Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności24 grudnia 202111:10

Cztery wieże. Ruszaj w góry z PTTK Racibórz

Cztery wieże. Ruszaj w góry z PTTK Racibórz - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

PTTK proponuje miłośnikom gór wyprawę z cyklu "Poznajemy Sudety" - Cztery Wieże: Kłodzka Góra, Wielka Sowa, Orlica i Jagodna.

KŁODZKA GÓRA niem. Glatsenkoppe (757 m n.p.m.) - szczyt Gór Bardzkich, położony w ich południowo-wschodniej części. Znajduje się tu wieża widokowa o wysokości 34,5 m, a najwyższy taras widokowy został umieszczony na wysokości 30,5 m.

WIELKA SOWA niem. Hohe Eule (1015 m n.p.m.) - najwyższy szczyt Gór Sowich w Sudetach Środkowych. Znajduje się tu betonowa wieża widokowa wybudowana w roku 1906. Z racji położenia w środkowej części Sudetów jest wspaniałym punktem widokowym.

ORLICA niem. Hohe Menze, czes. Vrchmezí (1084 m n.p.m.) - najwyższy szczyt polskiej części Gór Orlickich i Sudetów Środkowych. Leży na europejskim dziale wodnym pomiędzy zlewiskami Morza Bałtyckiego i Morza Północnego. Wieża widokowa na Orlicy ma 25,5 metra wysokości, a widoki jakie się z niej rozpościerają obejmują całe Sudety Środkowe, Wschodnie z Masywem Śnieżnika, a także Rudawy Janowickie, czy Karkonosze.

JAGODNA niem. Heidel-Berg (985 m n.p.m.) - góra położona jest w środkowo-wschodniej części Gór Bystrzyckich, około 5 km na zachód od miejscowości Długopole-Zdrój. Jagodna jest najwyższą górą w Górach Bystrzyckich. W 2019 roku zbudowano na szczycie Jagodnej stalowo-drewnianą wieżę widokową o wysokości 23 metrów.

Wszystkie Szczyty należą do "Korony Gór Polski" oraz "Diademu Polskich Gór". TERMIN 22 – 23.01.2022 r.

1. Wyprawa odbędzie się bez względu na pogodę.
2. Wyprawa nie ma charakteru komercyjnego i jest realizowana na zasadach samorealizacji siłami wolontariatu członków PTTK zgodnie ze statutem PTTK.
3. Udział w imprezie traktujemy jako dorozumianą zgodę na publikację w fotorelacji. Jeżeli uczestnik nie wyraża na to zgody, to zobowiązany jest do dostarczenia takiej informacji na piśmie.
4. Uczestnicy wyprawy zobowiązani są do przestrzegania przyjętego planu wycieczek oraz ewentualnych jego modyfikacji wprowadzonych przez organizatora, a także realizowania założeń czasowych.
5. Dokonanie opłaty za wyjazd jest potwierdzeniem przyjęcia do wiadomości regulaminu oraz jego przestrzegania.
6. Organizator nie zapewnia opieki licencjonowanego przewodnika na wyprawie
7. Uczestnicy wyprawy są ubezpieczeni od następstw nieszczęśliwych wypadków.
8. Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną panującą w kraju każdy uczestnik wyprawy zobowiązany jest do posiadania i stosowania własnej maseczki ochronnej. Płyn do dezynfekcji rąk zapewnia organizator.

PROPONOWANY PROGRAM WYJAZDU:
22.01. SOBOTA
Naszą wyprawę rozpoczniemy na Przełęczy Kłodzkiej, skąd początkowo będziemy wędrować niebieskim szlakiem, dalej "odcinkiem bez szlaku" (droga leśna), a następnie żółtym szlakiem na szczyt Kłodzkiej Góry. Po osiągnięciu szczytu i wspólnych zdjęciach udamy się jeszcze na szczyt Szerokiej Góry należącej do "Diademu polskich Gór". Powrót do autokaru tą samą trasą. Długość trasy ok. 6 km. Suma podejść ok. 400 m.

Następnie przejedziemy autokarem na Przełęcz Sokolą, skąd wyruszymy czerwonym szlakiem przechodząc obok schronisk Orzeł i Sowa na szczyt Wielkiej Sowy. Po wspólnych zdjęciach powrót do autokaru tą samą trasą z około godzinną przerwą na obiad w jednym ze schronisk (we własnym zakresie).
Długość trasy ok. 5,5 km. Suma podejść ok.339 m.

Następnie przejedziemy do Hostelu Browar Jedlinka, gdzie się zakwaterujemy (pokoje czteroosobowe z łazienkami). Czas wolny do wykorzystania według indywidualnego uznania, możliwość zakupu posiłków i napojów we własnym zakresie.

