Sport21 marca 201008:28

Wiosenna porażka Górek Śląskich

Wiosenna porażka Górek Śląskich - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

W pierwszy dzień wiosny, LKS Górki Śląskie rozpoczął trudną walkę o utrzymanie w A klasie. W pierwszym meczu zmierzył się z Ocicami. Pomimo wielu sytuacji podbramkowych zespołu gospodarzy, komplet punktów pojechał do Raciborza.

Miejscowi postanowili zacząć wiosnę z wysokiego C. Po raz pierwszy bramce Jacka Heroka starali się zagrozić już w 2. minucie meczu. Raciborski bramkarz nie miał problemów z obroną strzału napastnika Górek. Od tej pory gospodarze prawie nieustannie napierali na bramkę Ocic, jednak brakowało tego, co w futbolu najważniejsze - skuteczności.

11. minuta meczu. Jeden z graczy miejscowych został sfaulowany w odległości około 25. metrów od bramki przyjezdnych. Sędzia Robert Derleta bez zawahania podyktował rzut wolny, lecz jego wykonanie pozostawiało wiele do życzenia. Pięć  minut później bardzo podobna sytuacja. Tym razem faulowanym był gracz Ocic. Strzał z rzutu wolnego zablokowany przez jednego z graczy gospodarzy. W 20. minucie zawodnicy gości próbowali wyprowadzić szybką akcję. Niestety, napastnik Ocic zbyt daleko wypuścił sobie piłkę, a Eugeniusz Dudek nie miał najmniejszych problemów z jej wybiciem.

Mimo wielu ataków obu zespołów w 30. minucie wynik ciągle brzmiał 0:0. Kilka chwil później gracze Górek wykonywali serię rzutów rożnych, lecz żaden z nich nie skończył się zdobyciem bramki, choć kilka razy brakowało bardzo niewiele. 34. minuta, idealne podanie do napastnika Ocic, Krzysztofa Gruda. Ten po raz kolejny wypuścił piłkę zbyt daleko przed siebie, przez co zmarnował kolejną dogodną sytuację do objęcia prowadzenia.

41. minuta spotkania. Zespół Górek zepchnął do defensywy graczy Ocic, lecz zbyt wiele z tego nie wyniknęło, miejscowi walili jedynie głową w lity mur gości, co niestety nie przyniosło bramek.
W samej końcówce pierwszej połowy miejscowi wywalczyli rzut wolny. Strzał z tego stałego fragmentu gry nie zagroził bramce strzeżonej przez Jacka Heroka. W odpowiedzi gracze przyjezdni przeprowadzili szybką zespołową akcję zakończoną strzałem ponad  poprzeczką bramki Górek. Po tej sytuacji sędzia zaprosił obie ekipy na przerwę.

Po kwadransie odpoczynku obie ekipy z jeszcze większym animuszem rozpoczęły drugie czterdzieści pięć minut. Choć układ tabeli jednoznacznie wskazywał na Ocice jako faworyta tego pojedynku, były momenty, iż to gospodarze byli stroną przeważającą. Niestety dla nich, niewiele z tego wyniknęło.

53. minuta meczu. Najlepsza jak do tej pory okazja gości. Rajd lewą stroną boiska zakończony został dośrodkowaniem do niepilnowanego Mirosława Szurgacza, a ten po prostu... nie trafił w piłkę. 58. minuta. Mocny strzał Tomasza Sobeczki. Raciborski bramkarz wyszedł jednak z opresji obronną ręką. Przeniósł piłkę ponad poprzeczką. W 65. minucie gospodarze po błędzie defensywy Ocic mieli idealną okazję do zdobycia gola. Jednak i tym razem lepszy okazał się Jacek Herok. 70. minuta. Oba zespoły nieustannie atakują, niestety dla jakości widowiska piłka nie potrafiła znaleźć drogi do siatki któregokolwiek z nich. W 78. minucie zespół Ocic po raz kolejny poważnie zagroził bramce Eugeniusza Dudka. Piłka po strzale napastnika gości minęła minimalnie słupek bramki Górek.

Gdy wielu ze zgromadzonych kibiców straciło już wiarę w to, że zobaczą jakiekolwiek bramki, spełniło się stare piłkarskie przysłowie, o niewykorzystanych okazjach. Zbyt wielu piłkarzy gospodarzy zaangażowanych było w akcję ofensywną, wykorzystali to gracze Ocic, przeprowadzając szybką zespołową kontrę. Piłka została zagrana do Krzysztofa Gruda, a ten spokojnym mierzonym strzałem umieścił piłkę w siatce bramki Górek Śląskich. Była to 86. minuta. Gracze gospodarzy próbowali jeszcze wyrównać, niestety ich starania poszły na marne, wynik nie uległ zmianie do końca spotkania. Zespół Ocic wygrywając spotkanie inaugurujące rundę wiosenną, pokazał zespołowi Górek, iż pozostanie w szeregach A klasy będzie dla podopiecznych Grzegorza Jordana bardzo trudne.

LKS Górki Śląskie - LKS Ocice Racibórz 0:1 (0:0)
Bramka: Krzysztof Grud 86. minuta