Sport5 lutego 202318:52

Koszykówka. Kolejna domowa wygrana RKK AZS Racibórz [FOTO]

Koszykówka. Kolejna domowa wygrana RKK AZS Racibórz [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

Niedzielne popołudnie w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji przebiegało pod znakiem żeńskiej koszykówki. Naprzeciw siebie stanęły ekipy z Raciborza i Głuchołaz. Było to spotkanie rozgrywane w ramach VII kolejki finału A II ligi kobiet.

W tabeli tej fazy rozgrywek zdecydowanie lepiej prezentowała się sytuacja zespołu Marcina Parzonki, który na swym koncie miał jedenaście oczek i plasował się na drugim miejscu, tuż za ekipą AZS UŚ Katowice. Zespół Głuchołaz, który w rundzie zasadniczej zajął pierwszą lokatę w grupie, w drugiej części rozgrywek nie radzi sobie już tak dobrze. Miał na swym koncie sześć oczek, ale też i dwa spotkania rozegrane mniej od koszykarek RKK AZS Racibórz.

Lepiej zaczęły gospodynie, które trafiły do kosza rywalek jako pierwsze. Te jednak szybko odpowiedziały jednym trafieniem po rzucie osobistym, a chwilę później wyszły na prowadzenie. RKK nie pozostało jednak dłużne, trafiając za trzy punkty, co ponownie dało prowadzenie zespołowi Marcina Parzonki. Kolejne upływające minuty nie skąpiły emocji. Tych było sporo zarówno po stronie gospodyń, jak i przyjezdnych. Ostatecznie pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 14:14.

Początek drugiej kwarty to dość długa walka w środku pola, udane przejęcia piłki, ale brak trafień z obu stron. Na pierwsze punkty trzeba było poczekać niemalże dwie minuty, a powędrowały one na konto zespołu z Raciborza. W kolejnych akcjach zespół Marcina Parzonki dokładał kolejne oczka, wychodząc na prowadzenie 20:14. Głuchołazy nie pozostawały jednak obojętne i próbowały swego szczęścia, ruszając w pogoń za uciekającymi koszykarkami RKK AZS Racibórz. Pogoń na tyle skuteczną, że nie tylko dogoniły raciborzanki, ale i je przegoniły. Druga kwarta powędrowała na konto Chrobrego, co oznaczało, że na przerwę oba zespoły schodziły przy stanie 27:28.

Trzecia odsłona niedzielnego pojedynku nie rozpoczęła się dobrze dla raciborzanek. Jako pierwsze do kosza przeciwnika trafiły przyjezdne. Na szczęście koszykarki RKK szybko odpowiedziały trafieniem za trzy punkty, doprowadzając do wyniku 30:30. Chwilę później koszykarki Chrobrego wywalczyły dwa rzuty osobiste, które skrzętnie wykorzystały, znów odskakując rywalkom na dwa punkty. Taka wymiana ciosów trwała przez całą trzecią kwartę. Lepszym zespołem w ich zadawaniu był w tej odsłonie klub z Raciborza, który wygrał 24:13, obejmując tym samym prowadzenie w całym spotkaniu 51:41.

Przed zespołem Chrobrego było więc ostatnie dziesięć minut nadziei na przechylenie szali zwycięstwa na swą stronę. Nadzieje te gasły jednak z każdym udanym blokiem, przejęciem lub trafieniem zespołu z Raciborza. Choć czwarta odsłona niedzielnego spotkania była dość wyrównana i zakończyła się rezultatem 18:15, to całe spotkanie ułożyło się lepiej dla RKK, które zwyciężyło 69:56. Dzięki wygranej zespół Marcina Parzonki zapisał na swym koncie kolejne dwa punkty, tym samym zrównując się dorobkiem punktowym z ekipą AZS UŚ Katowice.

RKK AZS Racibórz – MUKS Chrobry Głuchołazy 69:56 (14:14; 13:14; 24:13; 18:15)

Punkty dla RKK AZS Racibórz: Z. Stęc 17, J. Sobota 15, A. Lewoń-Szczansny 12, J. Ogrodowska 11, K. Chuda 6, W. Sobczyk 3, J. Karwot 3, A. Botorek 2, Z. Niżborska 0, J. Wyrostek -, K. Łysek -, Z. Nikodym -.