Sport16 lutego 200916:54

Krzanowiczanki mistrzyniami

Krzanowiczanki mistrzyniami - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

Jaką odpornością psychiczną dysponują młodziutkie krzanowiczanki nie wie nawet trener, ponieważ w tak dramatycznej sytuacji doprowadziły do wyrównania a następnie wygrały seta na przewagi - czytaj relację z batalii UKS Krzanowice o mistrzostwo III ligi.

Na dobry początek turnieju dziewczęta z Krzanowic i Katowic zafundowały sobie i kibicom niemal dwugodzinny horror. Zwycięsko z tej potyczki  wyszły krzanowiczanki, które w tabeli zrównały się punktami z katowickim AZS. To już czwarte spotkanie w tym sezonie pomiędzy tymi drużynami a trzecie zakończone tie-breakiem.

Już od początku spotkania było widać, że grają dwie wyrównane drużyny, bardzo dobrze grając w obronie, z wielkim poświęceniem i zaangażowaniem. Pierwszy set był wyrównany do stanu 12:12, następnie krzanowiczanki uciekły na kilka punktów i wygrały do 18.

Druga i trzecia partia rozgrzała kibiców do czerwoności. Długie wymiany, ambicja i walka o każdą piłkę sprawiły, że pojedynek stał się wspaniałym widowiskiem sportowym. A wyniki obu partii były identyczne 25:23 (raz dla Krzanowic, raz dla Katowic).

Czwarty set był kryzysowy dla gospodyń z Krzanowic, które były bezradne i popełniały dużo błędów własnych. W końcówce trener dał odpocząć czołowym zawodniczkom i cierpliwie czekał na piata partię.

Tie - break zaczyna się od wyrównanej walki, która trwała do połowy partii, następnie krzanowiczanki wykorzystały błędy studentek z Katowic i przy olbrzymim aplauzie wiernych kibiców schodziły z parkietu szczęśliwe, radosne a przede wszystkim zwycięskie.

GS UKS Krzanowice - KU AZS UŚ Katowice 3:2 (18,-23,23,-13,10)

Skład: Magdalena Kuziak (3 pkt.), Barbara Otlik (22), Weronika Sławik (8), Julia Siedlok (8), Klaudia Nagler (18), Magdalena Sławik (12), Karolina Daniszewska - libero oraz Sybilla Majnusz, Justyna Hońca, Patrycja Wasiczek.

Po dwugodzinnej morderczej walce z Katowicami krzanowiczanki przystąpiły do meczu z MKS Wodzisław bardzo skoncentrowane i zmobilizowane. Od początku grały twardo i zdecydowanie odskakując na kilka oczek i dowiozły tę przewagę do końca seta. Druga partia tylko w pierwszej jej fazie była wyrównana, potem ponownie krzanowiczanki narzuciły swój styl gry i wygrały do 15.
Set trzeci był najbardziej zacięty i wyrównany. Dziewczęta z Wodzisławia zaczęły grać ostrą i dokładną zagrywką odrzucając gospodynie od siatki i w końcówce przechyliły szalę zwycięstwa na swoja stronę wygrywając do 23. Czwarta partia to walka łeb w łeb do stanu 16 : 16. Następnie kilka prostych błędów popełniły wodzisławianki, co skrzętnie jak "rutynowana" drużyna wykorzystały krzanowiczanki i było po meczu. Lecz przegrany set oddalał krzanowicki UKS od mistrzostwa III ligi, ponieważ Katowice zdecydowanie ograły Lubliniec.

GS UKS Krzanowice - MKS Wodzisław Śląski 3:1 (18,15,-23,19)

Skład: Magdalena Kuziak (6 pkt.), Barbara Otlik (13), Weronika Sławik (5), Julia Siedlok (9), Klaudia Nagler (10), Magdalena Sławik (9), Karolina Daniszewska - libero oraz Justyna Hońca (4), Magdalena Bahryj (1), Sybilla Majnusz.

To czy Krzanowice zwyciężą w III lidze nie zależało już tylko od dziewcząt z Krzanowic, lecz od wyniku pierwszego meczu trzeciego dnia turnieju pomiędzy Katowicami a Wodzisławiem. Dziewczęta z Wodzisławia sprawiły ogromną niespodziankę i urwały dwa sety faworyzowanym studentkom z Katowic, w ten sposób otworzyła się olbrzymia szansa dla krzanowiczanek. Aby wygrać rozgrywki III ligi musiały pokonać Victorię Lubliniec 3:0.

Trenerzy z Krzanowic obawiali się, czy tak młoda drużyna jaką jest UKS Krzanowice wytrzyma psychicznie takie obciążenie.Ale to jak krzanowiczanki zagrały od początku meczu przeszło najśmielsze oczekiwania, w pewnym momencie prowadziły 16 : 4. Tak wysoka przewaga uśpiła gospodynie, ponieważ po kilku minutach był już 18:15. Drużyna z Lublińca z piłki na piłkę grała lepiej, lecz to nie wystarczyło, żeby wygrać pierwszą partię.

Drugą partię rozpędzona drużyna gości deklasuje krzanowiczanki od początku 8:1, 10:3, 15:8. Ale jakież wielkie serce do walki miały krzanowiczanki, które nie załamały się i konsekwentnie odrabiały straty, walczyły mimo, że szło im jak po grudzie i doprowadziły do stanu 23:23. Jaką odpornością psychiczną dysponują młodziutkie krzanowiczanki nie wie nawet trener, ponieważ w tak dramatycznej sytuacji doprowadziły do wyrównania a następnie wygrały seta na przewagi.
Wydawało się, że jest już po meczu, że po tak przegranej końcówce dziewczęta z Lublińca nie podejmą walki. Nic z tych rzeczy zacięta walka trwała do końca. Kibice krzanowickiej drużyny już załamywali ręce, gdy na tablicy pojawił się wynik 21:18 dla gości. I znów mocna psychika (chyba) i trzeba przyznać trochę szczęścia zadecydowało, że krzanowickie dziewczyny doprowadziły do dramatycznej i co najważniejsze zwycięskiej końcówki. O MISTRZOSTWIE III LIGI KOBIET zadecydowało 6 małych punktów, których więcej zdobyły krzanowiczanki.

Na zakończenie turnieju w-ce prezes ŚZPS Pan Wojciech Maroszek wręczył najlepszym drużynom puchary, dyplomy oraz wyróżnienia indywidualne: