Reklama

Najnowsze wiadomości

Styl życia4 maja 201708:50

Zakochaj się w Warszawie: 5 najpiękniejszych miejsc

Zakochaj się w Warszawie: 5 najpiękniejszych miejsc - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Nie wszyscy kochają stolicę. Ale ze stereotypami i mitami trzeba walczyć. Pokazujemy pięć miejsc, które zmienią twoją opinię o Warszawie! Daj się zabrać na małą wycieczkę i przekonaj się, że w tym mieście też są miejsca, w których można zwolnić i zachwycić się światem.

Powązki

Niezwykły cmentarz, na którym wśród ok. 1 miliona pochowanych osób spoczywa wielu wybitnych Polaków m.in. Zbigniew Herbert, Hanna Bielicka, Marek Hłasko czy Bolesław Prus. Zabytkowe nagrobki i pomniki, niektóre sprzed ponad 200 lat, poukrywane między bujną roślinnością, zachwycają i skłaniają do refleksji. Wyjątkowe miejsce na spacer.

Ogród na dachu BUW

Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego to obiekt sam w sobie fascynujący, ale zwiedzając jej wnętrze, warto zostawić też chwilę na spacer po dachu. Ogród, który tam się znajduje, można śmiało nazwać magicznym! Niezwykła roślinność, wspaniałe widoki!

Fotoplastykon

Miejsce, którego w samym centrum miejsca trudno się spodziewać. Wprost z ruchliwych Alei Jerozolimskich, wystarczy wejść na magiczne podwórko pod numerem 51, żeby trafić do prawdziwego fotoplastykonu, jedno z ostatnich działających na świecie! To niezwykłe urządzenie, z pomocą którego w XIX i na początku XX wieku wyświetlano trójwymiarowe fotografie. Dziś to atrakcja stolicy, która pozwala poczuć atmosferę dawnej Warszawy.

Bulwar i plaża nad Wisłą

Gdzie spędzić ciepłe, weekendowe wieczory? Nad Wisłą! W jednej z knajpek położonych na bulwarze, lub po prostu na plaży po prawej stronie Wisły. To miejsca, które ostatnio tętnią życiem. Można tam wygodnie i w radosnej atmosferze posiedzieć ze znajomymi. I choć w rzece pływać się nie da, to klimat, który daje jej nieustająco szumiący nurt, urzeka wszystkich!

Filtry

Najstarszy z wodociągów, który od połowy XIX w. dostarcza mieszkańcom stolicy wodę. To ogromny i piękny obiekt, którego wiele elementów zostało uznanych za zabytki, np. hale filtrów i wieża ciśnień,  ale większość wciąż pracuje. Dlatego dostać się tam można tylko przy okazji różnych wydarzeń i dni otwartych, które są w lipcu i sierpniu. Warto, bo wycieczka tam to niezapomniana przygoda!

Większość osób, które trafiają do Warszawy na studia lub do pracy, już tam zostaje. Nie bez powodu! To naprawdę świetne miejsce do życia. Mieszkania deweloperskie w Warszawie wciąż powstają w coraz ciekawszych lokalizacjach i aranżacjach. Może też znajdziesz coś dla siebie? Sprawdź!

Autor: materiał partnera,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 21.06.2024
20 czerwca 202420:17

Nasz Racibórz 21.06.2024

Nasz Racibórz 14.06.2024
16 czerwca 202421:51

Nasz Racibórz 14.06.2024

Nasz Racibórz 07.06.2024
7 czerwca 202409:19

Nasz Racibórz 07.06.2024

Nasz Racibórz 31.05.2024
31 maja 202409:28

Nasz Racibórz 31.05.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.