Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności31 sierpnia 202209:27

Raport 998. Uszkodzony gazociąg w Rudyszwałdzie. Wyciek w Krzanowicach

Reklama
Powiat:

Wtorkowa służba była dla strażaków z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP w miarę spokojna. Odnotowano cztery interwencje. Działania prowadzono w Rzuchowie, Rudyszwałdzie, Górkach Ślaskich i Raciborzu. Z kolei dziś rano prowadzono działania związane z wyciekiem substancji ropopochodnej w Krzanowicach.

O godzinie 14.58 do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie mówiące o zdarzeniu drogowym w Rzuchowie przy ulicy Rybnickiej. BMW wypadło z drogi i wpadło do przydrożnego rowu. Pojazdem podróżowały dwie osoby: 71-letni mężczyzna oraz 86-letnia kobieta. Na miejsce skierowano dwa zastępy PSP z Raciborza, dwa z powiatu wodzisławskiego oraz dwa zastępy OSP. Po dojeździe na miejsce okazało się, że kierujący pojazdem 71-latek opuścił samochód o własnych siłach. W środku pozostała 86-letnia pasażerka. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora, upewnieniu się o braku wycieków, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym, wydobyciu kobiety z pojazdu oraz kierowaniu ruchem drogowym. Po przyjeździe zespołu ratownictwa medycznego poszkodowana kobieta została przekazana pod opiekę załogi karetki pogotowia. Straty materialne oszacowano na kwotę 20 000 złotych.

- Ze wstępnych ustaleń Wydziału Ruchu Drogowego wynika, że kierujący BMW 71-latek, na prostym odcinku drogi zjechał na pobocze. To spowodowało utratę kontroli nad pojazdem i wypadnięcie z jezdni do przydrożnego rowu. Podróżująca z nim kobieta ze złamaniem podudzia została przewieziona do szpitala. Kierowca był trzeźwy. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako wypadek. Sprawa trafi do sądu – przekazał nadkom. Mirosław Szymański z KPP w Raciborzu.

Kolejne zdarzenie odnotowane zostało praktycznie w tym samym czasie, bo o godzinie 15.00. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o gnieździe owadów błonkoskrzydłych w Górkach Śląskich. Na miejsce skierowano jeden zastęp OSP, który usunął nieproszonych gości. Do podobnej interwencji doszło także w Raciborzu przy ulicy Ocickiej o godzinie 18.11. W tym przypadku gniazdo owadów usuwano z budynku szkoły.

O godzinie 15.10 do komendy przy Reymonta wpłynęła informacja o uszkodzonym gazociągu w Rudyszwałdzie przy ulicy Rakowiec. Na miejsce skierowano dwa zastępy z PSP Racibórz, dwa zastępy z powiatu wodzisławskiego oraz dwa zastępy OSP. Po dojeździe na miejsce okazało się, że uszkodzeniu uległa rura doprowadzająca gaz do budynku jednorodzinnego. Dzięki temu, że wykonana była z metalu, wyciek udało się szybko zatamować. Usunięciem awarii zajęło się wezwane na miejsce pogotowie gazowe.

Z kolei dziś, 31 sierpnia, o godzinie 8.11 jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP udały się do Krzanowic na Rynek. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o wycieku substancji ropopochodnej z autokaru. Strażackie działania polegały na sorpcji substancji oraz doczyszczeniu jezdni.

Autor: red., fot. Krzysztof Bilicz, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności2 lutego 202315:32

Domowa tężnia i hybrydowe magazynowanie energii. Przegląd projektów w raciborskiej ANS

Domowa tężnia i hybrydowe magazynowanie energii. Przegląd projektów w raciborskiej ANS - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Już siódmy razy studenci IV roku kierunku automatyka i robotyka Instytutu Techniki Akademii Nauk Stosowanych w Raciborzu (wcześniej PWSZ) prezentują publicznie swoje projekty inżynierskie. W tym roku dołączyli do nich studenci kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji.

(waw)
Sport3 lutego 202314:10

Marcel Wramba nowym piłkarzem Wisły Płock

Marcel Wramba nowym piłkarzem Wisły Płock - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. wisla-plock.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności2 lutego 202310:47

Program TERMO: są pieniądze na remonty i modernizację budynków wspólnot

Program TERMO: są pieniądze na remonty i modernizację budynków wspólnot - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Źródło informacji: PAP MediaRoom, fot. Robert Ambroziewicz
Aktualności3 lutego 202311:06

Co? Gdzie? Kiedy? Nawigator weekendowy

Co? Gdzie? Kiedy? Nawigator weekendowy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. adria-art.pl
Reklama
Sport1 lutego 202321:37

Tenisowa rywalizacja o puchar wójta Gminy Nędza

Tenisowa rywalizacja o puchar wójta Gminy Nędza - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. (greh), fot. pixabay.com/EBTConsultancy
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 27.01.2023
30 stycznia 202318:51

Nasz Racibórz 27.01.2023

Nasz Racibórz 20.01.2023
23 stycznia 202309:54

Nasz Racibórz 20.01.2023

Nasz Racibórz 13.01.2023
18 stycznia 202322:57

Nasz Racibórz 13.01.2023

Nasz Racibórz 06.01.2023
8 stycznia 202316:08

Nasz Racibórz 06.01.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.