Reklama

Najnowsze wiadomości

Sport12 marca 202221:19

Runda wiosenna wystartowała. Krzyżanowice lepsze od Rymera [FOTO]

Runda wiosenna wystartowała. Krzyżanowice lepsze od Rymera [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Krzyżanowice:

Runda rewanżowa w klasie okręgowej rozpoczęta. W jednym z meczów XVIII kolejki trzeciej grupy okręgówki LKS Krzyżanowice zmierzył się z ekipą Rymera Rybnik. Przed tym spotkaniem zespół gospodarzy plasował się na dziewiątym miejscu z dorobkiem dwudziestu siedmiu punktów. Jego rywal mógł pochwalić się posiadaniem siedemnastu punktów i zajmowaniem dwunastego miejsca w tabeli. Jak potoczyły się losy spotkania?

Krzyżanowice weszły w pierwszy wiosenny mecz zdecydowanie lepiej. Już w drugiej minucie objęły prowadzenie. Piłka znalazła się w siatce po strzale Tobiasza Wodeckiego. Pierwszy gol jedynie obudził ekipę gospodarzy, która starała się tworzyć kolejne okazje. Bardzo blisko podwyższenia był w 10 minucie Adrian Kamczyk, lecz bramkarz Rymera ostatkiem sił obronił swój zespół przed stratą gola. Wraz z upływem kolejnych minut zespół gospodarzy stworzył kilka dobrych okazji, lecz mimo swych starań nie doprowadził do zmiany wyniku.

W drugim kwadransie sobotniego spotkania gra stała się bardzo wyrównana. Piłka przez większość czasu znajdowała się w środkowej strefie boiska. Nie brakowało także akcji podbramkowych. Po początkowych niepowodzeniach i szybkiej stracie gola zespół Rymera próbował przystąpić do odrabiania strat. Ruszył do ataku, kilkukrotnie zagrażając bramce Krzyżanowic. Przytomna postawa defensywy gospodarzy oraz ich bramkarz powodowała jednak tylko frustrację w szeregach rybniczan. Zmianie nie ulegał także wynik. Nadal to Krzyżanowice prowadziły 1:0.

Mimo to Rymer nie składał broni. Próbował atakować. Robił to dość efektownie, ale, niestety, nieefektywnie, gdyż mimo jego ataków wynik nie zmieniał się. Choć goście kilkukrotnie stworzyli naprawdę ciekawe sytuacje pod bramką Krzyżanowic, to z każdej z nich ekipa gospodarzy wychodziła obronną ręką. Ostatecznie, po naprawdę szybkiej i ciekawej pierwszej połowie oba zespoły udały się na przerwę przy stanie 1:0. Licznie zgromadzeni kibice nie mogli więc narzekać na brak emocji w pierwszym meczu Krzyżanowic w rundzie wiosennej sezonu 2021/2022.

Lepszą okazję do dobrego wejścia w drugą połowę mieli gracze gospodarzy. Już w trzeciej minucie drugiej odsłony sobotniego meczu przed szansą na zdobycie gola stanął Krystian Imiela. Będąc oko w oko z bramkarzem gości trafił właśnie w zawodnika gości. Podyktowany rzut rożny nie przyniósł zagrożenia dla bramki Rymera. Krzyżanowice jednak nie rezygnowały. Tworzyły kolejne akcje. W 54 minucie przed szansą podwyższenia prowadzenia stanął Patryk Antończak, lecz piłka po jego uderzeniu głową skozłowała, przez co nie sprawiło problemów golkiperowi gości.

Rymer nie pozostawał dłużny. Nie miał przecież nic do stracenia, a wiele do zyskania. Także tworzył akcje ofensywne, ale póki co dobra postawa defensywy gospodarzy i bramkarza Krzyżanowic skutecznie niweczyła starania rybniczan. Swe okazje miała także ekipa gospodarzy, ale, choć kilka z nich było naprawdę klarownych, to wynik nie zmieniał się. Dodawało dramaturgii spotkaniu, które mogło potoczyć się jeszcze naprawdę różnie.

Czasu pozostawało coraz mniej, ale nie zrażało to obu zespołów do szybkiej i efektownej gry. Na dziesięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry Rymer przebywał nieco częściej na połowie gospodarzy. To było niczym woda na młyn dla Krzyżanowic, które wyprowadziły kontrę, w czasie której piłka trafiła do Adama Turkiewicza, który znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości. Zawodnik gospodarzy nie zwykł marnować takich sytuacji. I tym razem z ogromnym spokojem umieścił piłkę w siatce, posyłając ją po ziemi. Od tej pory wynik brzmiał 2:0.