23.01. NIEDZIELA
Po śniadaniu godz. 8.00 (szwedzki stół) i wykwaterowaniu około godziny 9.00 wyruszymy autokarem do Zieleńca, skąd wędrować będziemy zielonym szlakiem na szczyt Orlicy. Po wspólnych zdjęciach kontynuować będziemy naszą wędrówkę zielonym szlakiem, którym dojdziemy do autokaru. Długość trasy ok. 3,7 km. Suma podejść ok.168 m.

Z Zieleńca przejedziemy na przełęcz Spaloną, z której niebieskim szlakiem wędrować będziemy na szczyt Jagodnej. Po wspólnych zdjęciach zejdziemy tym samym szlakiem, po drodze wchodząc na szczyt Jagodnej Północnej, należący do "Diademu Polskich Gór". Na przełęczy Spalonej znajduje się schronisko Jagodna, gdzie planowana jest przerwa na obiad we własnym zakresie. Po posiłku wyruszymy w drogę powrotną do Raciborza. Długość trasy ok. 8,4 km. Suma podejść ok. 224 m.

PRZYPOMINAMY, IŻ JEST TO WYPRAWA GÓRSKA, WYMAGANY JEST STRÓJ I OBUWIE ODPOWIEDNIE DO PANUJĄCYCH WARUNKÓW ATMOSFERYCZNYCH. ZALECAMY ZAOPATRZYĆ SIĘ W KIJE TREKINGOWE ORAZ RACZKI LUB RAKI.

Zbiórka uczestników na dworcu PKS w Raciborzu o godzinie 5.30, wyjazd o godzinie 6.00, planowany powrót w godzinach wieczornych. Koszt wyprawy: członkowie PTTK z opłaconą składką za 2021 r., młodzież do 18 roku życia i studenci: 170 zł osoby niezrzeszone: 190 zł

W wypadku wprowadzenia nowych obostrzeń epidemiologicznych lub niewielkiej liczby osób chętnych do udziału w wycieczce, wyjazd zostanie odwołany a wpłacone kwoty zwrócone.
Cena zawiera: przejazd autokarem, informację krajoznawczo-turystyczną, nocleg oraz śniadanie (szwedzki stół w dniu 23.01) w Hostelu Browar Jedlinka (pokoje czteroosobowe z łazienkami). Cena nie zawiera ewentualnych obiadów 22-23.01 płatnych indywidualnie we własnym zakresie.

LICZBA MIEJSC OGRANICZONA - DECYDUJE KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ!

Zapisy wraz z wpłatą przyjmujemy w biurze PTTK w godzinach 10.00 – 16.00 do 13.01.2022 r. oraz na konto PTTK 33 1750 0012 0000 0000 3444 8477 w tytule wpisując Imię i Nazwisko uczestnika oraz dopisek CZTERY WIEŻE oraz dane kontaktowe – numer telefonu, datę urodzenia lub PESEL potrzebne do ubezpieczenia lub DO WYCZERPANIA MIEJSC. Biuro PTTK Oddział Racibórz ul. Chopina 16, 47 – 400 Racibórz tel. (032) 415 30 93 Informacji na temat wyprawy udzielają: Andrzej Kuśnierz tel. 608 442 739 Dariusz Herok tel. 508 494 737

Autor: red., fot. poglądowe/PTTK Racibórz, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności30 września 202211:23

Zbadano szczątki Łokietka. Król po matce miał raciborskie korzenie

Zbadano szczątki Łokietka. Król po matce miał raciborskie korzenie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
onet.pl, fot. Projekt badań nieinwazyjnych pochówku Władysława Łokietka
Reklama
Aktualności30 września 202210:10

Koncerty, spektakle, wystawy, zawody - październik w Raciborzu [KALENDARIUM]

Koncerty, spektakle, wystawy, zawody - październik w Raciborzu [KALENDARIUM] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

40-lecie Universe, Andrzej Sikorowski z córką, Wiatraki, ostrawscy filharmonicy, spektakl Goło i wesoło - to tylko niektóre atrakcje w październikowym kalendarium.

Grzegorz Wawoczny
Reklama
Reklama
Aktualności30 września 202211:39

Konkurs Wiedzy o Ruchu Drogowym - znamy najlepszych

Konkurs Wiedzy o Ruchu Drogowym - znamy najlepszych - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Biblioteka Racibórz
Aktualności1 października 202219:34

Raciborski Hubertus. Parada i gonitwa [FOTO i WIDEO]

Raciborski Hubertus. Parada i gonitwa [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Drugi z trzech Hubertusów w powiecie raciborskim odbył się dziś w Raciborzu. Organizatorem była Huzarska Dolina Ludwika Gorczycy.

Jan Ptak
Reklama
Aktualności30 września 202213:41

Drezno, Wiedeń, Brno, Nikiszowiec a może Gdańsk? – zobacz najpiękniejsze Jarmarki Świąteczne!

Drezno, Wiedeń, Brno, Nikiszowiec a może Gdańsk? – zobacz najpiękniejsze Jarmarki Świąteczne! - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Wiedeń to absolutna klasyka jarmarków bożonarodzeniowych. Nikiszowiec jest za to bliżej i chwali się ciekawymi atrakcjami kulturalnymi i kulinarnymi. Brno jest stolicą regionu morawskiego. Drezno czaruje pięknem architektury, smakiem Christstollen i… ma najlepsze grzańce! Gdańsk cieszy się najpiękniejszym z jarmarków w Polsce, a jego największym atutem jest położenie nad morzem. 

materiał partnerski
Aktualności30 września 202211:48

Czwartkowe spotkania w Muzeum coraz popularniejsze

Czwartkowe spotkania w Muzeum coraz popularniejsze - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
fot. Marek Krakowski/Muzeum w Raciborzu
Reklama
Reklama
Aktualności1 października 202208:16

Dzień Seniora: Promyk słońca w Domu św. Notburgi

Dzień Seniora: Promyk słońca w Domu św. Notburgi - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
materiał nadesłany
Sport30 września 202206:51

Weekendowy Niezbędnik Kibica

Weekendowy Niezbędnik Kibica - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh)
Reklama
Aktualności1 października 202215:46

Motorowe pożegnanie sezonu w Zabełkowie [FOTO i WIDEO]

Motorowe pożegnanie sezonu w Zabełkowie [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzyżanowice:

Ford T rocznik 1913 z muzeum Forda w Będzinie był dziś ozdobą zlotu pojazdów zabytkowych w Zabełkowie. Wydarzenie zakończyło sezon na pograniczu.

red.
Sport1 października 202214:43

W Chałupkach zagrają dla Mikołaja Kubali

W Chałupkach zagrają dla Mikołaja Kubali - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. (greh)
Reklama
Reklama
Aktualności1 października 202215:48

Memoriał szachowy im. Alfreda Chrobaka [FOTO i WIDEO]

Memoriał szachowy im. Alfreda Chrobaka [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Powiatowe Centrum Sportu gości dziś blisko stu szachistów – uczestników III Międzynarodowego Memoriału Szachowego im. Alfreda Chrobaka – OPEN.

red.
Reklama
Kultura i edukacja1 października 202221:31

XI Gala Skazy. Święto tańca w RCK [FOTO i WIDEO]

XI Gala Skazy. Święto tańca w RCK [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
fot./wideo K. Kubik, wideo M. Waw
Reklama
Reklama
Sport1 października 202221:32

Ruch rozbił rezerwy Krzanowic [FOTO]

Ruch rozbił rezerwy Krzanowic [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
fot.Katarzyna Kubik
Aktualności1 października 202220:07

Świętowano 10-lecie partnerstwa Powiatu Raciborskiego z Powiatem Elbe-Elster

Świętowano 10-lecie partnerstwa Powiatu Raciborskiego z Powiatem Elbe-Elster - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
1
Powiat:

Powiat (Landkreis) Elbe-Elster leży w niemieckim kraju związkowym Brandenburgia, a jego stolicą jest Herzberg (Elster). Od dekady rozwija się partnerstwo z Raciborszczyzną.

fot. SP
Reklama
Sport1 października 202215:47

Spartakiada dzieci i młodzieży niesłyszącej w Raciborzu [FOTO i WIDEO]

Spartakiada dzieci i młodzieży niesłyszącej w Raciborzu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Dwudniowe zawody w Raciborzu zorganizował Polski Związek Sportu Niesłyszących oraz Szkolny Klub Sportowy Głuchych.

red.
Sport1 października 202221:33

B klasa. Dwa oblicza beniaminka z Wojnowic [FOTO]

B klasa. Dwa oblicza beniaminka z Wojnowic [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
fot.Katarzyna Kubik
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PGL DOM Sp. z o.o.
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 23.09.2022
28 września 202218:48

Nasz Racibórz 23.09.2022

Nasz Racibórz 16.09.2022
16 września 202220:21

Nasz Racibórz 16.09.2022

Nasz Racibórz 09.09.2022
16 września 202220:20

Nasz Racibórz 09.09.2022

Nasz Racibórz 02.09.2022
7 września 202213:56

Nasz Racibórz 02.09.2022

Zobacz wszystkie
© 2022 Studio Margomedia Sp. z o.o.