Reklama

Najnowsze wiadomości

Strony Partnerskie20 kwietnia 201208:26

Mobilne Centrum Edukacji Ekologicznej

Mobilne Centrum Edukacji Ekologicznej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama

Eko-kurier 18. Do śląskich szkół wyruszył specjalny samochód z Fundacji Ekologicznej Arka, wyposażony w atrakcyjne przyrządy ekologiczne. Dzięki nim uczniowie będą mieli szansę na przyswojenie w ciekawy sposób wiedzy na temat ochrony przyrody, oszczędzania energii i gospodarki odpadami.

Wojewódzki Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach dotacją w wysokości ponad 51 tys. zł wsparł tę, jedną z najciekawszych w kraju inicjatyw w zakresie edukacji ekologicznej. Pozostałe pieniądze na ten cel pochodziły ze środków europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego.
 
Mobilne Centrum Edukacji Ekologicznej z zamontowanymi w pojeździe wiatrakami i systemami solarnymi, z zielonym kinem napędzanym rowerowymi prądnicami, będzie prezentowało walory przyrodnicze najbliższych okolic i jednocześnie pokazywało działania odnawialnych źródeł energii, zapoznawało ze zmianami klimatycznymi czy gospodarką odpadami i ich recyklingiem.
 
Symulacja komputerowa podczas arcyciekawych lekcji przyrody przybliży specyfikę regionalnego ekosystemu i nauczy jak skutecznie przeciwdziałać zagrożeniom ekologicznym. Wiele urządzeń w pojeździe zasilanych będzie słońcem i wiatrem. Poprzez system modułów fotowoltaicznych oraz wiatraków montowanych na dachu samochodu zajęcia z ekologii staną się niepowtarzalną szansą do zdobycia wiedzy i opanowania postaw oraz zachowań proekologicznych na co dzień, które każdy może zrealizować w swoim najbliższym otoczeniu.
 
Ekopojazd jeszcze w tym roku szkolnym odwiedzi 10 miast regionu i 60 szkół. Szansę na przeżycie ekologicznej przygody będzie miało kilka tysięcy uczniów.
 
Uczestniczący w inauguracji Centrum zastępca prezesa WFOŚiGW Rafał Adamus mówił, że tego rodzaju inicjatywa potrzebne jest dziś bardzo nie tyko młodym ludziom ale i ich rodzicom. Dzięki tym lekcjom wszyscy przekonają się, że ekologia to nie slogany ale otaczająca ich codzienna rzeczywistość.

wfosigw

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Tagi:

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport14 maja 202521:10

Choć z katowicką Gieksą przegrali, tanio skóry nie sprzedali [FOTO]

Choć z katowicką Gieksą przegrali, tanio skóry nie sprzedali [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
1
Racibórz:

Ćwierćfinał Pucharu Polski na szczeblu Śląskiego Związku Piłki Nożnej rozegrany w środowe, 14.05., popołudnie na boisku przy Srebrnej dostarczył wielu emocji. Naprzeciw siebie stanęły zespoły MKS Unii Racibórz oraz rezerwy ekstraklasowego GKS Katowice. I choć raciborzanie ostatecznie pożegnali się z rozgrywkami pucharowymi, to tanio skóry w starciu z Gieksą nie sprzedali. Spotkanie rozegrano bez udziału publiczności.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 16.05.2025
15 maja 202521:18

Nasz Racibórz 16.05.2025

Nasz Racibórz 09.05.2025
11 maja 202511:00

Nasz Racibórz 09.05.2025

Nasz Racibórz 25.04.2025
24 kwietnia 202516:50

Nasz Racibórz 25.04.2025

Nasz Racibórz 18.04.2025
17 kwietnia 202522:23

Nasz Racibórz 18.04.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.