Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności16 maja 202209:34

Raport 998. Pożary, owady, plamy na jezdni. Weekend raciborskich strażaków

Raport 998. Pożary, owady, plamy na jezdni. Weekend raciborskich strażaków - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

Czternaście interwencji odnotowali strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP w trakcie minionego weekendu. Działania prowadzono praktycznie w całym powiecie. Sprawdź szczegóły.

Piątek, 13 maja 2022

Pierwsze zdarzenie w piątek odnotowano o godzinie 14.22 w Rudzie na ulicy Rudzkiej. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o pożarze trawy na nieużytkach. Do akcji skierowano jeden zastęp PSP oraz trzy zastępy OSP. Strażackie działania polegały na ugaszeniu pożaru, który objął około 10 arów trawy. Prawdopodobną przyczyną pojawienia się ognia było podpalenie.

O godzinie 17.08 do komendy przy Reymonta wpłynęło zawiadomienie o roju owadów, które znajdowały się na ogrodzeniu posesji przy ulicy Głównej. Na miejsce zdarzenia zadysponowano jeden zastęp OSP. Działania strażaków polegały na zebraniu pszczół i przekazaniu ich w bezpieczne miejsce.

Kolejne zdarzenie miało miejsce o godzinie 18.41 w Raciborzu na ulicy Rybnickiej. Jeden zastęp PSP zadysponowano do usunięcia plamy substancji ropopochodnej z jezdni. Plama miała długość około 20 metrów oraz szerokość 1 metra.

Ostatnie piątkowe zdarzenie odnotowano o godzinie 21.31 w Pietrowicach Wielkich przy ulicy Fabrycznej. Ze zgłoszenia wynikało, że w pustostanie rozpalone jest ognisko. Na miejsce skierowano jeden zastęp PSP oraz trzy zastępy OSP. Po dojeździe służb na miejsce zgłoszenie zostało potwierdzone. Paliły się pozostawione w budynku śmieci. Strażackie działania polegały na ugaszeniu ognia. Prawdopodobną przyczyną jego pojawienia się było podpalenie.

Sobota, 14 maja 2022

O godzinie 8.59 jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP pognały na ulicę Cegielską w Rudach, skąd napłynęło zgłoszenie o uszkodzeniu instalacji wodnej w budynku. Zalewana była piwnica. Po dojeździe służb na miejsce ich działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Niestety, z powodu zbyt małej ilości wody w piwnicy niemożliwe okazało się jej wypompowanie.

Kolejne zdarzenie odnotowano o godzinie 11.35 w Kuźni Raciborskiej na ulicy Matejki. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o uszkodzeniu słupa energetycznego przez koparkę. Na miejsce skierowano jeden zastęp z Reymonta oraz jeden zastęp miejscowych ochotników. Strażackie działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i wyznaczeniu strefy bezpiecznej. Miejsce akcji przekazano następnie pogotowiu energetycznemu. Straty materialne oszacowano na kwotę 4 000 złotych.

O godzinie 14.40 jeden zastęp PSP został zadysponowany na ulicę Wyspiańskiego w Raciborzu, skąd napłynęło zgłoszenie o roju pszczół na drzewie. Owady znajdowały się na wysokości 3,5 metra nad ziemią. Strażackie działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz zabezpieczeniu owadów i przekazaniu w bezpieczne miejsce.

Do podobnego zdarzenia doszło o godzinie 15.20 na ulicy Sportowej w Ligocie Książęcej. Tam w budynku gospodarczy zagnieździły się osy. Strażackie działania po dojeździe na miejsce polegały na usunięciu gniazda owadów.

Kolejne zdarzenie miało miejsce o godzinie 17.20 na ulicy Drzewieckiego w Raciborzu. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie, z którego wynikało, że na ciąg pieszo-rowerowy przewróciło się drzewo. Na miejsce zadysponowano jeden zastęp PSP, którego działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz usunięciu drzewa.

Niedziela, 15 maja 2022

Pierwsze niedzielne zdarzenie odnotowane zostało o godzinie 8.37 przy ulicy Chełmońskiego w Raciborzu. Do komendy przy Reymonta wpłynęło zgłoszenie o pożarze śmietnika. Na miejsce skierowano jeden zastęp PSP, którego działania skupiły się na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ugaszeniu ognia. Na szczęście obyło się bez strat materialnych.

O godzinie 17.25 do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie mówiące o powalonym drzewie na pas jezdni przy ulicy Kozielskiej w Rudach. Na miejsce skierowano jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP. Strażackie działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz usunięciu przeszkody z jezdni.

