Muzyczna sjesta zawitała do Raciborza

Marcin Kydryński - radiowiec, wędrowiec i fotograf dotarł dziś do Raciborza. Na scenie w RCK, w rozmowie z Kamilem Rubikiem, mówił o Afryce i Lizbonie, a potem zaprosił na koncert w rytmach rodem z Ameryki Południowej. Wystąpiła Marta Töpferová Latin Trio.
Wydarzenie, idealne na październikowe wieczorowe, łączące podróżniczą gawędę z klimatyczną muzyką, poprzedza raciborski festiwal podróżniczy Wiatraki. Marcina Kydryńskiego nie trzeba przedstawiać szerszej publiczności. Przypomnijmy, że przez ponad 30 lat współtworzył wizerunek radiowej Trójki, a jego audycja „Siesta” została wybrana jedną z najpopularniejszych w historii stacji. Od lipca 2020 roku prowadzi autorską audycję „Pora Siesty” w Radiu Nowy Świat. Od 1992 roku podróżuje po Afryce. Swoje reportaże publikował w „National Geographic”. Jest pierwszym autorem i fotografem, jakiemu centrala w Waszyngtonie wydała okładkowy materiał w lokalnej edycji. Od 2010 roku prowadzi ekspedycje fotograficzne i warsztaty, głównie w krajach afrykańskich. Autor licznych książek. 20 maja 2020 r. ukazała się jego najnowsza pozycja pt. „Dal”, efekt czteroletniej pracy nad zbiorem starych fotografii z afrykańskich kolonii.
Marta Töpferová Latin Trio koncertuje w składzie: Marta Töpferová (Czechy) – śpiew, wenezuelskie cuatro, perkusjonalia; Alejandro Soto Lacosta (Chile)- gitary, akordeon, piano, śpiew oraz Gabo Naas (Argentyna) – gitara, charango, klarnet, perkusja, śpiew. Na repertuar tria składają się różnobarwne rytmy i style, takie jak chilijska cueca, argentyńska chacarera, wenezuelskie joropo oraz wybór oryginalnych piosenek. Unikalny aksamitny głos Marty Töpferovej z własnym akompaniamentem na wenezuelskim cuatro i pekusjinaliach z porywającym akompaniamentem Alejandro Soto Lacoste i Gaby Naase to połączenie, które maluje przed słuchaczami fascynujący muzyczny pejzażu.


























![Ostróg zyskuje nowe oblicze. Baseny zewnętrzne przy H2Ostróg i kolejne inwestycje zmieniają dzielnicę [AKTUALNE FOTO] Ostróg zyskuje nowe oblicze. Baseny zewnętrzne przy H2Ostróg i kolejne inwestycje zmieniają dzielnicę [AKTUALNE FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766306996h2o-1-5-.jpg)





![Lokatorzy odebrali klucze. Pierwszy z dwóch nowych bloków przy Łąkowej gotowy do zamieszkania [FOTO] Lokatorzy odebrali klucze. Pierwszy z dwóch nowych bloków przy Łąkowej gotowy do zamieszkania [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17664238661000086809-min-.jpg)



![Pożary sadzy, czujnik gazu i wsparcie dla policji [RAPORT 998] Pożary sadzy, czujnik gazu i wsparcie dla policji [RAPORT 998] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766308107599929311-1326272479527647-5388029056641683131-n-2-.jpg)
![Sportowe podsumowanie weekendu [FOTO z HLPN] Sportowe podsumowanie weekendu [FOTO z HLPN] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766358820gre03180-.jpg)



![Pięciosetowy thriller w hali przy Łąkowej. KS Racibórz zakończył rok zwycięstwem [FOTO] Pięciosetowy thriller w hali przy Łąkowej. KS Racibórz zakończył rok zwycięstwem [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766321641photo-160-of-167-.jpg)
![Winter Futsal Cup rocznika 2014. Międzynarodowa rywalizacja w Raciborzu [FOTO] Winter Futsal Cup rocznika 2014. Międzynarodowa rywalizacja w Raciborzu [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766320641photo-32-of-302-.jpg)

![Kolizja, monitoring i podtrucie czadem [RAPORT 998] Kolizja, monitoring i podtrucie czadem [RAPORT 998] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_167869544616124340241544093327czujka_www---.jpg)
![Kino Bałtyk w Raciborzu na świątecznie [REPERTUAR] Kino Bałtyk w Raciborzu na świątecznie [REPERTUAR] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766393492000m31ab5tq93o5p-c461-.jpg)






























Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany