op. Teresa Głogiewicz
1. miejsce Beniamin Malinowski ZSBiRR op. Joanna Depta-Ładak
2. miejsce Sławomir Kustoś IId, Tomasz Urbas IIcT ZSM op. Renata Jezusek
3. miejsce Radosław Łazarski, Krystian Siwiec IIdT ZSM op. Teresa Głogiewicz
Wyróżnienia
1. Ewa Ciepiel – II LO, opiekun: mgr Maciej Malinowski
2. Dawid Kawik, Mariusz Konopka - ZSM, opiekun: mgr Bernard Grzesiczek
3. Karol Korecki - ZSM, opiekun: mgr Bernard Grzesiczek
4. Mateusz Piela, Tomasz Stanik - ZSM, opiekun: mgr Bernard Grzesiczek
5. Tomasz Fiutek, Andrzej Kozubski - ZSM, opiekun: mgr Teresa Głogiewicz
6. Daniel Długosz Jakub Tul - ZSM, opiekun: mgr Teresa Głogiewicz
7. Igor Konopnicki, Katarzyna Sobkowiak - ZSM, opiekun: mgr Bernard Grzesiczek
8. Wojciech Bugdol – ZSZ, opiekun: mgr Renata Jezusek
Prace oceniało jury w składzie: Jolanta Żurek, Joanna Majewska, Andrzej Złoczowski.
Sisi
fot. Kasia Kubik, Sylwia Prusowska



























































![Nowy plac zabaw w Pawłowie oficjalnie oddany do użytku. Proboszcz pokropił i zjechał na zjeżdżalni [FOTO i WIDEO] Nowy plac zabaw w Pawłowie oficjalnie oddany do użytku. Proboszcz pokropił i zjechał na zjeżdżalni [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1782377806zrzut-ekranu-2026-06-25-o-10-56-25-.png)






![Nowe boisko wielofunkcyjne w Kornicach oficjalnie oddane do użytku [FOTO i WIDEO] Nowe boisko wielofunkcyjne w Kornicach oficjalnie oddane do użytku [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1782377425dsc-4846-.jpg)
![Od sopockich fal po włoski żar: Zamkowe misterium żywiołów już w sobotę [ZAPROSZENIE] Od sopockich fal po włoski żar: Zamkowe misterium żywiołów już w sobotę [ZAPROSZENIE] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1782283791zrzut-ekranu-2026-06-24-o-08-49-20-.png)

![Festyn Rodzinny: Radosne świętowanie przed szkołą muzyczną [FOTO i WIDEO] Festyn Rodzinny: Radosne świętowanie przed szkołą muzyczną [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1782410342dsc-0833-.jpg)
















Komentarze (0)
Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.