Kultura i edukacja | Pokaż listę wszystkich wiadomości » |
Kultura:on/off. Teatr pudełkowy, czyli jak zbudować teatr kamishibai [WIDEO]
RCK zaprasza na ostatni już odcinek warsztatów z cyklu Teatr dziecka, realizowanych w ramach ministerialnego projektu RCK Kultura:on/off. Zajęcia pt. Teatr pudełkowy - czyli jak zbudować teatr kamishibai poprowadzi ponownie Monika Kubica-Skaba.
Towarzyszą jej podobnie jak w pierwszym odcinku: córka Zosia (3 lata) oraz aktorki teatru Miodzio: Alicja (10 lat) i Emilka (10 lat). Teatr kamishibai wywodzi się, jak nazwa wskazuje, z Japonii, jest teatrem obrazkowym, teatrem ilustracji. Z obecnego odcinka dowiecie się jak taki teatr wykonać wspólnie z dzieckiem, z użyciem bardzo prostych przedmiotów. Poznacie również jaką bajkę wymyśliły i zainscenizowały nasze młode aktorki. Teatr pudełkowy to nie tylko świetna zabawa dla dorosłego i dziecka, ale również niezwykle kreatywna i aktywizująca forma sztuki.
Realizacja video: Patryk Kogut, Perfect View, Michał Dyja.
KULTURA:ON/OFF to projekt realizowany przez Raciborskie Centrum Kultury od czerwca do października w ramach programu ministerialnego KULTURA W SIECI. Składa się on z czterech bloków tematycznych. Pierwszy to TEATR JEDNEGO AKTORA czyli monodram pt. „Szczur bezbarwny” w reżyserii Grażyny Tabor w wykonaniu Marcina Franaszka. Spektakl poprzedzą warsztaty realizowane przez Grażynę Tabor oraz Jerzego Dębinę z udziałem Aleksandry Tabor i Agnieszki Rajdy. Wprowadzą nas one w arkana pracy z ciałem i ruchem, a także w różne techniki teatralne m.in. impostacja, kompozycja scen, które można wykorzystać nie tylko w pracy aktorskiej.
Drugi blok to TEATR TAŃCA w reżyserii Manueli Krzykały oraz warsztaty taneczne prowadzone przez Manuelę Krzykałę i Magdalenę Mosek, podczas których będziemy mogli nauczyć się elementów choreografii spektaklu. Motyw przewodni przedstawienia finałowego odnosi się bezpośrednio do odczuć związanych z życiem w okresie pandemii: strachu, samotności, braku kontaktu z drugim człowiekiem. Muzykę do spektaklu tworzy Adam Jarzmik.
Trzecia część to TEATR DLA DZIECI, w ramach którego zrealizowany będzie bajka edukacyjna dla najmłodszych w reż. Moniki Kubicy-Skaby. Spektakl finałowy będzie prezentowany częściowo w języku angielskim i w tłumaczeniu na język migowy. Podczas warsztatów Moniki Kubicy-Skaby i Julity Bożęckiej dzieci poznają podstawy pracy w teatrze oraz stworzą elementy scenografii do spektaklu.
Ponadto odbędą się warsztaty z języka angielskiego realizowane przez Edytę Mańkę, które wprowadzą młodych odbiorców w tematykę przedstawienia. Ostatnia część to WARSZTATY WOKALNE I KONCERT PIOSENKI MUSICALOWEJ. W ramach tej części będą prowadzone przez Joannę Skowyrę i Adama Jarzmika zajęcia z emisji głosu, pracy z tekstem, śpiewu zespołowego oraz z tworzenia aranży. Finalny koncert odbędzie z udziałem wokalistów RCK.
Projekt jest dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci.
Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.
Komentarze (0) |
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
Komentarze społecznościowe |
Najczęściej czytane artykuły |
COViD-19. Raport dla Śląska i powiatu raciborskiego [24.01.2021]
4 683 w Polsce, 352 na Śląsku, 8 w powiecie raciborskim - najnowszy raport dot. epidemii. W ciągu doby wykonano ponad 30,9 tys. testów.
Więcej »Europa przedłuża restrykcje: wydłużone lockdowny, godzina policyjna, zawieszone nabożeństwa
Mimo kampanii szczepień przeciw Covid-19 wiele krajów Europy przedłuża ograniczenia i nakłada nowe. Na całym kontynencie rośnie obawa przed nowymi, bardziej zakaźnymi wariantami koronawirusa. Lockdown w Niemczech potrwa do 14 lutego; w Holandii wprowadzono godzinę policyjną; w Portugalii w kościołach nie będą odprawiane msze.
Więcej »Mocny spadek zachorowań na grypę na Śląsku
Choroba, która rokrocznie zbierała zimą spore żniwo, tym razem jest w odwrocie. Powodem jest wprowadzony reżim sanitarny oraz ograniczenie kontaktów.
Więcej »Gruss aus Ratibor. Magiczny świat Alfreda Otlika
Stare biurko, laptop, lupa, plik karteczek i tysiące pocztówek - to był na emeryturze cały świat Alfreda Otlika. Wybitny raciborski kolekcjoner odszedł 2 stycznia tego roku w wieku 85 lat. Pozostawił po sobie największy zbiór kartek z widokami dawnego Raciborza oraz poświęconych Josephowi von Eichendorffowi.
Więcej »Czołowe zderzenie na trasie Bieńkowice-Tworków [FOTO]
Do zdarzenia doszło dziś, 24.01., przed godziną 8.00 na drodze krajowej nr 45, odcinek Bieńkowice-Tworków. Interweniowały wszystkie służby. Krajówka była blisko godzinę zablokowana. Na drogach Raciborszczyzny były rano fatalne warunki do jazdy.
Więcej »Numery archiwalne | Pokaż listę wszystkich numerów » |
Zobacz także |

Komentarze |
Telegraf | Pokaż wszystkie » |