Ostatnie niedzielne zdarzenie odnotowano o godzinie 23.21 w Szonowicach w ciągu DK 45. Do komendy przy Reymonta wpłynęło zgłoszenie mówiące o plamie substancji ropopochodnej na jezdni. Na miejsce skierowano jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP. Plama miała około 40 metrów długości. Do jej powstania doszło w wyniku uszkodzenia miski olejowej w jednym z przejeżdżających drogą pojazdów. Wartość strat materialnych, na które złożyła się uszkodzona miska olejowa, oszacowano na kwotę 1 000 złotych.

Poniedziałek, 16 maja 2022

Dziś rano, o godzinie 7.13 do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie mówiące o konieczności otwarcia mieszkania w jednym z budynków wielorodzinnych przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie w Raciborzu. Do akcji skierowano dwa zastępy PSP. W trakcie dojazdu służb na miejsce do komendy przy Reymonta wpłynęło kolejna informacja, tym razem mówiąca o tym, że lokator otworzył drzwi o własnych siłach i nie wymaga pomocy. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako alarm fałszywy w dobrej wierze.

Autor: red., fot. grupa Racibórz 112, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności27 czerwca 202216:37

Tragedia na stacji w Bohumínie. Opóźnienia w Polsce [FOTO]

Tragedia na stacji w Bohumínie. Opóźnienia w Polsce [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Zderzenie dwóch pociągów na stacji w czeskim Bohumínie, tuż przy granicy z Polską.

red., fot. dicr.cz
Reklama
Aktualności27 czerwca 202209:20

AMG Railing Sp. z o.o. zatrudni specjalistę ds. kadr i płac

AMG Railing Sp. z o.o. zatrudni specjalistę ds. kadr i płac - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W AMG Railing sp. z o.o. projektujemy i produkujemy światowej klasy balustrady całoszklane, szczebelkowe i poręcze.

 

materiał partnerski
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności28 czerwca 202216:24

Po Wosiówce Swobodówka? Radny Bolik pytał o północno-zachodnią obwodnicę Raciborza

Po Wosiówce Swobodówka? Radny Bolik pytał o północno-zachodnią obwodnicę Raciborza - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
11
Powiat:

Po tym jak Eko-Okna nie zgodziły się na finansowanie przebiegu północno-zachodniej obwodnicy Raciborza w przebiegu od Rudnika to Żerdzin, istnieje ryzyko, że rząd cofnie 72 mln dotacji na to przedsięwzięcie. Problem poruszył na sesji Rady Powiatu radny Szymon Bolik z PiS.

(waw)
Aktualności28 czerwca 202217:53

Komisja rewizyjna negatywnie o wykonaniu budżetu Raciborza. Może to otworzyć drogę do referendum

Komisja rewizyjna negatywnie o wykonaniu budżetu Raciborza. Może to otworzyć drogę do referendum - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
32
Powiat:

Komisja Rewizyjna Rady Miasta negatywnie zaopiniowała wykonanie budżetu Raciborza za 2021 rok oraz wniosła o nieudzielenie prezydentowi Dariuszowi Polowemu absolutorium. Jeśli większość radnych będzie ZA otworzy to drogę do referendum w sprawie odwołania prezydenta.

red.
Reklama
Reklama
Kultura i edukacja28 czerwca 202209:02

Raciborskie bulwary utoną w kubańskich rytmach

Raciborskie bulwary utoną w kubańskich rytmach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
RCK, fot. arch. portalu
Reklama
Aktualności27 czerwca 202216:25

Baciary wystąpią w AqauBraxie w Szymocicach

Baciary wystąpią w AqauBraxie w Szymocicach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Żyje się tylko raz - ten hit w ramach letniej Summer Party zabrzmi w ośrodku wypoczynkowym już 2 lipca.

red.
Aktualności28 czerwca 202214:58

Raciborska porodówka zaprasza na dzień otwarty

Raciborska porodówka zaprasza na dzień otwarty - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Zespół Oddziału Ginekologiczno – Położniczego Szpitala Rejonowego w Raciborzu wraz z Dyrekcją Szpitala i Starostwem Powiatowym przygotowują „Dzień Otwarty Raciborskiej Porodówki”. Impreza odbędzie się w sobotę 16.07.2022 r. w godzinach 10:00-18:00.

Szpital Rejonowy
Reklama
Reklama
Aktualności27 czerwca 202209:40

Raport 998. Czad przy Drzymały i Kościuszki

Raport 998. Czad przy Drzymały i Kościuszki - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Dwanaście interwencji odnotowali strażacy z PSP i okolicznych jednostek OSP w okresie od piątku do niedzieli. Wśród nich znalazły się działania związane z tlenkiem węgla, plamami oleju i zwierzęciem w opresji. Sprawdź szczegóły.

red.
Reklama
Aktualności27 czerwca 202216:54

Oprócz chęci do pływania, mamy pociąg do czytania!

Oprócz chęci do pływania, mamy pociąg do czytania! - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Nie tylko szanty i pływadła, ale także książki były bohaterami tegorocznego Festiwalu Górnej Odry w Raciborzu! Dlatego też raciborska biblioteka włączyła się w organizację tego niezwykłego wydarzenia.

