Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności14 lutego 202211:38

Randka z książką i kulturalne ferie z biblioteką

Randka z książką i kulturalne ferie z biblioteką - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

W rozpoczynającym się tygodniu raciborska biblioteka zaprasza na walentynkową „Randkę w ciemno z książką”, spotkanie poświęcone Arboretum oraz Noc z Grami Bez Prądu. Dla dzieci startują właśnie Kulturalne Ferie z Biblioteką.

Z okazji Walentynek, czyli święta miłości, w dniach 14 i 15 lutego biblioteka i jej filie zapraszają do udziału w zabawie „Randka w ciemno z Książką”. Wyjściowo zapakowane książki-niespodzianki, które zastąpią kwiatka lub dotrzymają towarzystwa w długi wieczór, czekają na czytelników w bibliotece przy ul. Kasprowicza 12, Filii nr 8 ul. Żorska 2, Filii nr 2 Ostróg ul. Bielska 12 oraz Filii nr 9 Brzezie ul. Myśliwca 9.

Po walentynkowe inspiracje mogą się też zgłosić dzieci. Eureka – Wypożyczalnia dla Dzieci i Młodzieży proponuje zestawy kreatywne do samodzielnego wykonania w domu „Pomysł na… Walentynkową kartkę”.

W bibliotece w Markowicach odbędą się warsztaty „Bukiet z suszonych kwiatów - obrazek”. Zajęcia dla młodzieży 14 lutego o godzinie 15.00 organizuje Filia Publiczno-Szkolna Nr 10 w Markowicach, ul. Jordana 6.

Z kolei we wtorek 15 lutego o godzinie 17.00 Klub Przyjaciół Biblioteki na Ostrogu zaprasza na spotkanie z Elżbietą Skrzymowską poświęcone historii i przyrodzie Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu. Spotkanie zatytułowane „Cztery pory roku w Arboretum” organizuje Filia nr 2 Ostróg, ul. Bielska 12.

Natomiast w nocy z piątku na sobotę w bibliotece na Kasprowicza odbędzie się Noc z Grami Bez Prądu. Całonocny maraton dla fanów planszówek, gier karcianych, LARP i RPG powraca do biblioteki po długiej przerwie. Start imprezy w piątek 18 lutego o godzinie 20.00. Na wydarzenie obowiązują zapisy. Są jeszcze wolne miejsca!

14 lutego rozpoczynają się też w bibliotece Kulturalne Ferie z Biblioteką. Zajęcia dla dzieci poświęcone kulturze i sztuce zaplanowano w okresie od 14 do 25 lutego w oddziałach i filiach raciborskiej biblioteki. Pełny grafik zajęć dostępny jest TUTAJ.

Kalendarz wszystkich wydarzeń raciborskiej biblioteki znaleźć można TUTAJ

Autor: MiPBP w Raciborzu, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 21.11.2025
21 listopada 202508:24

Nasz Racibórz 21.11.2025

Nasz Racibórz 14.11.2025
13 listopada 202519:27

Nasz Racibórz 14.11.2025

Nasz Racibórz 07.11.2025
7 listopada 202510:08

Nasz Racibórz 07.11.2025

Nasz Racibórz 31.10.2025
30 października 202519:05

Nasz Racibórz 31.10.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.