W ostatnich minutach spotkania, choć Rymer miał do odrobienia dwa gole, nie załamał się i próbował szczęścia. To było jednak po stronie Krzyżanowic. Po ostatnim gwizdku sędziego, gospodarze wznieśli ręce w geście triumfu. Dobra inauguracja wiosny, a przede wszystkim zdobycie trzech punktów, może być dla Krzyżanowic dobrym prognostykiem przed kolejnymi meczami. Rymer, choć przegrał, nie ma powodów do zmartwień. Stworzył naprawdę dobre widowisko. Jedyne czego brakowało, to nieco szczęścia. Rybniczanie muszą mieć nadzieję, że to będzie po ich stronie w kolejnych meczach.

LKS Krzyżanowice – KS Rymer Rybnik 2:0 (1:0)

1:0 Tobiasz Wodecki 2’
2:0 Adam Turkiewicz 80’

Żółte kartki: Patryk Antończak (LKS Krzyżanowice)

Składy wyjściowe

LKS Krzyżanowice: Mateusz Kühn (kpt.) – Piotr Gołąbek, Adrian Kamczyk, Łukasz Musioł, Patryk Antończak, Tomasz Wyrobek, Adam Turkiewicz, Tobiasz Wodecki, Jakub Białas, Paweł Kulczyk, Krystian Imiela
Rezerwa: Michał Fulneczek, Kacper Madeja, Michał Fichna, Patryk Gałązka, Jakub Bugla, Samuel Staś, Dariusz Pawlusiński
Trener: Dariusz Pawlusiński
Kierownik drużyny: Fabian Fichna

KS Rymer Rybnik: Mateusz Łobaczewski – Marcin Moskal, Artur Molęda, Kacper Matuszewski, Dawid Kotula, Dominik Kogut, Szymon Plewka, Mateusz Morawa, Paweł Semeniuk, Marcin Bober, Szymon Szydłowski
Rezerwa: Andrzej Topa, Mateusz Ciepły, Kacper Gojny, Jakub Pielorz, Kamil Strączek, Kamil Rutowicz, Marcin Kaczmarczyk
Trener: Janusz Sobala
Kierownik drużyny: Krystian Rozkosz

Autor: (greh), gpiszczan@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności21 maja 202213:50

Piknik wojskowy na raciborskim zamku. Tak armia zachęca do służby

Piknik wojskowy na raciborskim zamku. Tak armia zachęca do służby - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
5
Racibórz:

Wojskowe Centrum Rekrutacji w Rybniku (dawne WKU) zaprosiło dziś, 21 maja, na dziedziniec raciborskiego zamku, gdzie trwa promocja dobrowolnej służby wojskowej. Racibórz jest jednym ze 102 punktów w Polsce, gdzie prowadzona jest akcja.

red.
Reklama
Aktualności21 maja 202207:58

Mirosław Lenk: Skala tworzenia nowych etatów w tak trudnych czasach, to coś niespotykanego

Mirosław Lenk: Skala tworzenia nowych etatów w tak trudnych czasach, to coś niespotykanego - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
38
Racibórz:

- Przez ostatnie piętnaście lat nie przypominam sobie takiej interwencji. Utworzono osiemnaście etatów, z tego czternaście obsadzono - mówił na komisji gospodarki były prezydent Mirosław Lenk odnosząc się do zwiększenia etatów w ratuszu i pieniędzy, jakie są potrzebne na wynagrodzenia urzędników.

(greh)
Aktualności22 maja 202213:11

Strażackie święto w Pietraszynie. 110-lat miejscowej OSP [FOTO i WIDEO]

Strażackie święto w Pietraszynie. 110-lat miejscowej OSP [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzanowice:

Urodzinowe obchody, spóźnione o rok z powodu epidemii, strażacy rozłożyli na trzy dni – dziś, 22.05., przyszedł czas na Mszę św. oraz uroczysty apel. Na kolejne okrągłe rocznice chcieliby mieć nowy wóz bojowy. Obecny, magirus, ma w metryce 47 lat.

red., fot. Katarzyna Kubik, (greh), wideo: (greh)
Reklama
Reklama
Aktualności21 maja 202213:27

Anioł dobroci. Raciborskie Dni Dulcissimiańskie [FOTO i WIDEO]

