Sport30 września 202321:56

Wyrównane spotkanie przy Tuwima. Ocice górą [FOTO]

Wyrównane spotkanie przy Tuwima. Ocice górą [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

Trzy punkty i pięć miejsc w tabeli. Taka była przewaga Górek Śląskich nad zespołem z Ocic. Gracze z Gminy Nędza mogli pochwalić się dorobkiem dwunastu oczek, natomiast raciborzanie dziewięcioma punktami. Zapowiadało się więc ciekawe spotkanie.

Sobotni pojedynek lepiej rozpoczęli goście, którzy od pierwszej minuty napierali na bramkę Ocic. Stworzone przez Górki sytuacje nie były złe, ale brakowało im przysłowiowej kropki nad i, czyli umieszczenia piłki w siatce rywala. Ocice, które niczym prawdziwa lokomotywa rozpędzały się powoli, miały o wiele lepiej ustawione celowniki. Ich pierwsza akcja w polu karnym rywala zakończyła się strzałem Jakuba Gawędy, i wyjściem na prowadzenie. Była to jednak dopiero 10 minuta spotkania, więc jego losy mogły jeszcze potoczyć się różnie.

Ocice, które po słabym początku rundy potrzebowały punktów niczym tlenu, nie spoczęły na laurach. Ich kolejne trafienie przyszło dość szybko, bo już w 15 minucie. Szybka akcja lewą flanką została zakończona dograniem na środek pola karnego do Piotra Świętego, który zakończył akcje w najlepszy możliwy sposób, zdobywając drugiego gola.

Z gości, którzy w początkowym okresie spotkania mieli zdecydowanie inicjatywę, po drugim straconym golu zeszło powietrze. Ocice również nie forsowały tempa, w końcu prowadziły 2:0. Przez taki obrót spraw, kolejne minuty meczu przebiegały na walce w środkowej strefie boiska. Wskazanie zespołu, który miałby optyczną przewagę, było dość trudne. Sytuacja taka trwała praktycznie do samego końca pierwszej połowy. Dopiero w końcówce meczu zespół Tomasza Sobeczko stworzył sytuację, którą mogła zakończyć się zdobyciem gola kontaktowego. Piłka jednak nie znalazła się w siatce. Swą okazję do podwyższenia wyniku miały także Ocice, ale przytomna gra defensywy gości zapobiegła stracie gola numer trzy.

Początek drugiej odsłony spotkania był bardzo podobny do początkowych minut pierwszej połowy. Górki ruszyły do ataku, praktycznie spychając gospodarzy do defensywy. Opłaciło się. W 51 minucie meczu przeprowadziły akcję, którą strzałem przewrotką zakończył Błażej Rusok zdobywając gola kontaktowego. Gracze Ocic protestowali, zgłaszając pozycję spaloną gracza gości, jednak ich utyskiwanie na niewiele się zdało. Sędzia wskazał na środek boiska.

60 minuta spotkania. Jeden z graczy Górek Śląskich zdecydował się na strzał z około 20 metrów. Kibice i zawodnicy gości oczyma wyobraźni widzieli już piłkę w siatce. Rzeczywistość okazała się jednak nieco mniej optymistyczna. Futbolówka trafiła w poprzeczkę, po czym wróciła na plac gry. Słowa, jakimi podsumował tę akcję gracz Górek, oddający strzał, nie nadają się niestety do zacytowania.

Ostatni kwadrans spotkania to usilne próby wyrównania przez zespół Górek Śląskich. Gracze z Gminy Nędza robili co w ich mocy, by wywalczyć dogodną pozycję do oddania strzału. Uciekali się nawet do teatralnych upadków i symulowania fauli. Arbiter nie dawał się jednak nabierać na popisy przyjezdnych. Swe okazje próbowali stworzyć także miejscowi, ale i oni nie mieli szczęścia do wypracowania dogodnej okazji bramkowej.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się wygraną zespołu z dzielnicy Raciborza 2:1. W ten sposób ekipa prowadzona przez Romana Kowalczyka zrównała się punktami z zespołem Tomasza Sobeczko. Obecnie Ocice zajmują siódmą lokatę. Raciborski zespół zrównał się punktami ze swym sobotnim rywalem, ale wyprzedza go, dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu.

LKS Ocice – LKS Górki Śląskie 2:1 (2:0)

1:0 Jakub Gawęda 10’
2:0 Piotr Święty 15’
2:1 Błażej Rusok 51’

LKS Ocice: Denis Mikołajec – Szymon Szramowski, Jakub Wierzgoń, Martin Bartha, Roman Kowalczyk, Nataniel Hiltawski, Adam Urbiński, Damian Tatarczyk (55. Łukasz Sładkowski), Jakub Gawęda (46. Daniel Skupnik), Damian Niżnik, Piotr Święty (kpt.)
Rezerwa: Marek Grela
Trener: Roman Kowalczyk
Kierownik drużyny: Artur Tatarczyk

LKS Górki Śląskie: Bartosz Rezner – Michał Rusok, Knura Adam (46. Grzegorz Stachowiak), Tomasz Sobeczko, Adrian Kuś (65. Grzegorz Czogała), Łukasz Czerny (78. Paweł Hildebrand), Krzysztof Rek (kpt.), Łukasz Kuczera, Jakub Pytel (60. Mateusz Bęben), Piotr Badura (46. Krzysztof Tomański), Błażej Rusok
Rezerwa: Łukasz Machnik, Tomasz Badura
Trener: Tomasz Sobeczko
Kierownik drużyny: Łukasz Machnik

Spotkanie sędziowali: Jakub Bencal (sędzia główny), Marcin Zientek, Zdzisław Matysiak (asystenci)