Kącik statystyka futbolu cz. III

Przerwa zimowa w pełni. My jednak nie zwalniamy tempa, i już dziś, w ostatni dzień roku 2016 oddajemy do dyspozycji Czytelników kolejną część statystycznego podsumowania rundy jesiennej w wykonaniu zespołów A klasy podokręgu Racibórz. Dziś przeczytać można o dokonaniach zespołów z miejsc od 6. do 10.
A klasa
LKS Chałupki
Początek rundy w wykonaniu Chałupek nie należał do zbytnio porywających. Dwa mecze i dwa remisy, czyli z całą pewnością poniżej oczekiwań działaczy i kibiców. Zwycięstwo przyszło dopiero w trzeciej kolejce. Niestety radość nie trwała długo, gdyż już w kolejnym meczu zespół spod granicy doznał porażki. Przegrana ta obudziła zespół Chałupek, który w kolejnych sześciu meczach z rzędu zdobywał punkty. Czterokrotnie w tym czasie inkasował komplet oczek, a prócz tego dopisał dwa punkty za dwa remisy. Pechowe dla graczy szóstego zespołu A klasy okazały się jednak kolejki jedenasta i dwunasta. Oba mecze zespół ten przegrał. To ponownie podziałało mobilizująco na graczy LKS-u Chałupki, którzy do końca rundy zdobywali punkty. Trzy kolejne mecze zakończyły się ich zwycięstwami, a jedno spotkanie remisem. W ostatecznym rozrachunku pozwoliło to na zdobycie dwudziestu dziewięciu punktów i zajęcie naprawdę dobrej pozycji wyjściowej przed rundą wiosenną. Jeśli Chałupki odpowiednio przepracują przerwę zimową, a dodatkowo poszukają wzmocnień, mają szansę powalczyć o poprawę obecnie zajmowanego miejsca. Miejsce na podium wydaje się być jak najbardziej w zasięgu zespołu Chałupek. O tym, jak potoczą się jego losy, przekonamy się już niebawem. Jedno jest pewne. W meczach z udziałem tego zespołu z całą pewnością emocji brakować nie będzie.
Bilans bramek: 46:31
Średnia bramek strzelonych na jedno spotkanie: 2,87 bramki
Średnia bramek straconych na jedno spotkanie: 1,94 bramki
Procent zwycięstw: 50%
Procent remisów: 31,25%
Procent porażek: 18,75%
KS Czarni Gorzyce
Dwa wygrane spotkanie w dwóch pierwszych meczach były naprawdę dobrym otwarciem sezonu 2016/2017 dla ekipy Czarnych Gorzyce. Cień na staraniach zespołu kładzie jednak porażka w rundzie trzeciej, z której ekipa z gminy Gorzyce wyciągnęła wnioski dość szybko, gdyż już w kolejnym meczu zapisała na swym koncie jedno oczko, a w następnych dwóch meczach zdobyła sześć punktów, czyli odniosła dwa zwycięstwa. Niestety, jak to bywa nawet w przypadku najlepszych, zespół ten miał także i trudniejszy okres. W przypadku Gorzyc były to kolejki od siódmej do dziewiątej. W czasie tych trzech tygodni zespół Czarnych nie zdobył ani jednego punktu. Nadrobił to jednak z nawiązką w ostatnich siedmiu potyczkach, kiedy to odniósł pięć zwycięstw i zaliczył dwa nieudane mecze. Ostatecznie na swym koncie zapisał dwadzieścia osiem punktów, co dało w ogólnym rozrachunku siódme miejsce na finiszu rundy jesiennej. Gracze Czarnych pokazali się z naprawdę dobrej strony, zarówno w ataku jak i defensywie. Strzelili trzydzieści osiem bramek, stracili dwadzieścia trzy. Gdyby brano pod uwagę tylko stracone bramki, dałoby to Gorzycom ex aequo drugą lokatę z takimi zespołami jak Raszczyce i Lyski. Niestety, tabele tworzy się w oparciu o wiele innych czynników, a te nie były w tym zespole na najwyższym poziomie. Zajmowana pozycja nie jest jednak najgorsza, a jeśli wiosna będzie trochę lepsza od jesieni, wtedy Czarni z całą pewnością będą chcieli ostro zamieszać w czołówce. Czy im się to powiedzie, pozostanie sprawą otwartą, co najmniej do pierwszego starcia w rundzie rewanżowej. To jednak dopiero w marcu.
