Właśnie tak trenują sędziowie Podokręgu Racibórz [FOTO]
![Właśnie tak trenują sędziowie Podokręgu Racibórz [FOTO] Właśnie tak trenują sędziowie Podokręgu Racibórz [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](img/archiwum-mini.jpg)
Sędziowanie to nie tylko gwizdek i rozdzielanie kartek. Za prowadzeniem spotkań piłkarskich kryje się także odpowiednie przygotowanie!
Przekonać mógł się o tym każdy, kto po godzinie 18.30 pojawił się na trybunach stadionu Ośrodka Sportu i Rekreacji w Raciborzu. Odbył się tam trening sędziów Kolegium Sędziów Podokręgu Racibórz. Poprowadzony został przez Ref's Coaching Academy z Opola.
Pomysłodawcą i koordynatorem projektu Ref's Coaching Adademy jest Tomasz Superczyński, sędzia piłkarski od 1999 roku. Do tej pory poprowadził ponad 1200 spotkań w trzech różnych krajach. Wśród krajów, w jakich prowadził spotkania piłkarski wymienić można Irlandię, Szwajcarię oraz oczywiście Polskę. Wśród najważniejszych meczów prowadzonych przez Tomasza Superczyńskiego znalazły się takie mecze jak: Sporting Lizbona kontra Fenerbahce SK, Borussia Dortmund kontra Espanyol Barcelona. Sedziował także podczas turnieju Fifa Youth Cup oraz meczu młodzieżowych reprezentacji U19 pomiędzy Szwajcarią i Nową Zelandią.
Dziś, 16 października, Tomasz Superczyński odwiedził Racibórz, gdzie poprowadził trening dla arbitrów Kolegium Sędziowskiego Podokręgu Racibórz. Podczas zajęć można było poznać naprawdę wiele ciekawych rozwiązań dotyczących prowadzenia zawodów, sposobów obswerwacji wydarzeń boiskowych i jak najlepszego ustawiania się sędziego w stosunku do boiskowych akcji.
Kibice, którzy niejednokrotnie narzekają na pracę sędziów, mogą mieć nadzieję na poprawę. Jeden trening to co prawda za mało, ale wydaje się, że idzie ku lepszemu.
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany