Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności9 lutego 202209:06

Raport 998. Zerwana blacha w Kuźni. Otwarcie mieszkania w Rudyszwałdzie

Raport 998. Zerwana blacha w Kuźni. Otwarcie mieszkania w Rudyszwałdzie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

Dwa zdarzenia odnotowali strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP w trakcie minionej doby. Działania prowadzono w Kuźni Raciborskiej oraz w Rudyszwałdzie. Sprawdź szczegóły.

Pierwsze z wtorkowych zdarzeń odnotowano o godzinie 11.01 przy ulicy Klasztornej w Kuźni Raciborskiej. Do komendy przy Reymonta wpłynęło zgłoszenie o naderwanej blasze na jednym z budynków. Do akcji zadysponowano dwa zastępy PSP, w tym autodrabinę oraz dwa zastępy miejscowych ochotników. Strażackie działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz usunięciu zagrożenia.

O godzinie 18.28 do Powiatowego Stanowiska Kierowania dotarła z kolei informacja o możliwej konieczności otwarcia mieszkania przy ulicy Osiedlowej w Rudyszwałdzie. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP. Po dojeździe pod adres wskazany w zgłoszeniu i przeprowadzeniu rozpoznania przystąpiono do działań, które polegały na siłowym otwarciu drzwi. W środku znaleziono dwie osoby. Były przytomne, ale bez logicznego kontaktu. Udzielono im kwalifikowanej pierwszej pomocy. Po dojeździe zespołu ratownictwa medycznego jedna z osób znajdujących się w budynku została zabrana do szpitala. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia był niski poziom cukru u osób poszkodowanych.

Autor: red., fot. FB/OSP Rudyszwałd, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności13 grudnia 202509:48

Jesteśmy z Kasprowicza. Jubileusz 80-lecia I Liceum Ogólnokształcącego w Raciborzu na bis! [FOTO i WIDEO]

Jesteśmy z Kasprowicza. Jubileusz 80-lecia I Liceum Ogólnokształcącego w Raciborzu na bis! [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Obchody 80-lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza w Raciborzu stały się okazją do spotkania kilku pokoleń absolwentów, nauczycieli i uczniów. Kulminacyjnym punktem jubileuszu była uroczysta gala, która podkreśliła znaczenie szkoły w historii miasta i regionu.

Mirosław Kościelniak
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności12 grudnia 202512:41

Pociąg Świątecznych Marzeń Kolei Śląskich zawitał do Raciborza

Pociąg Świątecznych Marzeń Kolei Śląskich zawitał do Raciborza - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Wydarzenie ma charakter integracyjny. Pociągiem przyjechali do Raciborza, by bawić się na dziedzińcu zamkowym wychowankowie placówek specjalnych z całego województwa. 

red.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 12.12.2025
11 grudnia 202519:49

Nasz Racibórz 12.12.2025

Nasz Racibórz 05.12.2025
8 grudnia 202511:20

Nasz Racibórz 05.12.2025

Nasz Racibórz 28.11.2025
27 listopada 202522:31

Nasz Racibórz 28.11.2025

Nasz Racibórz 21.11.2025
21 listopada 202508:24

Nasz Racibórz 21.11.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.