Anioł dobroci. Raciborskie Dni Dulcissimiańskie [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Dwudniowe wydarzenie rozpoczęła w kościele farnym Msza św. odprawiona z udziałem biskupów - opolskiego Andrzeja Czai oraz gliwickiego Jana Kopca. W Strzesze zorganizowano seminarium naukowe. Wydarzenie relacjonuje telewizja EWTN Polska.

red., fot. Andrzej Złoczowski
Aktualności22 maja 202214:39

Wielkie święto w Raciborzu-Brzeziu. Finał Dni Dulcissimiańskich i posadzenie Dębu Niepodległości [FOTO i WIDEO]

Wielkie święto w Raciborzu-Brzeziu. Finał Dni Dulcissimiańskich i posadzenie Dębu Niepodległości [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Arcybiskup koadiutor katowicki Adrian Galbas SAC odprawił dziś Mszę św. w brzeskim kościele. Liturgia wieńczyła obchody I Dni Dulcissimiańskich. W klasztorze sióstr Marianek posadzono Dąb Niepodległości.

Grzegorz Wawoczny, Marta Wawoczny
Reklama
Aktualności22 maja 202215:31

Na Widoku otwarto ścieżkę edukacyjną [FOTO i WIDEO]

Na Widoku otwarto ścieżkę edukacyjną [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Las w Raciborzu-Brzeziu na granicy z Pogrzebieniem ma ścieżkę edukacyjno-kontemplacyjną.

(waw)
Aktualności22 maja 202215:47

Jarmark w Krzanowicach. Kupców sporo i rarytasy

Jarmark w Krzanowicach. Kupców sporo i rarytasy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Miejscowy kolekcjoner paczek papierosów pokazał markę Orient. – Jej cena to blisko sześć tysięcy złotych – mówi.

(waw)
Reklama
Reklama
Aktualności22 maja 202215:04

Wierni z Tworkowa, Bolesławia i czeskiej Haci na Urbanku [FOTO i WIDEO]

Wierni z Tworkowa, Bolesławia i czeskiej Haci na Urbanku [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzyżanowice:

Dziś, 22 maja, odbyła się doroczna procesja dziękczynno-błagalna na tworkowski Urbanek.

wideo waw, fot. Damian Matioszek
Reklama
Sport21 maja 202222:23

Królowa sportu zagościła w Raciborzu. Polsko-czeska rywalizacja przy Zamkowej

Królowa sportu zagościła w Raciborzu. Polsko-czeska rywalizacja przy Zamkowej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Raciborski stadion lekkoatletyczny przy Zamkowej gościł dziś uczestników meczu młodzieżowego Śląsk - Morawy U20, U18.

Jan Ptak
Aktualności22 maja 202216:12

Oferty nieruchomości miasta Racibórz

Oferty nieruchomości miasta Racibórz - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
materiał partnera
Sport22 maja 202219:01

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh)
Reklama
Reklama
Styl życia21 maja 202222:40

Muzycy z Raciborza-Brzezia i Gliwic koncertowali w kościele NSPJ

Muzycy z Raciborza-Brzezia i Gliwic koncertowali w kościele NSPJ - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W świątyni przy ul. Warszawskiej zwieńczono sobotnie wydarzenia związane z Dniami Dulcissimiańskimi.

Jan Ptak
Styl życia21 maja 202222:00

Z Maryją w Kościele - w parafii Matki Bożej rozpoczęły się misje

Z Maryją w Kościele - w parafii Matki Bożej rozpoczęły się misje - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Prowadzi je paulin, o. Laurencjusz Jan Żezicki OSPPE posługujący w rejonie Kijowa na Ukrainie. Łaskami słynąca ikona raciborska to najstarsza znana kopia cudownego obrazu z Jasnej Góry. Poznajcie program misji i zobaczcie zdjęcia z Mszy św. na ich rozpoczęcie.