Bilans bramek: 38:23
Średnia bramek strzelonych na jedno spotkanie: 2,37 bramki
Średnia bramek straconych na jedno spotkanie: 1,44 bramki
Procent zwycięstw: 56,25%
Procent remisów: 6,25%
Procent porażek: 37,5%
LKS Wypoczynek Buków
Wypoczynek z Bukowa spisywał się w rundzie jesiennej dobrze. W swych meczach dawał z siebie wszystko, ale jak wiadomo, nawet najlepsi muszą czasem uznać wyższość innych. Ogółem gracze Andrzeja Wodeckiego wygrali osiem meczów, a kolejne cztery zremisowali. Jak łatwo policzyć doznali także czterech porażek. Nie spowodowało to zajęcia odległego miejsca. Gracze z gminy Lubomia uplasowali się dokładnie w środku stawki, czyli na miejscu ósmym. Na swym koncie zapisali dwadzieścia osiem punktów, czyli dokładnie tyle samo, co zespół Czarnych. O kolejności zadecydowała jednak porażka Bukowa w meczu bezpośrednim. Na pochwały zasłużyła także linia defensywy zespołu Wypoczynku, która pozwoliła przeciwnikom na strzelenie zaledwie dwudziestu jeden bramek. Można więc pokusić się o stwierdzenie, że Buków miał w rundzie jesiennej najlepszą linię defensywną w całej A klasie. Jeśli w rundzie rewanżowej sytuacja ta utrzyma się, to obecnie zajmowana lokata będzie jedynie przystankiem do ataku na zdecydowanie wyższe pozycje, które wydają się być zdecydowanie w zasięgu zespołu z Bukowa.
Bilans bramek: 39:21
Średnia bramek strzelonych na jedno spotkanie: 2,44 bramki
Średnia bramek straconych na jedno spotkanie: 1,31 bramki
Procent zwycięstw: 50%
Procent remisów: 25%
Procent porażek: 25%
LKS Studzienna
Zespół z Urbana w czasie rundy jesiennej zaprezentował dwa, totalnie odmienne oblicza. Do ósmej kolejki na swym koncie zgromadził zaledwie trzy punkty. Trzy mecze zremisował oraz doznał pięciu porażek. Odmiana przyszła wraz ze zmianą trenera. Marka Pikułę zastąpił dobrze znany w regionie Wojciech Grabiniok. Efekt „nowej miotły” podziała natychmiast. Do końca rundy jesiennej, ekipa ta wygrała siedem meczów i zaliczyła tylko jedną porażkę. Z całą odpowiedzialnością można więc pokusić się o stwierdzenie, że dla Studziennej była to właśnie ta „dobra zmiana” której klub potrzebował niczym ryba wody. Dobre mecze wywindowały ekipę Studziennej z prawie samego dna A-klasowej tabeli na miejsce dziewiąte. Jeśli mowa o bramkach strzelonych i straconych przez ekipę z dzielnicy Raciborza, to sytuacja nie jest najgorsza. Trzydzieści pięć bramek strzelonych i dwadzieścia siedem straconych powoduje, że ekipa ta może wiosną jeszcze trochę namieszać. Czy tak się stanie zależy w głównej mierze od tego, czy Wojciech Grabiniok pozostanie w klubie z Urbana. Jeśli tak, to kibice mogą być spokojni o los swego zespołu. Jeśli jednak wybierze ofertę innego klubu, to w Studziennej na powrót mogą zagościć złe czasy. Jak będzie, przekonamy się już niebawem.
Bilans bramek: 35:27
Średnia bramek strzelonych na jedno spotkanie: 2,19 bramki
Średnia bramek straconych na jedno spotkanie: 1,69 bramki
Procent zwycięstw: 43,75%
Procent remisów: 18,75%
Procent porażek: 37,5%
LKS Zgoda Zawada Książęca
Beniaminek z Zawady Książęcej rozpoczął dobrze, bo od wygranej. Niestety radość w szeregach zespołu nie trwała długo, gdyż już w drugiej kolejce przyszła porażka. Wnioski wyciągnięte zostały jednak szybko, gdyż w trzecim meczu w A klasie ekipa ta zaliczyła kolejne zwycięstwo. Gdy wszyscy myśleli, że Zgoda może być zespołem, który mocno zamiesza w zestawieniu tej klasy rozgrywkowej, stało się coś niewytłumaczalnego. Zespół ten wpadł w ciąg porażek, których doznał aż w siedmiu meczach z rzędu. Na szczęście dla Zgody końcówka rundy była już naprawdę udana. W siedmiu kolejnych meczach zespół odniósł sześć zwycięstw i zaliczył jedną porażkę. Ogółem pozwoliło to na zdobycie dwudziestu jeden punktów i zajęcie dziesiątego miejsca w tabeli A klasy. Jeśli mowa o bilansie bramkowym zespołu z Zawady Książęcej, to przez całą rundę drużyna ta zdołała zdobyć dwadzieścia osiem bramek. Straciła natomiast czterdzieści trzy i to właśnie nad poprawą gry defensywy powinna skupić się w przerwie zimowej, a wtedy kolejne zwycięstwa będą jedynie kwestią czasu.
Bilans bramek: 28:43
Średnia bramek strzelonych na jedno spotkanie: 1,75 bramki
Średnia bramek straconych na jedno spotkanie: 2,69 bramki
Procent zwycięstw: 43,75%
Procent remisów: 0%
Procent porażek: 56,25%
W kolejnej części cyklu przedstawimy dokonania zespołów z miejsc od 11. do 16. A klasy podokręgu Racibórz.
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany