Reklama

Najnowsze wiadomości

Styl życia12 czerwca 201711:19

Przygoda u stóp Kaukazu? Orinoko zaprasza na wyprawę życia do Gruzji

Przygoda u stóp Kaukazu? Orinoko zaprasza na wyprawę życia do Gruzji - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Myślisz o czymś wyjątkowym? Chcesz czegoś więcej niż leżenie na plaży i moczenie się w hotelowych basenach, które wszędzie wyglądają tak samo? Przeżyj z nami przygodę życia. Odwiedź z nami Gruzję – tą znaną i tą nieznaną...

Raciborskie Biuro Podróży ORINOKO ART & TRAVEL zaprasza do wspólnej przygody wśród wiekowych zabytków i tajemniczych monastyrów. Razem poczujemy klimat surowego Kaukazu, lodowców i jaskiń; odwiedzimy skalne miasta i przestronne wąwozy. Będziemy też smakować dojrzałe winogrona, pić wyborne wina i przeżyjemy tradycyjną „suprę” (ucztę).

Impreza ma charakter exclusive, odbędzie się w małej, kameralnej grupie (max 15 osób). Wyjazd ma charakter trampingowy – co oznacza, że będziemy przemieszczać się po całej Gruzji i każdego dnia poznawać nowy zakątek tego wyjątkowego kraju. Nie oznacza to jednak ciągłych przeprowadzek – będziemy mieli 3 miejsca noclegowe, z których bez przeszkód odkryjemy to, co w Gruzji najciekawsze…

Program wyjazdu:

Dzień I: Przelot do Tbilisi.

Dzień II: Serce Gruzji. Przylot do Tbilisi, zakwaterowanie, zwiedzanie głównych zabytków i atrakcji stolicy (z przewodnikiem)

Dzień III: Gruzińska Droga Wojenna. Przejazd słynną trasą przez Wielki Kaukaz. Po drodze zwiedzimy fortecę Ananuri, gdzie oprócz wysokich wież zobaczymy także jedną z cerkwi z pięknymi zdobieniami i dobrze zachowanymi freskami. W Gudauri zatrzymamy się na nietypowej platformie widokowej. Z miasta Stepancminda wjedziemy jeepami pod słynny Monastyr Gergeti, z którego rozciąga się piękny widok na kaukaski szczyt Kazbek.

Dzień IV: Perły trasy Tbilisi – Kutaisi. Tego dnia zatrzymamy się w Mschecie, gdzie zobaczymy katedrę Sveti Schoveli oraz monastyry Samtawro i Dżwari. Odwiedzimy też skalne miasto Uplistyche, gdzie czas stanął w miejscu… Zobaczymy również Gori, miasteczko o antycznych korzeniach, w którym urodził się Stalin (wstęp do Muzeum Stalina opcjonalny w zależności od czasu, płatny indywidualnie). Wieczorem dotrzemy do Kutaisi.

Dzień V: Wokół Kutaisi. Zwiedzimy trzy słynne monastyry: otoczony opieką UNESCO Bagrati, sięgający XII wieku Gelati oraz związany z tragedią książęcą Motsameta. Po południu odwiedzimy słynną Jaskinię Prometeusza.

Dzień VI: Naturalna Gruzja. Rozpoczniemy od Kanionu Okatse z podwieszoną ścieżką i platformą widokową, następnie przejedziemy do Kanionu Martwili, gdzie znajduje się także monastyr o tej samej nazwie. Dzień zakończymy suprą – czyli tradycyjną ucztą gruzińską (obficie podlaną winem)

Dzień VII: Z Kutaisi do kaukaskiej Mestii. Po drodze zatrzymamy się w urokliwym miasteczku Zugdidi, w którym znajduje się Pałac Dadianich. Po przyjeździe do Mestii wieczorny spacer po miasteczku.

Dzień VIII: Potęga gór. Rano udamy się pod czoło lodowca Chaladi, schodzącego białym jęzorem spod szczytu Ushba. Po południu odwiedzimy schowaną w górach, najwyżej położoną w Europie miejscowość Ushguli z jej słynnymi kamiennymi wieżami.

Dzień IX: Pożegnanie ze Svanetią. Ostatni widok na tą piękną krainę zapamiętamy ze szczytu Zuruldi tj. góry, na którą wjedziemy wyciągiem krzesełkowym. Transfer Mestia – Tbilisi.

Dzień X: Kahetia winem płynąca. Zwiedzimy Monastyr Bodbe, z którego przejedziemy do Signagi – miejscowości zakochanych słynącej z winnic i wina. Gruzińskie tradycje winiarskie Kahetii poznamy w zakładzie Kindżmaruli (oczywiście nie zabraknie degustacji i czasu na zakupy) oraz winiarni Khareba.

Dzień XI: Pożegnanie z Gruzją. Pakowanie i zbiórka bagażu. Czas na ostatni spacer po Tbilisi (zakupy pamiątek etc). Wycieczka do Monastyru David Geredża, zachwycającym wykutymi w skale celami mnichów i stepowym krajobrazem. Postój w Udabno, gdzie znajduje się restauracja prowadzona przez Polaków. Wieczorem transfer na lotnisko.

Dzień XII: Przelot do Polski, zakończenie imprezy.

Szczegóły oferty znajdują się na stronie www.orinoko.pl

Zapisy prowadzone są w Raciborskim Centrum Turystyki na ul. Opawskiej 38 (galeria Dukat, vis a vis E.Leclerc) od poniedziałku do piątku w godz 9.00 - 17.00, a w soboty 9.00 - 13.00. Informacje udzielane są też telefonicznie: 32 740 92 00 lub 502 557 238

Art. sponsorowany

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności11 czerwca 202411:37

Raciborski Festiwal Piosenki i Sportu [FOTO i WIDEO]

Raciborski Festiwal Piosenki i Sportu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Miasto, Akademia Nauk Stosowanych oraz SP 15 ponownie połączyły siły, organizując wydarzenie w parku im. Miasta Roth.

red.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Kultura i edukacja12 czerwca 202417:55

Czwarta ściana, czyli Wieczór Premier w MDK-u

Czwarta ściana, czyli Wieczór Premier w MDK-u - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W programie wydarzenia, 11.06., znalazły się spektakle W Melamelandii oraz MOMO.

Jan Ptak
Aktualności12 czerwca 202419:22

Przedszkolaki w Muzeum

Przedszkolaki w Muzeum - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red.
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 07.06.2024
7 czerwca 202409:19

Nasz Racibórz 07.06.2024

Nasz Racibórz 31.05.2024
31 maja 202409:28

Nasz Racibórz 31.05.2024

Nasz Racibórz 24.05.2024
23 maja 202423:06

Nasz Racibórz 24.05.2024

Nasz Racibórz 17.05.2024
17 maja 202412:11

Nasz Racibórz 17.05.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.