Henkel wycofuje się z działań biznesowych w Rosji

- W związku z wojną w Ukrainie i aktualnym rozwojem sytuacji firma Henkel podjęła decyzję o wycofaniu się z prowadzenia działalności biznesowej w Rosji. Obecnie przygotowywany jest proces wdrożenia tej decyzji - podał w komunikacie koncern mający swój zakład w Raciborzu.
- Henkel będzie ściśle współpracował ze swoimi zespołami w Rosji, aby zapewnić jego sprawną realizację. W tym czasie 2 500 pracowników naszej firmy w Rosji będzie kontynuować pracę i otrzymywać wynagrodzenie. Wpływ tej decyzji na wynik finansowy firmy jest w tej chwili trudny do oszacowania - dodano.
- Henkel potępia rosyjską wojnę przeciwko Ukrainie i przemoc wobec niewinnych cywilów. Naszym priorytetem pozostaje zrobienie wszystkiego, co możliwe, aby wesprzeć naszych kolegów na Ukrainie – powiedział Carsten Knobel, prezes Zarządu Henkla. - Wspieramy naszych pracowników oraz mieszkańców Ukrainy i krajów sąsiednich, przekazując darowizny finansowe, żywnościowe i produktowe. Wielu pracowników Henkla angażuje się w udzielanie rzeczowej pomocy na granicach lub oferując osobom z Ukrainy zakwaterowanie - dodał.













![Wybrano najlepszy raciborski biznesplan. Wygrali studenci ANS [FOTO i WIDEO] Wybrano najlepszy raciborski biznesplan. Wygrali studenci ANS [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765394259img-1624-.jpg)
![Wielki finał Bajkowego Zamku 2025 – żywa szopka, mikołajkowe fire show i przejażdżki bryczkami [PROGRAM] Wielki finał Bajkowego Zamku 2025 – żywa szopka, mikołajkowe fire show i przejażdżki bryczkami [PROGRAM] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765356281final-bajkowego-.png)



![Jarmark u św. Antoniczka przyciągnął tłumy [FOTO] Jarmark u św. Antoniczka przyciągnął tłumy [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765275567antoniczek-.jpg)
































Komentarze (0)
Dodaj komentarz