Biblioteka Racibórz, fot. główne Jan Ptak
Reklama
Reklama
Aktualności27 czerwca 202214:21

Marzysz o wyjątkowej przygodzie? Ruszaj z nami do Gruzji na kameralną wyprawę życia!

Marzysz o wyjątkowej przygodzie? Ruszaj z nami do Gruzji na kameralną wyprawę życia!  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Myślisz o czymś wyjątkowym? Chcesz poczuć klimat surowego Kaukazu, poznać smak wybornych win z Kachetii, zwiedzić skalne miasta i zobaczyć półmrok starych monastyrów? Poznaj z nami Gruzję i Swanetię.

materiał partnerski
Reklama
Aktualności29 czerwca 202209:36

Samorządy w szoku. Dowiedziały się, ile ma kosztować prąd w 2023 r.

Samorządy w szoku. Dowiedziały się, ile ma kosztować prąd w 2023 r. - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
14
Polska:

Prezydenci, burmistrzowie i starostwie, którzy pod przewodnictwem Kędzierzyna-Koźla tworzą grupę zakupową, dowiedzieli się właśnie, ile ma kosztować energia elektryczna w 2023 r. W grupie jest też powiat raciborski.

red.
Aktualności27 czerwca 202212:04

Najdroższy aparat w historii fotografii. Z dziejami marki związany jest raciborzanin!

Najdroższy aparat w historii fotografii. Z dziejami marki związany jest raciborzanin! - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Zabytkowa Leica z legendarnej serii O Oskara Barnacka sprzedana za 15 mln dolarów! To najdroższy aparat w historii fotografii! Niewielu pamięta, że markę Leica współtworzył wybitny konstruktor obiektów Max Berek z Raciborza.

opr. waw, fot. Leitz Photographica Auction
Reklama
Reklama
Aktualności27 czerwca 202210:24

Dodatkowe miliony na Raciborską Alma Mater

Dodatkowe miliony na Raciborską Alma Mater - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
4
materiał nadesłany/Biuro Poselskie M. Wosia
Reklama
Aktualności28 czerwca 202211:56

Lipiec w Krainie Janosika!

Lipiec w Krainie Janosika! - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Klub Podróżnika ORINOKO zaprasza na letnią wycieczkę śladami Juraja Janosika na Słowacji. W programie m. in. słynne Janosikowe Diery w Terchovej, spływ Wagiem oraz urokliwa wieś Cičmany!

 

materał partnerski
Aktualności28 czerwca 202215:03

Przydomowa oczyszczalnia – rusza pilotażowy program WFOŚiGW w Katowicach

Przydomowa oczyszczalnia – rusza pilotażowy program WFOŚiGW w Katowicach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Od 1 lipca 2022 r. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach rozpocznie przyjmowanie wniosków w ramach Pilotażowego Programu „Przydomowa oczyszczalnia”. Jest on skierowany do właścicieli i współwłaścicieli nieruchomości na terenie województwa śląskiego. Dotacja wyniesie do 8 tys. zł, a na cały Program Fundusz przeznaczy 1 mln zł. Wnioski można składać do końca tego roku.

WFOŚiGW, fot. biologiczni.pl
Reklama

Partnerzy portalu

Fundusz Górnośląski
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PGL DOM Sp. z o.o.
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Sport28 czerwca 202219:43

Kolejny rajd rowerowy już w niedzielę

Kolejny rajd rowerowy już w niedzielę - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
OSiR Racibórz, fot. pexels.com/Mabel Amber
Aktualności29 czerwca 202208:47

Kalendarium imprez w Raciborzu [LIPIEC]

Kalendarium imprez w Raciborzu [LIPIEC] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. arch. portalu
Reklama
Aktualności27 czerwca 202216:30

Praca dla specjalisty ds. sprzedaży

Praca dla specjalisty ds. sprzedaży - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Firma Hermon z siedzibą w Raciborzu zatrudni: Specjalista ds. sprzedaży

materiał partnerski
Aktualności29 czerwca 202209:38

Raport 998. Mitsubishi spłonęło przy Miechowskiej

Raport 998. Mitsubishi spłonęło przy Miechowskiej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. arch. portalu
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 17.06.2022
22 czerwca 202219:38

Nasz Racibórz 17.06.2022

Nasz Racibórz 10.06.2022
22 czerwca 202219:37

Nasz Racibórz 10.06.2022

Nasz Racibórz 03.06.2022
7 czerwca 202219:58

Nasz Racibórz 03.06.2022

Nasz Racibórz 27.05.2022
1 czerwca 202219:57

Nasz Racibórz 27.05.2022

Zobacz wszystkie
© 2022 Studio Margomedia Sp. z o.o.