Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności18 września 202209:49

Strażacy ratowali kobietę z bagna

Strażacy ratowali kobietę z bagna - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Do zdarzenia doszło wczoraj, 17 września, przed godziną 14.30 w lesie w Rudach gm. Kuźnia Raciborska, w rejonie ul. Szybki.

O zdarzeniu informuje rudzka OSP. Jak się dowiadujemy, dwie panie wybrały się na spacer po lesie, nie wiedząc, że w tym rejonie znajduje się bagno. Obydwie utknęły w grzęzawisko, przy czym jednak zdołała się wydostać i powiadomić strażaków.

Ci - po zgłoszeniu o 14.32 - wysłali na miejsce zastępy zawodowe z Raciborza, Rybnika oraz miejscowym ochotników. Była też policja oraz zespół ratownictwa medycznego.

Na miejscu okazało się, że poszkodowana 54-latka znajduje się w bagnie po pas. Była przytomna, ale z objawami wczesnej hipotermii. Z drabin i ściętych gałęzi wykonano pomost, dzięki któremu udało się wydostać kobietę i udzielić jej pierwszej pomocy.

Autor: red., fot. poglądowe/pixabay 5892437, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności16 września 202518:31

Racibórz w strategii Polski do 2035 r. – Woś apeluje o mocniejsze wsparcie dla miasta

Racibórz w strategii Polski do 2035 r. – Woś apeluje o mocniejsze wsparcie dla miasta - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
6
Racibórz:

Poseł i raciborzanin Michał Woś (PiS) zwraca uwagę na projekt średniookresowej strategii rozwoju kraju – „Strategię Rozwoju Polski do 2035 r.” – przekazany niedawno do konsultacji publicznych. Jego zdaniem zapisy dotyczące Raciborza są zbyt lakoniczne, a miasto potrzebuje silniejszego wsparcia w zakresie funkcji gospodarczych i rozwojowych.

red.
Reklama
Reklama
Reklama
Sport17 września 202520:48

Unia Racibórz nie obroni trofeum. Rezerwy z Turzy Śląskiej okazały się lepsze [FOTO]

Unia Racibórz nie obroni trofeum. Rezerwy z Turzy Śląskiej okazały się lepsze [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
1
Racibórz:

Na stadionie przy ul. Srebrnej 12 w Raciborzu rozegrano dziś, 17 września mecz 1/4 finału Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Racibórz. Spotkanie miało niecodzienny charakter, ponieważ naprzeciw siebie stanęły dwie drużyny noszące tę samą nazwę – Unia Racibórz oraz rezerwy Unii Turza Śląska.

red., fot. Jan Ptak
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 12.09.2025
11 września 202521:00

Nasz Racibórz 12.09.2025

Nasz Racibórz 05.09.2025
5 września 202507:46

Nasz Racibórz 05.09.2025

Nasz Racibórz 29.08.2025
28 sierpnia 202523:30

Nasz Racibórz 29.08.2025

Nasz Racibórz 22.08.2025
21 sierpnia 202521:10

Nasz Racibórz 22.08.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.