Kącik statystyka futbolu cz. V

Przerwa zimowa nadal trwa. My natomiast kontynuujemy nasz cykl statystyczny. Tym razem wspomnimy o dokonaniach zespołów z czołówki I grupy B klasy podokręgu Racibórz. Zapraszamy do lektury.
B klasa grupa I
KS Kornowac
Ekipa Kornowaca od początku rundy jesiennej dawała jasno do zrozumienia pozostałym zespołom, że w sezonie 2016/2017 ma tylko jeden cel – awans. Rundę rozpoczęła od wygranej. W drugim meczu nie było już jednak tak różowo, gdyż zakończył się on dla zespołu Kornowaca jedynie remisem. Wynik ten można jednak traktować jako malutki wypadek przy pracy, gdyż już w kolejnym starciu wróciła na zwycięską ścieżkę, którą pewnie kroczyła aż do ósmej kolejki. Wtedy to lepszy od Kornowaca okazał się zespół nieboczowskiej Odry. Także i z tego niepowodzenia wyciągnięto wnioski w trybie ekspresowym, ponieważ kolejne spotkanie to znów komplet punktów lidera I grupy B klasy. Taka sytuacja utrzymała się już do końca rundy jesiennej. Ogółem w dwunastu meczach zespół Kornowaca odniósł dziesięć zwycięstw, zaliczył jeden remis i tyleż samo porażek. Jeśli chodzi o bramkostrzelność zespołu lidera, to nie na jego ofensywę nie było mocnych. Zespół ten strzelił pięćdziesiąt jeden goli, tracąc jednocześnie dwadzieścia dwa. Osiągnięcie naprawdę dobre. Złośliwi twierdzą, że kiedy w Kornowacu skończą się fundusze, skończy się także i wygrywanie. Czy okaże się to prawdą, przekonamy się już niebawem.
Bilans bramek: 51:22
Średnia bramek strzelonych na jedno spotkanie: 4,25 (!) bramki
Średnia bramek straconych na jedno spotkanie: 1,83 bramki
Procent zwycięstw: 83%
Procent remisów: 8,5%
Procent porażek: 8,5%
KS Przyszłość Rogów II
Rezerwy Przyszłości Rogów przez całą rundę toczyły zażarty bój o prym w lidze. Niestety nie wszystko toczyło się po myśli drugiego zespołu Rogowa. Na swym koncie ekipa ta zapisała łącznie dwadzieścia cztery punkty. Dokonały tego dzięki siedmiu wygranym i trzem remisom. W dwóch spotkaniach ekipa Przyszłości musiała uznać wyższość rywali. Gracze drugiego garnituru zespołu z okręgówki strzelili przez całą jesień trzydzieści jeden bramek. Stracili natomiast dwadzieścia jeden. Można więc pokusić się o śmiałe stwierdzenie, że zespół ten dysponował w poprzedniej rundzie odrobinę lepszą defensywą aniżeli zespół lidera z Kornowaca. Niestety „z przodu” nie było już tak kolorowo, przez co drugi zespół Rogowa zdobył o wiele mniej bramek od lidera. Sytuacja ta na pewno ulegnie zmianie w kolejnej części sezonu. Gdyby ten zakończył się dziś, Rogów zapewniłby sobie udział w barażu. Niestety, do rozegrania jeszcze sporo meczów. To z kolei oznacza walkę o komplet punktów w każdym ze starć. Rogów, nauczony tym, co wydarzyło się w końcówce poprzedniego sezonu, z całą pewnością będzie chciał osiągnąć swój cel zdecydowanie prędzej. Czy osiągnie ten cel bezproblemowo?
Bilans bramek: 31:21
Średnia bramek strzelonych na jedno spotkanie: 2,58 bramki
Średnia bramek straconych na jedno spotkanie: 1,75 bramki
Procent zwycięstw: 58%
Procent remisów: 16%
Procent porażek: 26%
LKS Odra Nieboczowy
Nieboczowska Odra, która praktycznie wszystkie mecze poprzedniej rundy grała na własnym boisku, gdyż to niebawem przestanie istnieć. To pozwoliło na zdobycie dwudziestu trzech punktów. Ekipa Odry dokonała tego wygrywając siedem meczów, dwa kolejne remisując i doznając trzech porażek. Jeśli mowa o bilansie bramkowym zespołu z Nieboczów, to jest on naprawdę dobry. Zespół ten strzelił trzydzieści dwa gole, stracił natomiast dwadzieścia trzy trafienia. Do wicelidera z Rogowa zespół Nieboczów traci tylko jedno oczko, co pozwala mu jeszcze myśleć o ewentualnej grze w barażu o A klasę. Wiele meczów jeszcze przed Odrą. Wszystkich nie sposób wygrać, ale zespół ten i tak będzie robił wszystko co w jego mocy, by pozostać w kontakcie z wyprzedzającymi go rezerwami Rogowa. Emocji brakować nie powinno.
Bilans bramek: 32:23
Średnia bramek strzelonych na jedno spotkanie: 2,67 bramki
Średnia bramek straconych na jedno spotkanie: 1,92 bramki
Procent zwycięstw: 58%
Procent remisów: 26%
Procent porażek: 16%
LKS Naprzód 37 Krzyżkowice
Krzyżkowicki Naprzód przed sezonem zapowiadał ostrą walkę o czołowe miejsca, które w ostatecznym rozrachunku umożliwiłyby awans do klasy A. Niestety, choć rundę jesienną rozpoczął od wygranej, to dalsze mecze mocno zweryfikowały plany zespołu. Ostatecznie po rozegraniu dwunastu meczów, ekipa ta zapisała na swym koncie dwadzieścia dwa punkty. Siedem z tych meczów zakończyło się wygranymi Krzyżkowic. Jedno spotkanie to podział punktów, a cztery potyczki to porażki. Jeśli mowa o bilansie bramkowym zespołu, to formacja ofensywna zdołała strzelić przeciwnikom dwadzieścia siedem bramek. Defensywa Naprzodu pozwoliła natomiast na zdobycie dwudziestu jeden goli przez oponentów. Nie jest to wynik zły, ale zawsze mogłoby być lepiej. Okazja do poprawy już wiosną. Dziewięć punktów straty do lidera wydaje się stratą dość dużą. Do drugiego miejsca, które daje możliwość gry w barażu strata ta wynosi tylko dwa oczka. Czy to właśnie w tę lokatę celować będzie ekipa Krzyżkowic, przekonamy się już niebawem.
Bilans bramek: 27:21
Średnia bramek strzelonych na jedno spotkanie: 2,25 bramki
Średnia bramek straconych na jedno spotkanie: 1,75 bramki
Procent zwycięstw: 58%
Procent remisów: 8%
Procent porażek: 34%
LKS Naprzód Czyżowice II
Nie ma co prawda sensu porównywanie dokonań rezerw z pierwszym zespołem, ale w tym przypadku można śmiało rzec, że drugi zespół radził sobie o wiele lepiej od pierwszego. Na swym koncie zapisał dwadzieścia jeden punktów, podczas gry grający w klasie okręgowej pierwszy zespół jedynie jedenaście. Rezerwy Naprzodu były jednym z niewielu bezkompromisowych zespołów w B klasie, które zawsze starały się grać o pełną pulę. Niestety, zespołowi temu udało się to siedem razy. Pięć meczów zakończyło się jego porażkami. Druga drużyna Czyżowic remisów nie zanotowała. Choć ekipa ta uplasowała się dopiero na piątym miejscu, to jej bramkostrzelność nie była wcale taka zła. Zespół ten zdobył w ciągu dwunastu meczów trzydzieści pięć goli. Niestety w obronie nie było już tak różowo, przez co przeciwnicy Czyżowic zdołali pokonać bramkarzy Naprzodu dokładnie trzydzieści razy. Miejsce drugie pozostaje póki co w zasięgu Czyżowic, lecz to czy ekipa ta jest zainteresowana jego zajęciem okaże się dopiero wiosną.
Bilans bramkowy: 35:30
Średnia bramek strzelonych na jedno spotkanie: 2,92 bramki
Średnia bramek straconych na jedno spotkanie: 2,5 bramki
Procent zwycięstw: 58%
Procent remisów: 0%
Procent porażek: 42%
LKS Rozwój Bełsznica
Beniaminek B klasy spisał się w rundzie jesiennej w miarę dobrze. Uplasował się w połowie tabeli, dokładnie na miejscu szóstym. Na swym koncie zgromadził dziewiętnaście punktów. Dokonał tego dzięki pięciu wygranym meczom i czterem remisom. Trzy spotkania przegrał. Strzelił nieco więcej bramek, aniżeli stracił, gdyż po stronie zysków zapisał trzydzieści trafień, natomiast po stronie strat dwadzieścia osiem. Przed zespołem Rozwoju jeszcze trudna droga. Obecnie zajmowane miejsce wydaje się co prawda lokatą bezpieczną, ale należy brać także pod uwagę reformę rozgrywek B klasy. Jeśli do niej dojdzie, a runda wiosenna nie potoczy się po myśli zespołu z Bełsznicy, wtedy może być ciężko. Poczekajmy jednak na ostateczne rozstrzygnięcia.
Bilans bramek: 30:28
Średnia bramek strzelonych na jedno spotkanie: 2,5 bramki
Średnia bramek straconych na jedno spotkanie: 2,33 bramki
Procent zwycięstw: 42%
Procent remisów: 33%
Procent porażek: 25%
W kolejnej części cyklu przedstawimy dokonania zespołów z miejsc od 7. do 13. I grupy B klasy podokręgu Racibórz.
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany