Raciborski komendant oddał hołd poległym policjantom

Komendant Powiatowy Policji w Raciborzu insp. Łukasz Krebs uczcił pamięć poległych polskich policjantów - więźniów Ostaszkowa pomordowanych wiosną 1940 roku. Szef raciborskich mundurowych odwiedził także grób zmarłego w tym roku aspiranta sztabowego Henryka Rzerzacza. Kilka dni wcześniej oddał hołd na grobie aspiranta Michała Kędzierskiego, który został zamordowany na służbie z rąk bandyty.
Dzień Wszystkich Świętych jest okazją do uczczenia pamięci polskich policjantów - więźniów Ostaszkowa pomordowanych wiosną 1940 roku. Zgodnie z tradycją, Komendant Powiatowy Policji w Raciborzu inspektor Łukasz Krebs zapalił znicze przy pomniku upamiętniającym zamordowanych wiosną 1940 roku dwóch polskich policjantów z Brzezia nad Odrą – Wilhelma Rydygiela i Józefa Paka, którzy zginęli w Ostaszkowie.
Policjanci zapłacili największą cenę oddając swoje życie w walce o suwerenność i niepodległość Ojczyzny. Dodatkowo szef raciborskiej Policji zapalił znicz przy grobie zmarłego w tym roku aspiranta sztabowego Henryka Rzerzacza. Komendant Powiatowy Policji w Raciborzu tym małym lecz wymownym gestem uczcił pamięć bestialsko zamordowanych stróży prawa i zmarłego raciborskiego policjanta.
Natomiast na kilka dni przed dniem Wszystkich Świętych, zastępca szefa śląskich policjantów inspektor Dominik Łączyk wspólnie z szefem raciborskiej policji inspektorem Łukaszem Krebsem odwiedzili grób raciborskiego policjanta, który 4 maja tego roku wypełnił do końca słowa roty ślubowania. Komendanci w ciszy złożyli wiązankę kwiatów i zapalili znicz na grobie zabitego na służbie aspiranta Michała Kędzierskiego.









![Rodzice przeciwni łączeniu dwóch przedszkoli z SP 18 [LIST DO REDAKCJI] Rodzice przeciwni łączeniu dwóch przedszkoli z SP 18 [LIST DO REDAKCJI] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1752733214473090246-9220030134685296-7074520657951529944-n-.jpg)





![Lider z Mszany lepszy od Unii. Raciborzanie cieniem siebie [FOTO] Lider z Mszany lepszy od Unii. Raciborzanie cieniem siebie [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1763764178gre02039-.jpg)



![Tradycja ciągle żywa – obrzędowość doroczna okresu bożonarodzeniowego okolic Raciborza [FOTO] Tradycja ciągle żywa – obrzędowość doroczna okresu bożonarodzeniowego okolic Raciborza [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1763806974bez-nazwy-167-.jpg)


![Raciborska Gala Kultury i Wolontariatu [FOTO i WIDEO] Raciborska Gala Kultury i Wolontariatu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1763845867dsc-1019-.jpg)






![Jesienne Granie w Urban Labie [FOTO i WIDEO] Jesienne Granie w Urban Labie [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1763848759bez-nazwy-23-.jpg)


















Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany