Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i edukacja26 lutego 202408:23

Ślęża i Sami Swoi. Raciborzanie na kolejnych wojażach

Ślęża i Sami Swoi. Raciborzanie na kolejnych wojażach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

- 24 lutego, pod patronatem honorowym starosty raciborskiego Grzegorza Swobody, odbyła się kolejna wyprawa górska z PTTK Oddział Racibórz - informuje Andrzej Kuśnierz.

- Celem było zdobycie góry Ślęży i zwiedzanie muzeum Samych Swoich. Zbiórka uczestników o godzinie 05.30, wyjazd 06.00 z dworca PKS i przejazd do miejscowości Sobótka. Pamiątkowe zdjęcie i szlakiem żółtym przez górę Wieżyca, na której znajduje się kamienna wieża widokowa, dalej na Ślężę. Przerwa na odpoczynek i posiłek, zwiedzanie zabytkowego kościoła pw. Nawiedzenia NMP, wejście na taras widokowy i wieżę. Następnie zejście żółtym szlakiem na Przełęcz Tąpadła, gdzie czekał na nas autokar. Przejazd do Gostkowic i zwiedzanie muzeum, prelekcja właściciela p. Edwarda na temat pomysłu zagospodarowania obiektu i jakie imprezy odbywają się na tym terenie. Przerwa na posiłek i w drogę powrotną do Raciborza. W wyprawie brało udział 54 osoby, najstarszy uczestnik rocznik 1949, a najmłodszy rocznik 2016. A była też młodzież z rocznika 2014 ,2013 i 2011, w sumie 9 osób. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim za udział w wyprawie i zapraszam na kolejne, a będzie to 23 marca 2024 r. Skrzyczne i Czupel - wyprawa górska oraz wycieczka krajoznawcza 6 kwietnia 2024 r do Wrocławia i kolejne imprezy według harmonogramu zamieszczonego na stronie PTTK Oddział Racibórz - relacjonuje w telegraficznym skrócie prezes Andrzej Kuśnierz.

Autor: materiał nadesłany, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności22 października 202512:08

Business Mixer w Raciborzu. Nowy etap współpracy z Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną [FOTO i WIDEO]

Business Mixer w Raciborzu. Nowy etap współpracy z Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
20
Racibórz:

22 października 2025 roku w Urban Labie w Raciborzu odbyło się wydarzenie o dużym znaczeniu dla przyszłości lokalnej gospodarki. Podczas spotkania Business Mixer – KSSE w każdej gminie podpisano umowę o współdziałaniu na rzecz aktywizacji gospodarczej Miasta Racibórz w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Porozumienie zawarli przedstawiciele Miasta Racibórz oraz Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (KSSE) - prezydent Jacek Wojciechowicz i Andrzej Zabiegliński.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 24.10.2025
23 października 202521:20

Nasz Racibórz 24.10.2025

Nasz Racibórz 17.10.2025
16 października 202521:58

Nasz Racibórz 17.10.2025

Nasz Racibórz 10.10.2025
10 października 202508:24

Nasz Racibórz 10.10.2025

Nasz Racibórz 03.10.2025
2 października 202517:23

Nasz Racibórz 03.10.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.