Reklama

Najnowsze wiadomości

Biznes12 czerwca 202418:05

RAFAMET: Zmiany w zarządzie i plany na przyszłość

RAFAMET: Zmiany w zarządzie i plany na przyszłość - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Paweł Sułecki, przewodniczący Rady Nadzorczej RAFAMET S.A., tymczasowo objął obowiązki prezesa zarządu spółki, zastępując dotychczasowego prezesa E. Longina Wonsa, który pełnił tę funkcję przez 23 lata.

- Sposób odwołanie prezesa zarządu wynika z przyjętych procedur obowiązujących w spółkach z udziałem Skarbu Państwa, do których należy RAFAMET S.A. Informacja o natychmiastowym trybie oraz dokładna godzina podana w komunikacie giełdowym mogły zostać odebrane niefortunnie, jednak nie ma w tym żadnego drugiego dna. – wyjaśnia Paweł Sułecki.

Odwołanie prezesa nastąpiło zgodnie z obowiązującymi przepisami i taki tryb działania jest standardowy w umowach menedżerskich. Obie strony mają prawo do wypowiedzenia umowy, a Rada Nadzorcza, reprezentująca właściciela, czyli ARP S.A., postanowiła skorzystać z tego prawa.

Obecnie trwa proces wyboru nowego prezesa zarządu, a Rada Nadzorcza intensywnie pracuje nad wyłonieniem najlepszego kandydata.

Konkurs na stanowisko prezesa zarządu został już zamknięty. Do 3 czerwca zbierano zgłoszenia, a 7 czerwca Rada Nadzorcza dokonała formalnej oceny ofert. Kolejny krok to rozmowy z kandydatami. Jest wysoce prawdopodobne, że po ich przeprowadzeniu Rada Nadzorcza podejmie uchwałę o wyborze nowego prezesa na pięcioletnią kadencję.

Paweł Sułecki, który tymczasowo przejął obowiązki prezesa, podkreśla, że ARP S.A. ma plan na poprawę sytuacji finansowej Rafametu, a w dalszej perspektywie jego rozwój. Mieszkańcy, pracownicy i osoby związane z firmą mogą być spokojni o przyszłość przedsiębiorstwa.

Jako przewodniczący Rady Nadzorczej oraz pełniący obowiązki prezesa zarządu, Paweł Sułecki jest związany z firmą od wielu lat. - Od ponad 4 lat jestem członkiem Rady Nadzorczej RAFAMET S.A., a wcześniej przez wiele lat byłem akcjonariuszem spółki. Jako menadżer inwestycyjny z ramienia ARP S.A. byłem zaangażowany w proces wykupu akcji od prywatnego właściciela oraz podmiotów z nim powiązanych. Następnie prowadziłem proces dokapitalizowania spółki kwotą 16 mln zł z przeznaczeniem na rozwój Odlewni Rafamet. Poza tym mam dużo sentymentu do Rafametu. Dobro firmy leży mi na sercu – dodaje Paweł Sułecki.

RAFAMET S.A. zapewnia, że podejmowane działania mają na celu dalszy rozwój firmy i wzmocnienie jej pozycji na rynku.

Fabryka Obrabiarek RAFAMET S.A. z Kuźni Raciborskiej jest jednym z kilku na świecie producentów obrabiarek specjalnych do obróbki zestawów kołowych pojazdów szynowych (kolej, metro, tramwaje). Wykonuje również, na jednostkowe zamówienia, wielkogabarytowe obrabiarki specjalistyczne dla odbiorców w sektorach: energetycznym, maszynowym, stoczniowym oraz hutniczym. Udział eksportu w sprzedaży ogółem to około 68-85 proc. Kapitał zakładowy wynosi 43.187.010 zł.

 

Autor: mat. prasowy/M. Matusik, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności13 lipca 202417:39

Ratownicy odnaleźli ostatniego górnika - poszkodowanego w czwartkowym wstrząsie w KWK Rydułtowy. 32-latek przeżył w ekstremalnych warunkach

Ratownicy odnaleźli ostatniego górnika - poszkodowanego w czwartkowym wstrząsie w KWK Rydułtowy. 32-latek przeżył w ekstremalnych warunkach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

32-letni sztygar oddziału elektrycznego znalazł się w przestrzeni 1150 m pod ziemią, w której mógł oddychać. Ma urazy ręki i klatki piersiowej.

źródło PGG, fot. ŚlUW
Reklama
Aktualności12 lipca 202411:16

Wyniki naborów do szkół ponadpodstawowych. Reforma ograniczyła narybek

Wyniki naborów do szkół ponadpodstawowych. Reforma ograniczyła narybek - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
19
red., fot. poglądowe, arch. portalu/Qbik
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności13 lipca 202409:37

Zmiany w świadczeniach dla nauczycieli

Zmiany w świadczeniach dla nauczycieli - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Beata Kopczyńska Regionalna Rzeczniczka Prasowa ZUS w województwie śląskim
Aktualności12 lipca 202411:01

Zamiast wbicia pierwszej łopaty jest dyskusja. Co dalej ze Społeczną Inicjatywą Mieszkaniową w Kuźni Raciborskiej?

Zamiast wbicia pierwszej łopaty jest dyskusja. Co dalej ze Społeczną Inicjatywą Mieszkaniową w Kuźni Raciborskiej? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
6
Kuźnia Raciborska:

Rok temu politycy Zjednoczonej Prawicy odwiedzili Kuźnię Raciborską, obiecując znaczące wsparcie finansowe dla powiatu raciborskiego w wysokości miliarda złotych oraz budowę mieszkań w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej (SIM) przy ulicy Bema. Program miał na celu budowę sześciu czterokondygnacyjnych bloków z 120 mieszkaniami, które miały być oddane do użytku w nowoczesnej, pasywnej technologii.

opr. waw
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności13 lipca 202418:14

OSP Bolesław ma już 90 lat. Msza św. i apel na jubileusz jednostki [FOTO i WIDEO]

OSP Bolesław ma już 90 lat. Msza św. i apel na jubileusz jednostki [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzyżanowice:

W sobotę OSP Bolesław obchodziła swój 90. jubileusz. Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 14.00 Mszą świętą w miejscowym kościele, odprawioną w intencji zmarłych i żyjących druhów.

red.
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 12.07.2024
12 lipca 202409:40

Nasz Racibórz 12.07.2024

Nasz Racibórz 05.07.2024
5 lipca 202408:55

Nasz Racibórz 05.07.2024

Nasz Racibórz 28.06.2024
27 czerwca 202422:45

Nasz Racibórz 28.06.2024

Nasz Racibórz 21.06.2024
20 czerwca 202420:17

Nasz Racibórz 21.06.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.