300 tys. ludzi może zostać bez opieki. Chirurdzy odchodzą

- Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Rybniku tonie w długach, ale problem jest o wiele większy. Lekarze odchodzą, a kolejne oddziały są zamykane. Pracownicy i samorządowcy ostrzegają, że jak tak dalej pójdzie, to nawet 300 tysięcy osób zostanie bez specjalistycznej opieki - informuje portal.abczdrowie.pl.
- Złożyliśmy wniosek do wojewody śląskiego o zawieszenie oddziału chirurgii ogólnej na dwa miesiące, czyli na czerwiec i lipiec. Oddział pracuje normalnie do końca maja - informuje Maciej Kołodziejczyk, rzecznik rybnickiego szpitala.
Chodzi o problemy kadrowe. Od czerwca z pracy odchodzi pięciu z siedmiu chirurgów.
- Cały czas prowadzimy rozmowy z tymi lekarzami i mamy nadzieję, że ostatecznie nie dojdzie do zawieszenia oddziału. Jeśli nie uda się jednak dojść do porozumienia, nie będziemy mieli wyjścia, bo zostaje nam tylko dwóch chirurgów. To za mało, żeby zapewnić pełną opiekę pacjentom - mówi Kołodziejczyk. Całość czytaj [TUTAJ]










![Pierwsza gala sportowa Unii Racibórz w RCK. Nagrody, podziękowania i wzruszające pożegnania [FOTO i WIDEO] Pierwsza gala sportowa Unii Racibórz w RCK. Nagrody, podziękowania i wzruszające pożegnania [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766091358gala-unia-.jpg)


















![Koncert kolędowy w Państwowej Szkole Muzycznej w Raciborzu [FOTO i WIDEO] Koncert kolędowy w Państwowej Szkole Muzycznej w Raciborzu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766094446dsc-6064-.jpg)





















Komentarze (0)
Dodaj komentarz