Jan Ptak
Reklama
Sport21 maja 202219:47

Siatkówka. Miasto Racibórz najlepsze w rywalizacji samorządowców

Siatkówka. Miasto Racibórz najlepsze w rywalizacji samorządowców - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

II edycja turnieju siatkówki samorządowców z subregionu zachodniego województwa śląskiego przeszła dziś do historii. W arenie przy Łąkowej najlepsi byli reprezentanci raciborskiego magistratu. Rywalizowało sześć drużyn.

fot. Jan Ptak
Aktualności21 maja 202223:24

Na zamku odbędą się raciborskie Dni Urody

Na zamku odbędą się raciborskie Dni Urody - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Na wydarzenie, 27 maja, zaprasza Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Województwa Śląskiego w Raciborzu. Patronem medialnym jest naszraciborz.pl. W naszej galerii zdjęcia z edycji 2020.

materiał partnera
Aktualności22 maja 202216:34

Raciborski Bieg Bez Barier [FOTO]

Raciborski Bieg Bez Barier [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Była to już siódma edycja imprezy, poświęconej obecnie Jurkowi Wiśniewskiemu, jej inicjatorowi, działaczowi na rzecz środowiska osób niepełnosprawnych, zmarłemu w listopadzie 2021 r.

Jan Ptak
Reklama
Reklama
Biznes22 maja 202207:35

Wizyta studyjna MŚP w Libanie!

Wizyta studyjna MŚP w Libanie! - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
materiał partnera
Reklama
Aktualności21 maja 202207:41

Księżniczki gotowe. II plener rzeźbiarski na zamku zakończony

Księżniczki gotowe. II plener rzeźbiarski na zamku zakończony - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

„Opolsko-raciborskie księżniczki z rodu Piastów” - to tytuł II pleneru rzeźbiarskiego, który przypomnijmy, odbywał się na dziedzińcu Zamku Piastowskiego w Raciborzu, w dniach od 18 do 20 maja 2022 r. 

Zamek Piastowski
Sport21 maja 202219:10

Najmłodsi walczyli o każdą piłkę. II Turniej Małych Bajtlów w Markowicach [FOTO]

Najmłodsi walczyli o każdą piłkę. II Turniej Małych Bajtlów w Markowicach [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Boisko w Markowicach przy ulicy Henryka Jordana od rana tętniło dziś życiem. W sobotni poranek rozpoczął się bowiem II Turniej Małych Bajtlów, którego organizatorem były UKS Arka Markowice oraz LKS 07 Markowice.

fot. Katarzyna Kubik
Kultura i edukacja22 maja 202220:04

Kalimera i Buenos Dias – tak witają swoich pracodawców uczniowie CKZiU nr 1 w Raciborzu

Kalimera i Buenos Dias – tak witają swoich pracodawców uczniowie CKZiU nr 1 w Raciborzu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Zagraniczne praktyki uczniów Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu „Budowlanka – Gastronomik” to wyzwanie, obowiązki, ale również wielka przygoda życiowa.

materiał nadesłany
Reklama
Reklama
Sport21 maja 202221:05

35-lecie sekcji skata w Górkach Śląskich

35-lecie sekcji skata w Górkach Śląskich - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Nędza:

Podczas gdy strażacy z Nędzy pojechali rywalizować na zawodach w Szymocicach, skaciorze zasiedli przy stolikach w ich remizie.

fot. Katarzyna Kubik
Sport22 maja 202213:01

Emocje połączone z frajdą. II Turniej Małych Bajtlów za nami [FOTO]

Emocje połączone z frajdą. II Turniej Małych Bajtlów za nami [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W raciborskiej dzielnicy Markowice rozegrano dziś drugi dzień zmagań piłkarskich w drugiej edycji Turnieju Małych Bajtlów.

fot. Katarzyna Kubik
Reklama
Aktualności22 maja 202216:32

Półfinał mistrzostw Śląska juniorów w siatkówce plażowej w Raciborzu i Krzanowicach [FOTO]

Półfinał mistrzostw Śląska juniorów w siatkówce plażowej w Raciborzu i Krzanowicach [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W niedzielę, 22 maja, od wczesnych godzin porannych na boiskach siatkarskich przy ulicy Żorskiej toczyła się rywalizacja o awans do fianału mistrzostw Śląska juniorów w siatkówce plażowej.

fot. Jan Ptak
Reklama

Partnerzy portalu

Fundusz Górnośląski
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PGL DOM Sp. z o.o.
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Strony Partnerskie22 maja 202212:48

Jak jeść awokado i dlaczego warto?

Jak jeść awokado i dlaczego warto? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
materiał partnerski
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 13.05.2022
17 maja 202211:53

Nasz Racibórz 13.05.2022

Nasz Racibórz 06.05.2022
17 maja 202211:52

Nasz Racibórz 06.05.2022

Nasz Racibórz 22.04.2022
23 kwietnia 202210:50

Nasz Racibórz 22.04.2022

Zobacz wszystkie
© 2022 Studio Margomedia Sp. z o.o.