Powiatowy Informator dla Seniora – nowe wydanie już dostępne

Od uroczystego otwarcia restauracji na Zamku Piastowskim po żywe tradycje Krzanowic – najnowszy dodatek „Powiatowy Informator Seniora” pokazuje, że powiat raciborski tętni wydarzeniami, inwestycjami i inicjatywami społecznymi.
W najnowszym wydaniu „Powiatowego Informatora Seniora” znalazło się podsumowanie wielu wydarzeń i inicjatyw, które miały miejsce w ostatnim czasie na terenie powiatu raciborskiego. Uroczyste otwarcie nowej restauracji na Zamku Piastowskim stało się okazją do promocji lokalnej kuchni i historii.
Spotkania z mieszkańcami i społecznościami lokalnymi, takie jak spotkanie z działkowcami, a także komisja Bezpieczeństwa i Porządku w Starostwie Powiatowym w Raciborzu, podkreślają znaczenie dialogu i współpracy władz powiatu z obywatelami. W urzędzie gościli również uczniowie z Tworkowa, dla których przygotowano program edukacyjny i prezentację funkcjonowania administracji lokalnej.
Powiat nie zapomina o inwestycjach w edukację – kolejny raz środki skierowano na rozwój szkolnictwa branżowego, przygotowując młodych ludzi do wyzwań współczesnego rynku pracy. Równocześnie lokalne społeczności angażują się w działania prospołeczne – zapaśnicy z Unii Racibórz oddali krew, pokazując siłę współpracy i solidarności.
Docenione zostały także przestrzenie publiczne – powiatowa inwestycja zdobyła nagrodę za „Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Śląskiego w kategorii publiczność”. Dbałość o bezpieczeństwo mieszkańców widać w dostawie nowych radiowozów dla Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu.
W ostatnim czasie odbyła się LX Sesja Zgromadzenia Ogólnego Śląskiego Związku Gmin i Powiatów, a także przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju do Starostwa Powiatowego w Raciborzu, co podkreśla tradycję i wspólnotę lokalną. Powiat Raciborski może pochwalić się także wydarzeniami promującymi talenty mieszkańców oraz zachowującymi lokalne zwyczaje, takimi jak procesja konna do Mikołaszka w Krzanowicach.
Najświeższy dodatek „Powiatowego Informatora Seniora” ukazał się w nakładzie 5000 egzemplarzy i dostępny jest nie tylko na terenie całego powiatu, ale również online, umożliwiając każdemu śledzenie lokalnych wydarzeń i inicjatyw. WYDANIE W WERSJI ONLINE
![Rusza rewitalizacja centralnej części Rynku w Raciborzu. Ratusz ogłosił przetarg [FOTO] Rusza rewitalizacja centralnej części Rynku w Raciborzu. Ratusz ogłosił przetarg [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1773827025zrzut-ekranu-2026-03-18-o-10-39-08-.png)


![Program SAFE: Weto prezydenta a miliardy dla regionu. Co straci Racibórz? [WIDEO] Program SAFE: Weto prezydenta a miliardy dla regionu. Co straci Racibórz? [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1773918942img-20260319-111956-.jpg)


![Smutne obrazki z rezerwatu Łężczok [FOTO] Smutne obrazki z rezerwatu Łężczok [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1773823750zrzut-ekranu-2026-03-18-o-09-48-45-.png)











































Komentarze (0)
Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.