Siatkarki Krzanowic ze zwycięstwem w Pszczynie

W sobotę, 14 stycznia, zespół GS UKS Krzanowice mierzył się w wyjazdowym pojedynku z drużyną Centrum POSiR Pszczyna. Po dość wyrównanym pojedynku krzanowiczanki wróciły do domu z tarczą i kompletem punktów.
Spotkanie należało do wyrównanych. Już pierwszy set, gdzie gra toczyła się na zasadzie punkt za punkt pokazał, że oba zespoły nie miały zamiaru poddać się bez walki. Ostatecznie jednak lepsze w decydujących momentach były zawodniczki Krzanowic, które wygrały pierwszą partię 23:25.
W drugim secie o wiele lepiej poszło zespołowi przyjezdnych. Krzanowiczanki szybko wypracowały przewagę, którą systematycznie powiększały. Determinacja i mała ilość błędów własnych pozwoliły na wygranie drugiej odsłony sobotniego pojedynku w stosunku 17:25, co dało prowadzenie w całym spotkaniu 0:2.
Kolejna partia pokazała jednak, że koncentracja jest ważnym, jeśli nie najważniejszym elementem w siatkówce. Po dwóch w miarę pewnie wygranych setach w zespole Krzanowic nastąpiło swego rodzaju rozprężenie, co poskutkowało nieco gorszą grą. Przeciwnik wykorzystał to w całej rozciągłości i tym razem z wygranego seta w stosunku 25:17 mogły cieszyć się siatkarki Pszczyny. W ten sposób zespół UKS Centrum zmniejszył rozmiar porażki na 1:2.
Czwarty, a jak się później okazało, ostatni set znów był bardzo wyrównany. Tym razem ekipa Krzanowic nie pozwoliła sobie na dekoncentrację. Grała dobrze, a co najważniejsze punktowała. Punkty zdobywały także zawodniczki z Pszczyny, lecz w decydujących momentach więcej zimnej krwi zachowały przyjezdne, dzięki czemu wygrały czwartą partię 22:25, a całe spotkanie 1:3.
UKS Centrum POSiR Pszczyna - GS UKS Krzanowice 1:3 (23:25; 17:25; 25:17; 22:25)
Aktualna tabela I ligi śląskiej siatkówki kobiet – TUTAJ.
![Obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja w Raciborzu [FOTO i WIDEO] Obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja w Raciborzu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1777806542zrzut-ekranu-2026-05-3-o-13-08-27-.png)
![18. Bieg bez Granic w Raciborzu. Impreza jest cieniem dawnej świetności [FOTO i WIDEO] 18. Bieg bez Granic w Raciborzu. Impreza jest cieniem dawnej świetności [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1777816975dsc-2645-.jpg)


![Majówka z AquaBrax i Gminą Nędza – drugi dzień pełen atrakcji [FOTO] Majówka z AquaBrax i Gminą Nędza – drugi dzień pełen atrakcji [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1777796624dji-0039-.jpg)


![Piknik z okazji Dnia Strażaka w Nędzy [FOTO] Piknik z okazji Dnia Strażaka w Nędzy [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1777840162photo-21-z-39-.jpg)








![Bieg bez granic na stadionie OSiR. Sportowe święto 3 maja w Raciborzu [FOTO] Bieg bez granic na stadionie OSiR. Sportowe święto 3 maja w Raciborzu [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1777836886dsc-4431-.jpg)
![One Man Show przy Łąkowej. Michał Grzesik rozstrzygnął mecz w pojedynkę [FOTO] One Man Show przy Łąkowej. Michał Grzesik rozstrzygnął mecz w pojedynkę [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1777763275gre06194-.jpg)

![II Festiwal Średniowieczny na Zamku Piastowskim w Raciborzu - noc ognia, biesiada i koncerty [9, 10 MAJA] II Festiwal Średniowieczny na Zamku Piastowskim w Raciborzu - noc ognia, biesiada i koncerty [9, 10 MAJA] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1777878373zrzut-ekranu-2026-05-4-o-09-05-51-.png)






























Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany