Ambitne plany Eko-Okien na 2021 r.

Rozbudowa bazy produkcyjnej i układu komunikacyjnego umożliwiającego szybkie przemieszczanie się pracowników to najważniejsze zadania stojące przed największym pracodawcą w powiecie raciborskim. Na zdj. wizyta w Eko-Oknach wojewody śląskiego Jarosława Wieczorka (16.07.2020), podczas której omawiano kwestie budowy dróg.
- Eko-Okna rozpoczęły budowę nowej hali produkcyjnej, której towarzyszyć będzie dedykowana infrastruktura drogowa. Hala budowana jest z myślą o produkcji stolarki drewnianej, bram i rolet. Będzie miała powierzchnię ponad 44 tys. mkw. Ukończenie pierwszego etapu budowy i instalacja maszyn ma odbyć się na początku lipca br. Według planów produkcja w budynku ruszy na początku września br. Budowa kolejnej hali produkcyjnej zapowiedziana jest na drugą połowę roku. Jeszcze w 2021 r. ma powstać także biurowiec i showroom, jednak konkretna data rozpoczęcia inwestycji nie jest jeszcze znana. Przedsięwzięciu towarzyszą drobniejsze inwestycje: parkingi dla samochodów ciężarowych czy kolejna już, dedykowana firmie, stacja benzynowa. Zapowiadana jest także budowa żłobka i przedszkola dla dzieci pracowników. Plany Eko-Okien obejmują także budowę ośrodka dla osób bezdomnych w formie ekologicznego gospodarstwa rolnego i pasieki. Gospodarstwo ma im zapewnić nie tylko dach nad głową, ale i resocjalizację oraz pomoc w wyjściu z kryzysu. Kolejną inicjatywą jest budowa ośrodka dla dzieci niepełnosprawnych umysłowo i ruchowo. Oba przedsięwzięcia planowane są na rok 2021 - poinformowało Forum Branżowe analizujące rynek stolarki okiennej w Polsce.
Kontrolowane przez Mateusza Kłoska Eko-Okna z Kornic znalazły się w 2020 r. na 78. miejscu listy 100 największych prywatnych polskich firm miesięcznika Forbes. Wartość spółki oszacowano na 1 085 mln zł, rok do roku wzrosła ona o 45%. Jednostkowo to największy producent stolarki okiennej w Europie, będący też w gronie 500 największych krajowych przedsiębiorstw na liście dziennika Rzeczpospolita (284. miejsce z przychodami ze sprzedaży za 2019 r. na poziomie 1,73 mld zł, wynik netto 63,9 mln zł). Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna zaliczyła Eko-Okna do największych inwestorów na swoim obszarze.
Spółka zabiega o rozbudowę układu komunikacyjnego, mającego ułatwić codzienną komunikację z centrum subregionu zachodniego województwa śląskiego, skąd rekrutuje się coraz większa liczba pracowników. 21 grudnia w Kornicach gościł marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski. Eko-Okna wspólnie z władzami powiatu chcą przekonać władze w Katowicach do inwestycji drogowych.
Czytaj: Eko-Okna przedstawiły koncepcję nowego układu drogowego wokół Raciborza.
Nie ma wciąż oficjalnego komunikatu co do przyszłości zgłoszonego jeszcze w lutym 2019 r. projektu zabudowy placu Długosza w Raciborzu. Prezydent Dariusz Polowy u progu kadencji odstąpił od przygotowanego jeszcze przez poprzednika planu modernizacji tego terenu, rezygnując też z pozyskanego już unijnego wsparcia (część kwoty odzyskano potem, przekazując ją na lewostronne bulwary Odry). Rada Miasta dała zgodę na sprzedaż placu, ale dotąd spółka nie zajęła stanowiska co do tego, czy będzie inwestować w Raciborzu.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz