Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i edukacja17 kwietnia 202319:35

Noc detektywów, czyli tajemnice, zagadki i szyfry

Noc detektywów, czyli tajemnice, zagadki i szyfry - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

To tylko niewielka część tego, co działo się w piątek 14 kwietnia, w bardzo późnych godzinach wieczornych w Raciborzu. W ramach projektu ,,Bierz książkę i yolo” realizowanego dzięki funduszom pozyskanym z projektu „Łączy nas Biblioteka” w ramach programu BLISKO Narodowego Centrum Kultury, we współpracy z Miejską i Powiatową Biblioteka Publiczną w Raciborzu i w jej pięknych, pełnych niezbadanych zakamarków wnętrzach, odbyło się spotkanie z Krzysztofem Petkiem, pisarzem, detektywem, podróżnikiem.

Uczniowie I LO zamienili się w detektywów i szukali skarbu ukrytego podczas trzeciego powstania śląskiego. Zanim jednak mogli wyruszyć w tą niebezpieczną podróż, musieli przejść odpowiednie przeszkolenie. Wiedzę teoretyczną zdobyli słuchając opowieści pana Krzysztofa, globtrotera, dla którego amazońska dżungla nie ma żadnych tajemnic. Barwnie opowiadane przygody ilustrowane były kolorowymi slajdami, przedstawiającymi poszczególne wyprawy w różne części świata.

Kolejnym etapem przygotowań był trening fizyczny, podczas którego kandydaci na detektywów przeszli krótkie szkolenie samoobrony.

Teraz dopiero można było wyruszyć w teren. Trzy rywalizujące ze sobą zespoły niestrudzenie pokonywały piętrzące się przed nimi, coraz trudniejsze, zadania. Jednak drzemiący w nich potencjał, umiejętności i zdobyta wiedza doprowadziły do szczęśliwego zakończenia i odnalezienia skarbu, o którym od dawna krążyły legendy. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021 – 2025.

Autor: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Ryszarda Kincla w Raciborzu , redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.