Sport25 marca 201721:31

Tworków nie pozostawił złudzeń Gołkowicom. Pewna wygrana beniaminka

Tworków nie pozostawił złudzeń Gołkowicom. Pewna wygrana beniaminka - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzyżanowice:

Sobotnie popołudnie w Tworkowie stało pod znakiem meczu XVII kolejki III grupy klasy okręgowej. Gospodarze, którzy walczą o pozostanie w tej klasie rozgrywkowej, podejmowali ekipę Gołkowic, która jest czerwoną latarnią tej ligi. Po dość dobrym, i w miarę emocjonującym meczu, trzy punkty powędrowały na konto graczy Adama Jachimowicza. Na konto gości powędrowało za to pięć straconych bramek.

Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem przedstawiciele zarządu LKS Tworków w osobach prezesa Mariana Bartosza i kierownika drużyny Dawida Gawliny podziękowali za dotychczasową grę wieloletniemu zawodnikowi Tworkowa, Stefanowi Pawlikowi. Chwilę później oba zespoły rozpoczęły grę. Początkowo dość niemrawo, z lekką przewagą gospodarzy. Ci, choć próbowali raz lewą, raz prawą flanką, nie potrafili znaleźć sposobu na defensywę i bramkarza gości. Dopiero w szesnastej minucie naprawdę ładnego gola zdobył Szymon Grud. Strzał przewrotką zawodnika gospodarzy otworzył wynik spotkania. Choć to goście wydawali się naturalnymi faworytami, to Gołkowice nie miały zamiaru jedynie bezczynnie przyglądać się ich poczynaniom. Próbowały atakować, lecz na szczęście dla gospodarzy mało skutecznie. Miejscowi także próbowali, lecz i ich skuteczność zawodziła. Dopiero w 44. minucie piłkę w siatce po podaniu Wojciecha Podolaka umieścił Piotr Złoty, powiększając prowadzenie gospodarzy. Był to także przysłowiowy gol do szatni, gdyż chwilę później arbiter zakończył pierwszą odsłonę tego spotkania.

Od początku drugiej połowy stroną ponownie przeważającą był LKS Tworków. Goście także próbowali stwarzać swe sytuacje, lecz albo strzelali niecelnie, lub tylko wywalczali rzuty rożne, które po chwili i tak marnowali. Ekipa Tworkowa wraz z upływem kolejnych minut zdobywała coraz większą przewagę. Potwierdził to gol Andrzeja Miensopusta z 54. minuty. Strata trzeciego gola jeszcze mocniej podłamała gołkowiczan, którzy oddawali coraz więcej pola gospodarzom. Ci wykorzystywali to w stu procentach co rusz stwarzając sytuację na połowie gości. W 64. minucie piłka trafiła do niepilnowanego Łukasza Musioła, który uderzył mocno w światło bramki podwyższając wynik na 4:0. Ta bramka całkowicie odebrała nadzieję przyjezdnym. Ze strony Tworkowa nie było to jednak ostatnie słowo. Cztery minuty później piątego gola dla gospodarzy zdobył Piotr Złoty, dla którego było to drugie trafienie w tym meczu, a czwarte na wiosnę. W tym momencie tablica wyników na boisku LKS Tworków wskazywała wynik 5:0. Praktycznie pozamiatane. Mimo to gospodarze nie rezygnowali. Stwarzali kolejne okazje, lecz skuteczność zaczęła szwankować, o czym zaświadczyć może to, że do pustej bramki nie trafił Wojciech Podolak, a po chwili Adrian Studniczek. Tak czy inaczej ekipa Adama Jachimowicza wygrała to niezwykle ważne spotkanie nie pozostawiając większych złudzeń ostatniej drużynie w tabeli III grupy klasy okręgowej. Dzięki tej wygranej zespół Tworkowa ma na swym koncie dwadzieścia punktów i zajmuje trzynaste miejsce. Do dwunastej Gwiazdy ze Skrzyszowa traci tylko dwa oczka, z kolei do plasujących się na ósmym miejscu sąsiadów ze stolicy gminy, cztery. Gołkowice nadal zamykają tabelę, a jedyne trzy oczka jakie zdobyły remisując do tej pory trzy mecze, praktycznie czynią z tej ekipy spadkowicza do A klasy.

LKS 05 Tworków – KS 27 Gołkowice 5:0 (2:0)

Bramki

1:0 Szymon Grud 16’
2:0 Piotr Złoty 44’
3:0 Andrzej Miensopust 54’
4:0 Łukasz Musioł 64’
5:0 Piotr Złoty 68’

Żółte kartki: Piotr Złoty (Tworków); Łukasz Jackowski (Gołkowice)

Składy

LKS 05 Tworków: Marek Świrzewski – Tomasz Wardęga, Andrzej Miensopust, Łukasz Besz, Edward Kowalczyk (kpt.) [75. Artur Krzyżok], Szymon Grud, Marek Fojcik (55. Paweł Skowyra), Piotr Święty (55. Adrian Studniczek), Łukasz Musioł, Piotr Złoty, Wojciech Podolak (80. Jakub Klimaszka)
Pozostali rezerwowi: Denis Wszołek, Adam Baron, Adam Jachimowicz
Trener: Adam Jachimowicz
Kierownik drużyny: Dawid Gawlina

KS 27 Gołkowice: Radosław Sosna – Jarosław Chwedoruk, Dawid Łaski, Jacek Sajbor, Kamil Baranek, Dariusz Florczyk, Damian Nowak (71. Olaf Czyż), Piotr Syrek, Łukasz Jackowski, Roman Potysz, Mateusz Kafka
Trener: Krzysztof Wiernik
Kierownik drużyny: Rajmund Halfar

Spotkanie sędziowali: Tomasz Kuźniarz (sędzia główny); Ireneusz Golda, Andrzej Celder (asystenci) – KS Tychy

Autor: Grzegorz Piszczan, gpiszczan@naszraciborz.pl